Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Архів - February, 2008

Конкурсна комісія має напрацювати умови продажу “Укртелекому”.

Wednesday, February 27th, 2008

УкртелекомСеменюк почала готувати Укртелеком на продаж.

Фонд державного майна України оголосив про початок підготовки до проведення конкурсу з продажу 67,79% пакета акцій ВАТ «Укртелеком» з використанням відкритості пропозиції ціни за принципом аукціону.

Про це УНІАН повідомили в прес-службі ФДМУ.

Згідно з повідомленням прес-служби, Фонд держмайна пропонує потенційним покупцям взяти участь в розробці умов продажу пакета акцій «Укртелекому».

Як повідомлялося, уряд раніше заявляв про свої плани провести конкурс з продажу 67,79% ВАТ “Укртелеком” в період з другої декади лютого по грудень 2008 року. Про це говориться в доповненні до розпорядження Кабінету міністрів України № 249-р від 6 лютого 2008 року.

Відповідно до обнародуваної інформації, пакет у розмірі 25%+1 акція буде закріплено в державній власності.

За словами заступника голови Фонду держмайна Дмитра ПАРФЕНЕНКО, впродовж місяця конкурсна комісія має напрацювати умови продажу “Укртелекому”. «Раніше, ніж до кінця лютого, ми це зробити не встигнемо, оскільки оцінка акцій при продажу на конкурсі здійснюється на кінець місяця, в якому прийнято план розміщення акцій», – зазначив він. Умови продажу, за його словами, має бути затверджено урядом на початку березня.

Д.ПАРФЕНЕНКО також зазначив, що з питання приватизації підприємства працює окрема група Держкомзв`язку. «Вони напрацьовують пропозиції щодо спецзв`язку – що треба зробити, щоб вивести спецзв`язок з «Укртелекому», – пояснив він.

«Укртелеком», згідно з рішенням уряду, внесено до списку підприємств, що приватизуються цього року.

ФДМУ планував у серпні – грудні 2007 року виставити на продаж на міжнародних фондових біржах 37,86% акцій «Укртелекому». На українських фондових біржах планувалося реалізувати 5% акцій “Укртелекому” по 1%.

У власності держави закріплено 50%+1 акція підприємства.

За матеріалами УНІАН

Румунські поліцейські беруть уроки балету в професійних танцюристів.

Wednesday, February 27th, 2008

Румунські даїшникиРумунські даїшники навчаються балету.

Дорожні поліцейські в румунському місті Тімісоара навчаються балету, щоб виглядати більш граційними. Двадцять офіцерів румунської поліції беруть уроки в професійних танцюристів.

Начальник поліцейського управління в Тімісоарі Дорел Кожан заявив: “Цей захід допоможе нашим поліцейським краще виглядати на вулицях. Вони навчаться бути граціозними, коли регулюють транспортний рух”.

“Це чудова ідея, і я рада, що можу допомогти. Чому б поліцейським не стати приємнішими й витонченішими? Замість роботів-регулювальників, яких ми бачимо на дорогах, чому б нам не мати ґраціозних поліцейських, які робитимуть те саме? “, – риторично запитує Сорін Балтіка, балерина з 27-річним досвідом на сцені Румунського театру опери й балету в Тімісоарі.

“Раніше я навіть уявити собі не міг, що буду брати уроки балету. Сподіваюся, ми швидко опануємо науку вправно рухатися на дорозі”, -каже Кіпріян Ласку, один із поліцейських-учнів.

За матеріалами Ananova

Останнім часом виникли труднощі, пов`язані з транспортуванням енергоносіїв через територію України.

Wednesday, February 27th, 2008

БОЙКОРегіонали розказали Європі про зв’язок між Тимошенко та газовими конфліктами.

Народний депутат, заступник голови парламентського комітету з ПЕК Юрій БОЙКО вважає, що Євросоюзу варто відмовитися від декларативності у відносинах з Україною і виробити конкретну політику взаємодії в енергетичній сфері.

