Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Архів категорії ‘Політика України’

В країні з’явився новий генпрокурор

Thursday, November 4th, 2010

1288865152190.jpgВерховна Рада України підтримала подання глави держави про призначення Віктора Пшонки на посаду Генерального прокурора. За відповідне рішення проголосували 292 народні депутати.

В.Пшонка народився у селі Сергієвка Слов’янського району Донецької області. У 1980 році закінчив Харківський юридичний інститут. Кандидат юридичних наук.

Після школи і термінової служби в армії працював на одному з підприємств Краматорська.

У 1980-ому почав працювати слідчим, пізніше став помічником прокурора Краматорська.

1983-1986 рр. – заввідділом адміністративних органів Краматорського міськкому КПРС.

З 1986-го – прокурор Краматорська, з 1997-го – перший заступник прокурора Донецької області.

1998-2003 рр. – прокурор Донецької області, член колегії Генеральної прокуратури України.

З листопада 2003 року – заступник тогочасного Генерального прокурора України Геннадія Васильєва. Відповідав за організацію прокурорського нагляду за дотриманням законодавства в органах МВС, СБУ, податковій міліції і спеціальних підрозділах у боротьбі з оргзлочинністю і корупцією, Держмитслужби і Держкордонслужби. У грудні 2004-го звільнився за власним бажанням.

З кінця 2006 року – заступник Генерального прокурора України Олександра Медведька. Очолив нагляд за правоохоронними органами, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, дізнання і досудове слідство. У червні 2010 року був призначений першим замгенпрокурора замість Сергія Вінокурова, що пішов у Конституційний Суд.

Член Вищої ради юстиції України. Державний радник юстиції 1 класу. Заслужений юрист України. Почесний співробітник прокуратури України.

Є син Артем Пшонка (1976 р. р.) – народний депутат України від Партії регіонів V-VI скликань. За повідомленнями ЗМІ, дружний з Президентом України В.Януковичем (відтоді, коли обидва жили і працювали в Донецьку).

Нагадаємо, Президент Віктор Янукович вчора підписав Указ про звільнення Олександра Медведька з посади Генпрокурора і вніс у парламент подання про призначення В.Пшонки новим главою Генпрокуратури.

Рада Європи висловила свою думку щодо недоліків під час проведення місцевих виборів в Україні

Monday, November 1st, 2010

sovet_evropi_logo.jpgМіжнародні спостерігачі виявили під час місцевих виборів 31 жовтня ряд проблем, які пов’язують з прийнятим напередодні виборів новим виборчим законом. Про це сьогодні на прес-конференції повідомила глава делегації Конгресу регіональних органів влади Ради Європи Гудрун Мослер-Тернстрем.

Г.Мослер-Тернстрем звернула увагу на такі недоліки, як дисбаланс представників провладних та інших політичних сил у виборчих комісіях, зняття кандидатів з виборів в останній момент, затягнута процедура підрахунку голосів, а також переповнені виборчі дільниці, що часто ставило під загрозу таємну процедуру голосування.

“Ми впевнені, що в області виборчого законодавства в України є можливість багато чого поліпшити. Україна вже показувала, що вона може домагатися найкращих результатів, наприклад, під час проведення президентських виборів на початку цього року. Ми сподіваємося, що українські органи влади будуть над цим працювати разом із експертами Ради Європи, Конгресу і Венеціанської комісії для того, щоб якнайшвидше створити виборчий кодекс з тим, щоб країна могла – особливо беручи до уваги наступні парламентські вибори 2011-2012 років – провести по-теперішньому часу демократичні вибори, які будуть повністю відповідати європейським нормам проведення чесних і вільних виборів”, – сказала вона.

Ще один член делегації Конгресу регіональних органів влади Ради Європи Найджел Мермаген зазначив, що загалом вибори до місцевих органів влади в Україні пройшли в мирній і спокійній атмосфері, незважаючи на окремі інциденти.

Г.Мослер-Тернстрем уточнила, що це тільки перші враження делегації від проведення виборів, і після повернення у Страсбург, почнеться підготовка докладного звіту, який буде представлений на засіданні Конгресу в березні 2011 року.

Вона також повідомила, що до складу делегації Конгресу регіональних органів влади Ради Європи увійшли 23 представники, які в день голосування відвідали Київську область, Крим, міста Черкаси, Чернігів, Одесу, Львів, Харків, Чернівці.

Нагадаємо, раніше гендиректор Місії CIS-EMO Олексій Кочетков заявив, що порушення, зафіксовані під час місцевих виборів в Україні, мають несистемний характер і не можуть надати вирішального впливу на остаточний результат волевиявлення громадян.

