Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Архів категорії ‘Львівські новини’

“Свобода” заблокувала приміщення Львівської виборчої міської комісії

Monday, October 18th, 2010

2.jpgКандидат на посаду мера Львова від ВО “Свобода” Юрій Михальчишин і кандидати у депутати Львівської міської ради від цієї політичної сили заблокували приміщення Львівської виборчої міської комісії.

Як повідомили у прес-службі Львівської міської організації “Свободи”, партійці вимагають негайно оприлюднити списки членів дільничих виборчкомів (ДВК) і відповідні протоколи жеребкування.

Перед цим глава Львівської виборчої міської комісії Ігор Слипецький (від Блоку Литвина) відмовився надати ці дані. За неофіційною інформацією, “Свобода” отримала представництво тільки у сорока з 283 ДВК.

До того ж у членів ТВК не пройшла жодна кандидатура від Ю.Михальчишина і від Львівської обласної “Свободи”. “Отже, до ДВК потрапили менше 5% з 849 запропонованих “Свободою” кандидатур, що інакше як фальсифікаціями пояснити не можна”, – зазначили у партії.

“Сьогоднішні події у Львові свідчать про те, що влада взяла на озброєння сталінську методику, за якою “неважливо, як люди голосують, – важливо, хто здійснює підрахунок голосів”, – зазначив кандидат у мери Львова Ю.Михальчишин.

Більше трьох тисяч студентів львівських вузів у вівторок пройшли маршем протесту

Tuesday, October 12th, 2010

82.jpgБільше трьох тисяч студентів львівських вузів у вівторок пройшли маршем протесту і провели пікет під стінами Львівської облдержадміністрації, протестуючи проти запровадження урядом платних послуг для студентів у вузах країни.

Учасники акції скандували Слава Україні! і Студент за студента! і тримали у руках плакати з написами: Ні! Платним послугам!, Студенти за безкоштовну освіту! та інші.

Як заявили журналістам учасники пікету, єдиною їхньою вимогою є відміна постанови Кабміну про введення платних послуг для студентів. За їхніми словами, якщо впродовж двох тижнів влада не відреагує на вимоги студентів, то акції протесту повторяться.

Студенти передали лист Президентові України з вимогами відмінити згадану постанову, і надалі залучати представників студентського самоврядування до проведення кардинальних реформ у вищій освіті.

Під час пікету під будівлею Львівської облдержадміністрації студенти закидали вхід у приміщення облдержадміністрації туалетним папером, монетами, а деякі з учасників кидали у приміщення яйця.

Також невідомі кинули кілька димових шашок, але організатори акції самі загасили шашки і заявили, що такі дії є провокацією з боку невідомих.

Як повідомили в ОСО ГУ МВС України у Львівській області, “в даний час слідчо-оперативна група оглядає місце пригоди. Після завершення огляду буде прийнято рішення про притягнення до відповідальності”.

Як повідомлялося, у вівторок прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Кабінет міністрів має намір відмінити деякі положення постанови про розширення платних послуг у вузах.

Пізніше глава Державного комітету з питань науки, інновацій і інформатизації Володимир Семиноженко заявив, що уряд скоротив низку платних послуг у вузах, зокрема, скасована плата за перескладання іспитів, за користування інтернетом і лабораторіями.

Раніше Президент України Віктор Янукович вимагав від прем’єра відмінити рішення про платні послуги для студентів у вузах.

Партії «Собор» відкладає своє рішення щодо кандидата на міського голову Львівщини

Monday, September 27th, 2010

8734bf412e5c836646e15348a5e28bca.jpgЛьвівська обласна і Львівська міська організації Української Республіканської Партії «Собор» визначилися зі списками кандидатів по багатомандатному округу на місцевих виборах 31 жовтня. Остаточне рішення щодо кандидата на міського голову наразі відкладається.

Так, список УРП «Собор» на виборах до Львівської міської ради очолить керівник ЛОО УРП «Собор» Степан Середа. Наступними у списку йдуть керівник ЛМО партії Віталій Загайний, Андрій Мирка, Ростислав Влох і Андрій Медвідь. Як пояснив на партійних зборах львівської міської організації Степан Середа, партійний список на вибори до міськради він очолив через те, що основний акцент по багатомандатних округах УРП «Собор» хоче зробити саме на ці вибори.

«За таку п’ятірку нам не буде стидно у міській структурі. Протягом 10 років наша партія комусь підтримувала штани. Тепер ми робимо аванс на майбутнє», – зазначив він.