Як повідомили УНІАН у прес-службі депутата, про це Ю.БОЙКО сказав, виступаючи на засіданні Комітету парламентської співпраці між Україною і ЄС в Брюсселі.

«З моєї точки зору, хотілося б більш чіткого розуміння проблеми з боку Євросоюзу, більшої консолідації позиції держав – членів ЄС, вироблення узгодженої транзитної політики. Варто відмовитися від декларативності у відносинах з Україною, виробляти і в цьому напрямі конкретну політику, зокрема, в галузі взаємодії в енергетичній сфері. Ми чекаємо на більш активну участь Європи у вирішенні українських проблем, пов`язаних з її роллю найважливішого транзитера енергоресурсів з Росії на Захід», – сказав він (через територію України проходить близько 80% російського газу, що експортується в країни Європи – УНІАН).

За словами Ю.БОЙКА, останнім часом виникли труднощі, пов`язані з транспортуванням енергоносіїв через територію України. «Нагадаю, що спочатку конфліктна ситуація, пов`язана з несанкціонованим відбором газу, виникла на самому початку 2006 року, коли прем`єр-міністром українського уряду була вперше призначена Юлія ТИМОШЕНКО. На жаль, ця ситуація триває і зараз», – зазначив Ю.БОЙКО.

«Дотепер не укладено договорів на постачання газу в Україну на 2008 рік, що може призвести до серйозних проблем не тільки на внутрішньому ринку енергоносіїв, але й стимулювати відбір газу, призначеного європейським споживачам, з транзитних магістралей», – додав він.

При цьому, за словами депутата, «ми виступаємо за те, щоб відносини між нашою країною, з одного боку, і нашими партнерами в Росії та Євросоюзі, з іншого – розвивалися прогнозовано, еволюційно, на основі дотримання міжнародних домовленостей і внутрішнього законодавства».

Ю.БОЙКО нагадав, що у зв`язку зі збільшенням потреб в енергоресурсах з боку Європи і, одночасно, бурхливим зростанням економік Китаю, Індії, інших азіатських країн, активно будуються нові магістральні трубопроводи зі Сходу на Захід. Йдеться про «Південний потік», який здатний стати серйозним конкурентом «Набукко».

Також він додав, що «в наявності і тенденція виникнення реальної конкуренції транзитних потужностей щодо прокачування нафти і газу. Про це свідчить, наприклад, такий факт: компанія PetroChina вже в третьому кварталі наступного року почне купувати великі обсяги газу в Туркменістані, в подальші п`ять років ця цифра щорічно становитиме по 30 мільярдів кубометрів. Вже зараз Китай приступив до спорудження трубопроводу, покликаного з`єднати родовища Туркменістану з Сіньцзян-Уйгурським автономним районом. Дуже швидко стане реальністю трубопровід «Східний Сибір – Тихий океан», завершення будівництва якого намічене на 2009 рік. Все вищезгадане дозволяє зробити висновок: головні постачальники енергоресурсів мають серйозні альтернативи, обумовлені зростаючим попитом».

«Україна – найпряміший шлях від газових і нафтових родовищ Сибіру до Європи. Але непродумані дії у відносинах з Російською Федерацією можуть зі всією очевидністю поставити на порядок денний питання про можливість зміни напрямів транзитних потоків енергоносіїв – на Схід, до азіатських країн, готових до розширення цього ринку. Свідоцтвом цьому є факт вже підписаних контрактів на постачання 50 млн. тонн нафти і 40 млрд. куб. м газу до Китаю», – сказав Ю.БОЙКО.

Жінки та чоловіки мають різне бачення на проблеми.

Wednesday, February 27th, 2008

Львівщина програє Сходу України у реалізації Скандинавської моделі влади, яка декларує паритет між жінками і чоловіками у органах влади

Про це повідомив керівник проекту «Рівні права і можливості – запорука демократичного суспільства» БФ «Майбуття» Андрій Залужний під час прес-конференції сьогодні.