Місія спостерігачів міжпарламентської асамблеї СНД заявила, що вибори були організовані добре. Правда, деяких її представників збентежив той факт, що “зараз всі бюлетені надруковані українською мовою”.

Спостерігачі за місцевими виборами в Україні від Сербії також відзначили високу якість виборчого процесу.

Російський премьер завітав до України

Wednesday, October 27th, 2010

yan_put_27_10_10.jpgУ Києві почалася зустріч Президента України Віктора Януковича і Прем’єр-міністра Росії Володимира Путіна. Про це повідомили у прес-службі Президента.

На початку зустрічі В.Янукович зазначив істотну підготовчу роботу, яка передувала цьому візиту. “Я знаю, що здійснювалася велика підготовка робочих груп з цілого ряду напрямів. Сподіваюся, що Ваш черговий візит у Київ буде плідним і нам, як завжди, вдасться знайти багато рішень з тих актуальних питань, які є на рівні наших міждержавних відносин”, – сказав В.Янукович.

Зі свого боку В.Путін зазначив, що сьогоднішньому візиту справді передувала велика підготовча робота. “Хочу прямо сказати – вона б нічого не коштувала, якби завдяки Вашим зусиллям, Вашій політичній позиції у відносинах між Російською Федерацією і Україною не була створена абсолютно нова атмосфера довіри і бажання співпрацювати у найважливіші для наших економік і соціальної сфери напрямах”, – сказав Прем’єр Росії.

“Найголовніше – внаслідок тієї політики, яку ви сформулювали на російському напрямі, ця політична складова трансформується в економічні результати”, – констатував Прем’єр-міністр Росії. У цьому контексті він відзначив істотне зростання товарообігу між нашими державами, який за січень-вересень 2010 року становив 77%, тобто фактично досяг докризового рівня.

Верховна Рада розширила повноваження як собі, так і президенту

Tuesday, October 19th, 2010

verhovna_rada.jpgВерховна Рада включила до порядку денного і передала до Конституційного Суду новий проект змін до Конституції, що прописує терміни повноважень парламенту і Президента у світлі скасування політреформи. За відповідну постанову N7265/п проголосували 260 народних депутатів.

Глава тимчасової спеціальної комісії парламенту з приведення законодавства у відповідність до Конституції 1996 року Адам Мартинюк повідомив: “Ми пропонуємо додати в розділ 15 перехідних положень Конституції пункти 15 і 16. У пункті 15 позначити, що чергові вибори Верховної Ради України проходять в останню неділю жовтня 2012 року, а в 16-ому пункті зафіксувати, що чергові вибори Президента України – в останню неділю березня 2015 року”.

На майбутнє проект змін до Конституції фіксує, що чергові вибори у Верховну Раду будуть проходити в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень, а чергові вибори Президента – в останню неділю березня п’ятого року повноважень.

Чергові вибори депутатів Верховної Ради Криму і місцевих рад, згідно з проектом, проходять в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень. До того ж термін повноважень депутатів Верховної Ради АР Крим і місцевих рад, вибраних на позачергових виборах, припиняється тоді, коли припиняються повноваження Верховної Ради АР Крим або місцевих рад, вибраних на чергових виборах.

Бютівець Сергій Міщенко, виступаючи під час обговорення законопроекту, звернув увагу на те, що п’ятирічний термін повноважень діятиме для місцевих рад, а також сільських, селищних голів і мерів міст, тільки із наступних чергових виборів. Місцеві органи влади, вибрані 31 жовтня 2010 року, відпрацюють чотири роки. Він також звернув увагу на те, що запропонований проект змін до Конституції не дає відповіді на питання, коли ж повинні відбутися вибори у Києві.

“За – 260… Рішення прийнято. 40 депутатів я прошу підготуватися до голосування, коли будемо приймати остаточне рішення, оскільки усі ви хочете, щоб це рішення було прийнято”, – наголосив Голова ВР Володимир Литвин.

Нагадаємо, раніше Президент України Віктор Янукович заявляв, що рішення про проведення виборів Президента і Верховної Ради протягом одного року, а також про продовження повноважень Верховної Ради поточного скликання повинен приймати український народ.

8 жовтня Верховна Рада вже приймала рішення передати до КСУ проект змін до Конституції N7226, який передбачає, що чергові парламентські вибори проходять в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень Верховної Ради України, а вибори Президента – в останню неділю п’ятого року його повноважень. Однак пізніше Верховна Рада України скасувала власне рішення.

