Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Архів категорії ‘Світова політика’

НАТО не проти розмістити систему ПРО в Україні

Thursday, November 4th, 2010

nato_fl_23_4_10.jpgГенеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен не виключає участі України у створенні системи протиракетної оборони альянсу. Зокрема йдеться про системи попередження щодо ракетного нападу (СПРН) у Севастополі і Мукачево. Про це Генсек НАТО сказав сьогодні на прес-конференції у Москві.

“Я говорив про співпрацю із Росією (у питанні ПРО), але мені здається, що це запрошення має бути відкрите для наших північноатлантичних партнерів. Тобто це запрошення і Україні, якщо Україна цього побажає. Ми не виключаємо цієї можливості”, – сказав А.Расмуссен, слова якого наводить УНІАН.

Генсек НАТО повідомив, що на майбутньому саміті НАТО у Ліссабоні буде прийнято рішення про створення територіального ПРО на основі альянсу.

За словами А.Расмуссена, ПРО, яка призначена для захисту розгорнених військових контингентів, може бути розширена до масштабу територіальної протиракетної оборони, щоб захищати населення усіх країн.

Нагадаємо, українська радіолокаційна станція (РЛС) системи попередження про ракетний напад (СПРН) у Севастополі і Мукачево є власністю України і дає змогу покінчити з пусками ракет на відстані до 1,5 тис. км.

Так буде чи не буде безвізового режиму між Україною та ЄС?

Monday, November 1st, 2010

ukr_es_256x256.jpgНа саміті Україна-ЄС, який відбудеться у Брюсселі 22 листопада, буде затверджено План дій з підготовки діалогу про процес переходу до безвізового режиму. Про це йдеться у проекті підсумкової заяви Європейської ради (саміту ЄС), яка буде підписана у п’ятницю.

Підсумкова заява Європейської ради підтвердила, що ЄС і Україна не готові до підписання угоди з цієї проблеми.

“Саміт України-ЄС буде спрямований на надання імпульсу перемовинам щодо угоди про асоціацію, приділяючи особливу увагу створенню глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі”, – йдеться у документі.

Також повідомляється, що європейські лідери збираються “надати особливого значення процесу реформ в Україні, особливо у плані розвитку демократії, забезпечення макроекономічної стабільності, поліпшення клімату для бізнесу і реформ в енергетичному секторі”.

Нагадаємо, українська влада від майбутнього саміту Україна-ЄС чекає отримання Плану дій з впровадження ЄС безвізового режиму для громадян України. До того ж,Європейський Союз заявляє про те, що автоматизму при скасуванні короткострокових віз для громадян України не буде, навіть після прийняття Плану дій з лібералізації візового режиму.

Президент Венесуели завітав до України

Monday, October 18th, 2010

1287402455358.jpgПрезидент України Віктор Янукович і Президент Венесуели Уго Чавес провели зустріч у Києві. Про це повідомили у прес-службі глави української держави.

Як зазначили в Адміністрації Президента, вітаючи гостя, український лідер високо оцінив той факт, що У.Чавес прийняв його запрошення відвідати Україну з візитом. “Багато втрачено часу у відносинах між нашими країнами, і зараз ми чекаємо поглиблення співпраці, – сказав В. Янукович. -… Сподіваюся, ми обговоримо сьогодні ці питання”.

Глава держави зазначив, що останні п’ять років Україна пройшла складний шлях, але зараз у нас відновлена політична стабільність, почалося зростання економіки, держава рухається шляхом реформ.

Зі свого боку Президент Венесуели наголосив, що візит в Україну для нього дуже важливий. Він зазначив, що Венесуела уважно стежила за подіями в Україні. “У вас, українців, є глибоке почуття незалежності і суверенітету… Ми боремося за одну справу – за незалежність, розвиток, суверенітет наших держав”, – сказав він.