«Львівщина програє щодо реалізації програми Сходу України. Ми були першими на початку 90-х років, зараз ж втрачаємо позиції”, – сказав він.

Як зазначила консультант проекту Оксана Порайко, на сьогодні найуспішнішою в Україні у тендерному питанні є Харківська область.

На думку Залужного, для повноцінної реалізації скандинавської моделі влади потрібно насамперед забезпечити достатнє фінансування вже впроваджених законів з цього питання.

Окрім цього важливою передумовою забезпечення розвитку гендерної політики в Україні є недопущення викривленого сприйняття гендерного питання, як забезпечення переважаючого соціального лідерства жінок над чоловіками.

«Жінки та чоловіки мають різне бачення на проблеми. Вони між собою відрізняються. Потрібно забезпечити їм однакові можливості, адже коли, наприклад, жінка йде на пенсію, скоріше за мужчину, то чи не є це обмеженням прав чоловіків?», – зазначила Дарія консультант проекту Кульчицька.

Звільнення Казуліна – умова для початку діалогу про поліпшення двосторонніх відносин США та Білорусі.

Wednesday, February 27th, 2008

ЛукашенкоСША вимагають від Лукашенка звільнити Казуліна.

Адміністрація Джорджа Буша вимагає повністю звільнити білоруського опозиціонера Олександра Казуліна в якості умови для початку діалогу з урядом Білорусі про поліпшення двосторонніх відносин, говориться в заяві держдепартаменту США.

“Ми вітаємо звільнення білоруською владою політичного в’язня й колишнього кандидата в президенти Олександра Казуліна. Важливо, щоб це звільнення було на постійній основі й не супроводжувалося ніякими умовами”, – говориться в заяві.

У ньому повідомляється, що протягом минулих тижнів у Білорусі були вже звільнені шість інших політичних ув’язнених.

Повне звільнення Казуліна означало б звільнення всіх відомих політв’язнів у Білорусі, і адміністрація Буша в такому випадку “була б готова почати діалог з Білоруссю про подальші кроки з поліпшення двосторонніх відносин”, говориться в документі.

Держдепартамент також висловлює співчуття у зв’язку з тим, що Казулін “не був звільнений раніше”, і висловлює йому співчуття у зв’язку зі смертю його дружини Ірини Казуліної.

24 лютого Казулін оголосив голодування з вимогою відпустити його на похорони дружини Ірини Казуліної, яка померла 23 лютого. У понеділок, 25 лютого, у Мінську відбувся двохтисячний мітинг, присвячений пам’яті Ірини Казуліної. У ніч із 25 на 26 лютого білоруська влада надала опозиціонеру тридобову відпустку для участі в похоронах дружини

Казулін повідомив, що за ці три дні він має намір подати в суд на президента країни Олександра Лукашенка за моральні страждання своєї дружини Ірини.

Як повідомлялося, президент США Джордж Буш висловив співчуття білоруському опозиційному політику Олександру Казуліну у зв’язку зі смертю його дружини.

За матерiалами РІА Новости

Курс євро ставить нові рекорди.

Wednesday, February 27th, 2008

ДоларДолар рекордно впав відносно євро.

Американський долар сягнув ще одного історичного мінімуму відносно євро на фоні даних, які підтверджують побоювання, що економіку США, можливо, очікує рецесія.

Після того, як були оприлюднені показники, що свідчать про різке падіння американського ринку нерухомості й триваюче скорочення споживання, євро сягнуло рекордної позначки стосовно долара – $1,50.

Крім того, ціни виробників у США за рік – з лютого 2007 року по січень 2008-го – виросли на 7,4%, а за останній місяць – на 1%. Такого різкого стрибка цін у США не було з жовтня 1981 року.

За словами валютних трейдерів, центральний банк США, Федеральна резервна система (ФРС), можливо, буде змушена ще небагато зменшити базову ставку, що послабить долар ще більше.

Разом з тим, ціна сирої нафти в США сягнула нового рекордного рівня – 101,43 долара за барель.