Список партії на виборах до Львівської обласної ради натомість очолить Мирослав Герцак. Наступними у списку є Юрій Собота, Лев Величко, Галина Папірник і Мирон Бучацький. Водночас на виборах міського голови м. Трускавця від УРП «Собор» балотуватиметься професор Євген Кулик.

Натомість на зборах не відбулося анонсованого на сьогодні висунення кандидата від партії на виборах міського голови м. Львова, оскільки Андрій Садовий попросив перенести розгляд цього питання на 1 жовтня. Втім, відповідаючи на запитання кореспондента, чи пов’язана ця зміна планів із чутками, що чинний міський голова може вже завтра оголосити про свій намір балотуватися на виборах мера Львова, керівник ЛМО партій Віталій Загайний не підтвердив таку інформацію.

«Закон дозволяє будь-якій кількості політичних партій здійснювати висунення одного і того ж кандидата, тому ці речі між собою жодним чином не пов’язані. Навіть якщо таке висунення (якоюсь іншою партією, – ред.) відбудеться до першого жовтня, ми з величезною радістю і приємністю оголосимо про нашу підтримку Андрія Садового на виборах міського голови», – сказав він.

Наприкінці серпня Українська Республіканська Партія «Собор» вирішила підтримати кандидатуру Андрія Садового на виборах міського голови 31 жовтня цього року.

Чому проводився обшук у приміщеннях Національного музею-меморіалу “В’язниця на Лонцкого”?

Wednesday, September 15th, 2010

1181556426.jpgОгляд у приміщеннях Національного музею-меморіалу “В’язниця на Лонцкого” у Львові Служба безпеки України проводила у рамках розслідування кримінальної справи за фактом замаху на розголошування співробітником СБУ державної таємниці. “Тривіальну ситуацію хтось намагається використати як штучний мотив для неконструктивної критики української спецслужби і перевести її у політичну площину”, – зокрема йдеться у повідомленні прес-центрі СБУ, текст якого є у ЛІГАБізнесІнформ.

За даними спецслужби, дії співробітника СБУ розглядаються виключно у кримінальній площині: “Сталося запобігання спробі передачі третім особам співробітником СБУ документів, які є власністю держави і охороняються законами”.

До того ж у прес-центрі уточнили, що стаття 190 Кримінально-процесуального кодексу визначає право слідчого вилучати під час процесуальних дій матеріали, документи, предмети, які мають значення для судочинства у кримінальній справі.

У СБУ називають абсурдними заяви про те, що унікальні матеріали зі свідченнями жертв політичних репресій, що були у вилучених слідством комп’ютерах, будуть “втрачені назавжди”. Співробітники Архіву СБУ, включені до складу експертної групи, – досвідчені вчені з великим досвідом роботи з унікальними документами, які є “безумовним надбанням нашої історії”. Зараз проводиться експертиза, після чого всі вилучені матеріали будуть повернені у музейний фонд львівського меморіалу “В’язниця на Лонцкого”.

Коментуючи інформацію про те, що обшук у приміщеннях музею був несанкціонованим, у СБУ зазначили: “Музей перебуває на балансі СБУ, утримується за рахунок бюджету СБУ, його працівники, зокрема його директор пан Забілий, отримують зарплату в СБУ. Більше того, сама назва – Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів “В’язниця на Лонцкого” Служби безпеки України – наголошує відзначене вище. Заяви про те, що СБУ “несанкціоновано” обшукала власне приміщення, звучать абсурдно”.

“Позиція СБУ з відновлення історичної правди – незмінна, особливо коли йдеться про повагу пам’яті мільйонів невинних жертв політичних репресій, які були на нашій землі у XX сторіччі. Тому необґрунтовані заяви про неначе б згортання роботи у цьому напрямі і “пригнічення” істориків вводять в обману українських громадян і міжнародне співтовариство”, – наголосили у СБУ.

Нагадаємо, Національний музей “В’язниця на Лонцкого” у Львові (колишня в’язниця КДБ і гестапо) – це один із двох таких музеїв у Східній Європі. Другий є у Вільнюсі. У кінці цього року музей повинен був відкрити експозицію про переслідування дисидентів.

Вчора Центр досліджень визвольного руху повідомив, що у кабінетах істориків музею було проведено обшук. Вилучені два ноутбуки, жорсткий диск, відеосвідчення дисидентів, записані дослідниками у 2009-2010 роках, копії документів про дисидентів, накази керівництва МГБ від 1945 року, документи з львівського архіву колишнього КДБ. “Документи, що містять державну таємницю, не знайдені. Однак все вилучено поїхало на “додаткову експертизу” в центральний офіс СБУ”, – уточнили у центрі.