Президент Венесуели погодився з Главою Української держави у тому, що у наших країн є невикористаний потенціал для співпраці і налагодження контактів на вищому рівні. У.Чавес також відзначив затвердження в Україні політичної стабільності.

“Ми прибули сюди визначити шляхи нашої подальшої співпраці і допомагати один одному”, – наголосив Президент Венесуели.

Нагадаємо, в Україні перебуває з візитом Президент Венесуели У.Чавес. На 15:30 заплановано ознайомлення Президента Венесуели з виробничими потужностями Авіаційного науково-технічного комплексу ім. О.К. Антонова.

Коли ми побачимо угоду про асоціацію між Україною і Європейським Союзом?

Wednesday, September 22nd, 2010

740-ukraine-eu.jpgПрезидент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу і Президент України Віктор Янукович домовилися, що Угода про асоціацію Європейський Союз і Україна не зможуть підписати раніше 2011 року.

“Було досягнуто домовленість між В.Януковичем і Ж.Баррозу під час їхньої останньої зустрічі, що найбільш рання вірогідна дата підписання – 2011 рік”, – заявила в інтерв’ю УНІАН у Брюсселі представник Єврокомісії Анжела Філоте.

Представник Єврокомісії зазначила, що дата підписання документа повністю буде залежати від прогресу в перемовинах між двома сторонами. За її словами, йдеться переважно про “дуже складні технічні питання”, які стосуються переважно намірів створити глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі.

А.Філоте також сказала, що на саміті Україна-ЄС, який відбудеться 22 листопада в Брюсселі, сторони планують обговорити питання процесу перемовин щодо Угоди про асоціацію. “Але ніякого підписання угоди не буде”, – сказала представник Єврокомісії.

Нагадаємо, 15 вересня у Брюсселі пройшло пленарне засідання у рамках 16-го раунду перемовин між Україною і Євросоюзом про укладення Угоди про асоціацію. Сторони продовжили обговорення неузгоджених положень розділів документа щодо преамбули, політичного діалогу, юстиції, свободи і безпеки, а також інституційних загальних і заключних положень. Сторони також обговорили перспективи впровадження Програми всеосяжної інституційної перебудови. Досягнуто домовленість провести наступне пленарне засідання у рамках 17-го раунду перемовин у листопаді 2010 року у Києві.

20 вересня глава Адміністрації Президента України Сергій Льовочкін сказав, що Угода про асоціацію між Євросоюзом і Україною може бути підписана вже до кінця цього року. За його словами, це може статися на саміті Україна-ЄС улистопаді.

Президент візьме участь у саміті ОБСЄ в Астані

Tuesday, September 14th, 2010

245143.jpgПрезидент України Віктор Янукович візьме участь у грудневому саміті ОБСЄ в Астані. Про це він повідомив на прес-конференції у Києві після завершення зустрічі з Президентом Республіки Казахстан Нурсултаном Назарбаєвим.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, В.Янукович уточнив: “Я прийняв запрошення Президента Казахстану, і обов’язково візьму участь у цьому саміті. Впевнений, що цей важливий форум стане точкою відліку діяльності організації в нових умовах посткризисного розвитку світу”.

Президент України назвав “вельми змістовним” ініціативи Н.Назарбаєва з реформування ОБСЄ і широкомасштабної євразійської інтеграції. “Україна готується до саміту, який буде у грудні місяці в Астані, до саміту ОБСЄ. Ми також розраховуємо, що у 2013 році Казахстан підтримає головування України в ОБСЄ. У цьому контексті для нас, звичайно, дуже цікавий досвід Казахстану на цьому посту і, передусім з врегулювання “заморожених конфліктів”, – зазначив В.Янукович.

Україна дотримуватиметься політики неприєднання до НАТО

Thursday, September 2nd, 2010

 

Візит президента Віктора Януковича до Китаю відразу ж після поїздки до Німеччини відображає, що після приходу нової влади в Україні відбулося коректування зовнішньополітичного курсу. Візит до Китаю направлений на зміцнення політичної довіри.