Сьогодні Центрвиборчком також вирішив звернутися до Конституційного Суду України для офіційного тлумачення частини 1 статті 77 Конституції України у редакції 1996 року щодо терміну повноважень Верховної Ради України VI скликання, вибраної в 2007 році.

БЮТ намагається організувати відставку уряду

Monday, October 18th, 2010

00000000000000009692.jpgФракція Блоку Юлії Тимошенко починає збір 150 підписів народних депутатів за відставку уряду. Про це заявив перший заступник лідера фракції БЮТ Андрій Кожем’якін сьогодні на засіданні погоджувальної ради.

А.Кожем’якін уточнив: “Я хочу повідомити, що з сьогоднішнього дня наша фракція починає збирати 150 підписів для розгляду опитування про відставку уряду, дії якого призвели до зростання напруження у суспільстві через складну економічну ситуацію, скажуть так, за провал економіки в Україні і фактично зрив бюджетного процесу”.

Нагадаємо, згідно з Конституцією 1996 року, прийняття Верховною Радою резолюції недовіри Кабміну має наслідком його відставку.

КСУ розширив права народних обранців

Tuesday, October 12th, 2010

sobranie_02_vladimir_krizha.jpgКонституційний Суд України дозволив народним депутатам займатися науковою і творчою діяльністю у робочий час. Положення закону “Про принципи попередження і протидії корупції” N1506-VI, що дозволяє це тільки у неробочий час, визнано КС неконституційним. Відповідне рішення КСУ в справі за конституційним поданням Верховного Суду України зачитав сьогодні на засіданні суду глави КСУ Анатолій Головін.

Також депутатам тепер дозволено займатися у робочий час викладацькою діяльністю, медичною практикою, інструкторською і судовою спортивною практикою.

Водночас суд визнав конституційним положення цього закону, який дозволяє займатися викладацькою, науковою і творчою діяльністю членам Кабінету Міністрів тільки у неробочий час.

Також КСУ визнав конституційною відстрочку введення у дію антикорупційних законів і неконституційним – положення одного з антикорупційних законів про спеціальну перевірку близьких осіб претендента на посаду, пов’язану з виконанням функцій держави.

Положення закону, визнані Конституційним Судом неконституційними, втрачають силу від дня прийняття судом цього рішення.

Також КСУ прийняв рішення припинити провадження у справі щодо перевірки на відповідність Конституції України Закону “Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень” N1507-VI через невідповідність конституційного подання Верховного Суду вимогам Конституції України і закону України про Конституційний Суд.

Члени партії Тимошенко вимагають відставки членів КСУ

Tuesday, October 5th, 2010

dd39911319_209397.jpgНародні депутати від БЮТ Сергій Міщенко і Віктор Швець вимагають висловити недовіру суддям Конституційного Суду України за рішенням з політреформи. Відповідний проект постанови N7204 зареєстровано у Верховній Раді України.

Як йдеться у пояснювальній записці до проекту, Конституційний Суд, приймаючи рішення про повернення до Конституції у редакції 1996 року, вийшов за межі своїх повноважень, передбачених статтею 150 Конституції України.

У зв’язку з цим бютівці пропонують Верховній Раді висловити недовіру суддям Конституційного Суду України “у зв’язку з неналежним виконанням ними обов’язків, передбачених Конституцією і законами України”. Президент України, Верховна Рада і З’їзд суддів України, на їхню думку, повинні внести пропозиції щодо нових кандидатур на посаді суддів КСУ.

Нагадаємо, 30 вересня Конституційний Суд повернув редакцію Конституції 1996 року. КСУ визнав не відповідним Конституції Закон “Про внесення змін до Конституції України” N2222-IV від 8 грудня 2004 року в зв’язку з порушенням конституційної процедури його розгляду і прийняття. Цей закон N2222-IV втрачає силу з дня прийняття Конституційним Судом такого рішення, тобто з 30 вересня.

Активісти ВО “Батьківщина” почали безстрокову голодовку

Tuesday, October 5th, 2010

132398.jpgАктивісти Київської обласної організації ВО “Батьківщина” почали безстрокову голодовку з вимогою зареєструвати в територіальній виборчій комісії списки кандидатів на місцеві вибори від справжньої партячейки “Батьківщини” у регіоні. Про це сьогодні на прес-конференції заявив депутат Київської обласної ради, лідер фракції БЮТ Володимир Подрезов.

В.Подрезов уточнив, що сьогодні активісти “Батьківщини” починають голодовку в приміщенні партійної організації на вулиці Лесі Українки, 26, а завтра продовжать акцію під стінами Центральної виборчої комісії.