Раніше, 8 вересня, у Києві був затриманий історик-дослідник визвольного руху, директор музею “В’язниця на Лонцкого” Руслан Забілий. У Центрі досліджень визвольного руху стверджують, що його затримали за роботу з розсекреченими документами.

Голові Львівської ОДА була вистаказа недовіра

Wednesday, September 8th, 2010

17-0fy1w.jpg«Сьогоднішнє голосування про недовіру голові Львівської ОДА Василеві Горбалю – це спроба привернути увагу України до того, що Львівщина не згідна з політикою Президента, не приймає його методів управління та вимагає переглянути своє бачення розвитку держави та регіону», – так прокоментував ЗМІ включення до порядку денного питання про недовіру голові ЛОДА з ініціативи фракції БЮТ перший заступник голови Львівської обласної ради, голова ЛОПО ВО «Батьківщина» Роман Ілик. Повідомила прес-служба ЛОО “Батьківщина”. «Питання про висловлення недовіри голові Львівської облдержадміністрації – не є питанням особистих симпатій до Василя Горбаля. Це висловлення чіткої та зрозумілої позиції кожного, хто сидить у цій залі, делегованогосюди нашими земляками, щодо політики, яка проводиться сьогодні Президентом та його намісником відносно нашого регіону.

Янукович, який обіцяв виборцям бути президентом усієї України, став президентом Донецька. Свої зусилля він спрямовує сили не на покращення життя людей, проведення серйозних економічних реформ, а на формуванняяничарства, позбавленого відчуття патріотизму та національної ідентичності. Заради цього переписуються підручники з історії, заради цього нищиться енергетична незалежність та формується нова українофобська ідеологія.

Посада голови Львівської облдержадміністраціїпередбачає не лише механічне виконання указів та розпоряджень Президента. Функції губернатора полягають ще й у тому, щоб відчувати регіон у якому працюєш, розуміти проблеми людей, які живуть на цій землі, намагатися зрозуміти та шанувати їхні традиції, віру, переконання. Завдання губернатора – інформувати Президента про те, як у регіоні оцінюють його політику, його нововведення, позбавлені будь-якої поваги до тих, хто є галичанином», – сказав Роман Ілик.

Рейтинги президента істотно падають у провідних регіонах України

Thursday, August 26th, 2010

Політичні експерти прогнозують падіння рейтингів Партії регіонів та її сателітів. Про це вони повідомили на прес-конференції у Києві.

За словами директора компанії стратегічного консалтингу ”Berta Communications” Тараса Березовця, регіонали, усвідомлюючи, що програють на виборах у столиці взялися за ліквідацію районних рад. «Вони діють за принципом «нет человека (районів) – нет проблемы», – зазначив експерт.

Т.Березовець також прогнозує падіння рейтингу партії «Сильна Україна» та її лідера Сергія Тігіпка. Причину цього експерт вбачає в резонансних рішеннях, за якими стоїть віце-прем’єр-міністр, повідомляє УНІАН.

«Зокрема, йдеться про просування Податкового кодексу, а також переговори з Міжнародним валютним фондом (МВФ), які закінчилися рішенням про збільшення пенсійного віку для жінок та збільшення ціни на газ. Усі ці події покажуть зниження динаміки росту рейтингу Сергія Тігіпка», – підкреслив Т.Березовець.

Політичний аналітик, медіа-технолог PR-групи «Polittech» Ярослав Макітра зазначив, що «керівництво Партії регіонів поставило завдання на виборах взяти одноосібно під контроль ради усіх рівнів в східних, південних і центральних областях (аж до Хмельницького), а на заході України взяти владу шляхом «сколочування» різноформатних коаліцій. Тобто йдеться про реалізацію проекту під умовною назвою: «Партія регіонів. Від Збруча до Донця».

«Намагаючись вирішити свої політичні проблеми, чинна влада почала руйнувати систему місцевого самоврядування. Слідом за ліквідацією райрад Києва такої ж долі можуть зазнати інші міста та регіони, де команда Януковича має низький рейтинг, зокрема Львів», – прогнозує аналітик.

Автопробіг заради єдності народу

Tuesday, August 24th, 2010

big_41794png.jpgЛьвівська обласна організація Партії регіонів у День незалежності провела у місті автопробіг під гаслом «Будуймо нову Україну разом!».