 

Таку думка під час відеомосту “Київ-Пекін” висловив співробітник Центру з вивчення України при Інституті країн Східної Європи в КНР Чжу Хунгень.

 

“У політичному курсі Януковича спостерігається серйозна відмінність від курсу його попередників. Ющенко проводив більш прозахідний курс, і це викликало невдоволеність Кремля. Зараз керівництво України пішло на поліпшення відносин з Росією. Був досягнутий компроміс по Чорноморському флоту і розміщенню військово-морських баз. Також є нові переміщення з газових питань. Дії нового керівництва України послали недвозначний сигнал світовій спільноті про те, що Україна дотримуватиметься політики неприєднання до НАТО”, – сказав Хунгень.

 

На думку китайського експерта, Віктор Янукович прийшов до влади більш справедливим та демократичним шляхом, ніж Ющенко завдяки “так званій Помаранчевій революції”.

 

“На відміну від періоду, коли уряд очолювала пані Тимошенко, президентській команді вдалося налагодити достатньо ефективну взаємодію по лінії уряду, парламенту та інших владних структур”, – підкреслив він.

 

Хунгень вважає, що важливу роль в українській політичній системі грає альянс Партії регіонів і Комуністичної партії України, а також низка інших політичних сил. Він упевнений, що українська політична система зараз стабільна.

 

“У відносинах України з іншими східно-європейськими країнами спостерігається відсталість і стагнація. Я вважаю, що це викликано недостатнім об’ємом інвестицій. Якщо ці інвестиції прийдуть до України, ми побачимо дуже швидке економічне зростання в цій країні. Це хороший шанс для китайських підприємств прийти в країну”, – підкреслив співробітник Центру з вивчення України.

Про візит президента до Німеччини

Tuesday, August 31st, 2010

Візит президента України Віктора Януковича до Німеччини є нічим іншим як туристичною поїздкою.

Про це в коментарі заявив директор соціологічної служби “Український барометр” Віктор Небоженко.

“Непідписано жодних серйозних документів, а ми ж знаємо, що Янукович, коли хоче, тоді вміє. Це свідчить про вторинність для глави держави відносин з Німеччиною. Наприклад, він летів у Харків по одній справі, а підписав там зовсім інші домовленості. Тому після шалених харківських домовленостей всі слова про дружбу між німецькими та українськими народами, про демократію є вторинним. Таким чином, дивлячись на динаміку українсько-російських відносин, інші виглядають нецікавими для Києва”, – зазначив Небоженко.

В той же час, експерт не виключає, що відсутність домовленостей є результатом низької якості роботи МЗС: “Це пов’язано з різким падінням якості роботи нашого МЗС, якому нічого не заважало зробити серйозну роботу. Але такі візити не можна робити прохідними”.

Політолог також не чекає найближчим часом серйозних проривів у відносинах України та ЄС.

“Це малоймовірно. Мабуть, українська дипломатія не має сил після Харкова”, – зазначив він.

“Ми не бачимо фактів, підписаних договорів, пропозицій щодо економічного співробітництва. Фактично цей візит на межі туристичної поїздки… Це було знайомство двох російськомовних людей і, як виявилося, Янукович набагато краще володіє російською(Президент України Віктор Янукович та канцлер Німеччини Ангела Меркель під час зустрічі розмовляли російською мовою – додав Віктор Небоженко.

Нагадаємо, що 30 серпня президент України Віктор Янукович здійснив візит до Німеччини. Під час візиту глава держави, зокрема запропонував взяти участь у модернізації вітчизняної газотранспортної системи.

Рауль Кастро дав зелене світло комп’ютерам.

Saturday, May 3rd, 2008

Рауль КастроНа Кубі вперше почали офіційно продавати комп’ютери.