“Ми, активісти Київської обласної партійної організації політичної сили ВО “Батьківщина”, з сьогоднішнього дня починаємо голодовку. Таким чином ми вимагаємо від територіальної виборчої комісії зареєструвати легітимні списки кандидатів від “Батьківщини” і забезпечити проведення демократичних прозорих виборів”, – йдеться у заяві бютівців, зачитаній на прес-конференції.

Крім того, партійці вимагають від влади “припинити терор і рейдерські захоплення єдиної опозиційної політичної сили в Україні”. “Потрібно припинити свавілля в українських судах, управліннях юстиції, ЦВК і територіальних виборчих комісіях. Закон, і тільки закон, повинен мати значення при прийнятті рішення… Ми вимагаємо від влади припинити втручання у виборчий процес і в діяльність політичних партій”, – зазначили вони.

Бютівці попереджають, що будуть голодувати доти, поки київська ТВК “не скасує своїх ганебних рішень про реєстрацію списків від псевдо- “Батьківщини”.

Крім В.Подрезова, заяву підписали депутат Броварської міськради, керівник міської партійної організації “Батьківщина” Анатолій Кривоніс і керівник Київсько-Святошинської районної організації ВО “Батьківщина” Сергій Громовий.

Янукович заявляє про необхідність реформування Конституції

Tuesday, October 5th, 2010

yanukovich.jpegПрезидент України Віктор Янукович заявляє про необхідність реформування Конституції 1996 року. Про це він заявив сьогодні під час Всеукраїнських зборів юристів. За словами глави держави, настав час створити Конституцію, непідвладну часові.

В.Янукович зазначив, що після прийняття Конституції у 1996 році її визнали майже зразковим документом, і розвиток України протягом всіх цих років став можливим якраз завдяки цьому Основному Закону. “Але сьогоднішні виклики спонукають нас до редакційних змін Конституції, щоб вона стала тим маяком, який освітлює шлях до нашої мети – інтеграції України в європейське співтовариство. Я вже говорив про необхідність реформування Конституції”, – сказав він.

“Зараз настав час почати цей процес”, – впевнений В.Янукович.

Рішення КСУ зі скасування політреформи Президент назвав каталізатором, який може залучити суспільство до широкого діалогу з тим, щоб включити якомога кращі норми у Конституцію. “Ця робота – наш обов’язок перед українським народом. Ми не створюємо цей документ під тиском поточної політичної кон’юнктури або на догоду якої-небудь політичної сили. Результатом конституційної реформи повинен стати документ, непідвладний часові, який захищатиме права всіх українців і забезпечить механізм перетворення нашої держави у справжнє демократичне суспільство у західному значенні цього слова”, – наголосив він.

До того ж В.Янукович уточнив, що Основний Закон повинен забезпечити ефективну систему державного управління.

В.Янукович попередив, що конституційний процес повинен бути аполітичним. “Він повинен об’єднати всі шари українського суспільства. До цього процесу потрібно залучити західних експертів, які допомагали розробляти попередню версію нашої чинної Конституції. Цей процес повинен бути публічним і відкритим, щоб весь народ розумів, які зміни ми пропонуємо ввести”, – сказав він.

Нагадаємо, 30 вересня Конституційний Суд повернув редакцію Конституції 1996 року. КСУ визнав не відповідним Конституції Закон “Про внесення змін до Конституції України” N2222-IV від 8 грудня 2004 року в зв’язку з порушенням процедури його прийняття.

До того ж КСУ поклав на органи влади обов’язок привести свої нормативно-правові акти у відповідність до Конституції від 1996 року.

Коаліція закінчила свою діяльність

Monday, October 4th, 2010

picture.jpgУ Верховній Раді замість коаліції сформована парламентська більшість.

Угода про формування більшості “Стабільність і реформи” підписали лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, лідер фракції комуністів Петро Симоненко і лідер фракції Блоку Литвина Ігор Шаров. Під час укладення угоди були присутні Прем’єр-міністр Микола Азаров і Голова ВР Володимир Литвин, а також їхні перші “віце” – Андрій Клюєв і Адам Мартинюк.

Нагадаємо, що Конституція у редакції 1996 року не передбачає обов’язкового створення коаліції депутатських фракцій у парламенті.

Як відомо, 30 вересня Конституційний Суд повернув редакцію Конституції 1996 року. КСУ визнав не відповідним Конституції Закон “Про внесення змін до Конституції України” N2222-IV від 8 грудня 2004 року в зв’язку з порушенням конституційної процедури його розгляду і прийняття. Цей закон N2222-IV втрачає силу з дня прийняття Конституційним Судом такого рішення, тобто з 30 вересня.