Про це повідомив 24 серпня кореспондент ЗІКу.

Як зазначив у коментарі ЗІКу голова ЛОО Партії регіонів Петро Писарчук, автопробіг стартував одразу ж після покладання квітів до Дня незалежності біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Понад 100 авто проїхалися містом та районами області. Під час зупинок учасники пробігу співали українських пісень, танцювали та заряджали людей святковим настроєм.

«Мета цього заходу – зняти нашарування, які роками накопичувалися та нав’язувалися виборцям Львівщини про те, що Партія регіонів є неукраїнською та недержавницькою партією. Ми хотіли показати, що любимо, будуємо та шануємо Україну і всім серцем прагнемо її єдності, незалежності та разом, спільними зусиллями, розбудовуватимемо нову, економічно сильну державу», – наголосив П. Писарчук.

Львів’яни вміють не тільки добре працювати, а й бавитись.

Friday, May 2nd, 2008

“Львів – столиця ремесел”.

У Львові розпочався ярмарок-фестини “Львів-столиця ремесел”. Фестиваль триватиме з 1-го по 4-те травня. Фестини розпочалися першотравневим парадом з висадженням бульби, а завершуватиме свято гаряча потрава з качура.

Олесь Дзиндра, організатор свята: “Мета цих фестин – відродити ту традицію, коли львів’яни вміли не тільки добре працювати, а й бавитись. Я хочу, щоб бавились цивілізовано, красиво, щоб всім було весело, щоб кожна вулиця могла робити собі такі фестини, щоб сусід сусіда знав в обличчя, гостили один в другого, щоб посміхались частіше один до другого”.

dscn81751.jpg

dscn8180.JPG

 dscn8182.JPG

dscn8185.JPG

dscn8186.JPG

dscn8187.JPG

dscn8189.JPG

dscn8192.JPG

dscn8194.JPG

Святоуспенській унівській лаврі буде надано ставропігію.

Friday, May 2nd, 2008

Святоуспенській унівській лаврі, що у Перемишлянському районі Львівщини, буде надано ставропігію. Про це повідомила прес-служба УГКЦ.

3-4 травня в Святоуспенській унівській лаврі з нагоди 110-ліття віднови Студійського монашества відбудуться урочисті святкування. Крім цього ювілею, у ці дні будуть вшановувати блаженного архимандрита Климентія (Шептицького). Важливою подією стане надання ставропігії Святоуспенській унівській лаврі.

У неділю, 4 травня, в с. Унів відбудеться Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолить Блаженніший Любомир. Під час Літургії буде проголошено декрет про надання Святоуспенській унівській лаврі ставропігії.

Цього ж дня буде відкрито пам’ятну таблицю на честь блаженного архимандрита Климентія (Шептицького).

Ставропігійний монастир (monasterium stauropegiaceum), інакше кажучи патріаршого права (monasterium iuris patriarchalis) – це монастир, що залежить безпосередньо від патріарха (кан. 434 Кодексу канонів Східних Церков). ККСЦ розрізняє 3 типи правного статусу монастирів (кан. 434): а) папського, б) патріаршого, в) єпископського. Отже надання Святоуспенській унівській лаврі ставропігії означає її піднесення до патріаршого статусу.

У рамках святкування у Львові відбудеться наукова конференція. Також буде продемонстровано фільм про блаженного преподобномученика Климентія. Завершиться конференція виступом хору “Аксіос”, а у храмі Святого архистратига Михаїла буде відслужено Велику вечірню з литією.

«Хай живе Радянська Україна».

Thursday, May 1st, 2008

Голова ЛОО ПСПУ Олександр Покровський назвав українську владу наволоччю та заявив, що вона хоче перетворити Україну в концтабір.

Про це він сказав на мітингу з нагоди 1 травня.

«Це прийшли нові пани. Вони хочуть перетворити Україну в новітній концентраційний табір. Вони не відстоюють інтересів трудящих. Але ми відправимо цю наволоч на смітник історії. Хай живе Радянська Україна» – сказав лідер львівського осередку ПСПУ.

Сьогодні близько 100 осіб взяло участь у мітингу з нагоди Міжнародного дня солідарності трудящих у Львові. На мітингу були присутні представники з різних партій, зокрема Партії Регіонів, СДПУ(О), ПСПУ, УСДМ, Руського блоку. Учасники мітингу засудили дії української влади.