На Кубі до відкритого продажу вперше надійшли персональні комп’ютери – напередодні один із магазинів електротоварів у Гавані почав продавати зібрані в Китаї комп’ютери Q-Tech.

Проте, у перший день були куплені лише декілька комп’ютерів, оскільки дуже небагато кубинців зможуть дозволити собі заплатити за ПК 800 доларів.

У рамках реформ, що проводяться новим кубинським лідером Раулем Кастро, прості кубинці у квітні цього року отримали можливість купувати мобільні телефони. Кубинцям також дозволили купувати DVD-програвачі, електричні скороварки і рисоварки.

Заборона на кондиціонери і на тостери передбачається залишити в силі до 2009 року, оскільки за оцінкою влади з навантаженням цих приладів електромережі поки не справляються.

До недавнього часу купувати комп’ютери на Кубі мали право тільки іноземці й організації, а DVD-плеєри ще минулого року в аеропортах вилучала митниця.

Рауль Кастор замінив на посаді глави держави свого брата Фіделя в лютому цього року – 24 лютого парламент Куби обрав Рауля Кастро головою Держради, що є вищою державною посадою країни.

У своїй першій промові після обрання Рауль Кастро пообіцяв ослабити ряд обмежень, які супроводжують повсякденне життя більшості кубинців.

Фактично Рауль Кастро керував країною з липня 2006-го, коли Фідель, що беззмінно керував країною більше 40 років, передав йому повноваження після перенесеної хірургічної операції на кишечнику.

За матеріалами Интерфакс

Сьогодні Білорусь залишили 11 дипломатів посольства США.

Saturday, May 3rd, 2008

Білорусь11 дипломатів США залишили Білорусь.

Сьогодні Білорусь залишили 11 дипломатів посольства США в Мінську.

Про це повідомили в американському дипломатичному представництві.

“Білорусь залишили 11 співробітників посольства, 10 з яких 30 квітня були оголошені персонами нон грата”, – зазначили у посольстві.

Також стало відомо, що автомобілі зі співробітниками посольства без проблем уже перетнули білорусько-литовський кордон.

Представник дипмісії уточнив, що одинадцятим співробітником посольства, що залишив Білорусь, є один з шести морських піхотинців, які охороняли посольство.

“П’ятеро піхотинців були оголошені персонами нон грата, і тому шостому військовослужбовцеві не було сенсу залишатися в Білорусі”, – сказали в американській діпмісії.

Наразі у посольстві залишаються 4 дипломати, зокрема, тимчасовий повірений у справах США в Білорусі Джонатан Мур.

Нагадаємо, що 7 березня влада Білорусі рекомендувала залишити країну послові США Карен Стюарт.

Цей крок був пов’язаний з новими санкціями Держдепартаменту США відносно білоруської компанії Білнафтохім. У зв’язку з цим Білорусь також відкликала до Мінська свого посла у Сполучених Штатах для консультацій.

Частину співробітників посольства США в Білорусі залшили країну, після того, як цього зажадав офіційний Мінськ.

За матеріалами Интерфакс

В Іраку підірвався на міні автомобіль з грузинським військовими.

Saturday, May 3rd, 2008

ІракУ Іраку загинули двоє грузинських військових.

Сьогодні, 3 травня, в Іраку під час патрулювання підірвався на міні автомобіль з грузинським військовими.

У результаті вибуху дві людини загинули, ще двоє отримали поранення.

Як повідомили Інтерфаксу в Міноборони Грузії, на міні підірвався автомобіль Hummer, у якому знаходилися троє грузинських військовослужбовців і місцевий перекладач.

Лейтенант Георгій Маргієв і капрал Зураб Гвенетадзе загинули на місці, а сержант Тенгіз Мірцхулава і перекладач важко поранені, зазначили в Міноборони.

Наразі в Іраку відбувають службу 2000 грузинських військовослужбовців.

Україна вивела свої війська з Іраку в 2005 році.

За матеріалами Интерфакс