Напередодні колишній глава ФРС Алан Грінспен заявив, що економічний ріст у США зупинився й швидку зміну ситуації в кращу сторону малоймовірно.

Одночасно два найбільших інвестиційних банки – Goldman Sachs і Merrіll Lynch – також прогнозували спад в економіці США в 2008 році.

Минулого разу долар падав на азіатських біржах 11 лютого.

Нагадаємо, що 24 січня на українському міжбанківському валютному ринку відбулося підвищення курсу долара до річного максимуму – 5,1 грн/$.

22 січня після того, як ФРС зменшила ставку на 0,75 процентного пункту – до 3,5% річних, на світових ринках долар різко впав до євро до $1,4574, тоді як раніше він піднімався до $1,4365 – найвищої позначки з 21 грудня.

За матеріалами BBCrussian.com

Олексій Кожа оскаржить своє звільнення у суді.

Wednesday, February 27th, 2008

Колишній заступник командира спецзагону ДАІ «Кобра», підполковник міліції Олексій Кожа оскаржить своє звільнення у суді.

За його словами, вимагати сатисфакції в суді у зв’язку зі спішним звільненням з органів МВС за те, що нібито показав голові Верховної Ради Арсенієві Яценюку середній палець, він буде у п’ятницю. Про це розповів сам Кожа газеті «Сьогодні», передає «УНІАН»

Як повідомив Кожа, він має намір оскаржити підставу, за якою його звільнили (дискредитація звання офіцера), і саму процедуру звільнення (спочатку зняли, а потім оголосили).

Водночас колишній замкомандира «Кобри» підкреслив, що не збирається продовжувати службу, але для нього має принципове значення формулювання звільнення, оскільки від цього залежить розрахунок пенсії. За інформацією «Сьогодні», в даний час Кожа сам виховує неповнолітню доньку — дружина загинула кілька років тому.

Тим часом у Департаменті Державтоінспекції газету повідомили, що «Кобра» працює у старому режимі, спецпідрозділом керує заступник командира Сергій Духота.

Як раніше повідомляв ForUm, 18 лютого Президент України Віктор Ющенко зобов’язав начальника Державного департаменту ДАІ МВС України Сергія Коломійця, начальника спецпідрозділу ДАІ «Кобра» та його заступника власноручно написати заяви про звільнення з посад.

Про це він заявив на колегії МВС України після того, як голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк розповів про один із випадків на дорозі, учасником якого він став.

Зокрема, Яценюк поінформував, що він, перебуваючи за кермом автомобіля і не порушуючи Правил дорожнього руху, у супроводі автомобіля управління Державної служби охорони прямував у своїх справах. У якусь мить на автотрасі з’явився джип, який не реагував на сигнали автомобіля супроводу і порушував Правила дорожнього руху. Цей джип, який перешкоджав руху автомобіля Яценюка, прийняв праворуч, після чого було опущено одне з його вікон і особа, яка сиділа в тому автомобілі, показала, за словами Яценюка, «дуже відомий жест», який використовується «в американських кінострічках». Як з’ясувалося пізніше, за кермом джипа був заступник начальника спецпідрозділу ДАІ МВС України «Кобра» за прізвищем Кожа, розповів Яценюк.

21 лютого міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив про намір розформувати спецпідрозділ ДАІ «Кобра».

За кошти держбюджету буде оновлено парк електротранспорту у Львові.

Wednesday, February 27th, 2008

Оновлювати парк електротранспорту у Львові до Євро-2012 будуть за кошти держбюджету. Відповідне рішення учора, 26 лютого прийняло Міністерство із питань житлово-комунального господарства, погодивши галузеву програми Львова щодо підготовки об’єктів житлово-комунального господарства до Євро-2012
Повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Відтак заплановано, що у 2008 році Львів від держави отримає 42,88 млн грн на оновлення парку трамваїв, тролейбусів та на капітальний ремонт мереж і споруд централізованого водопостачання та водовідведення.

Як зазначив директор департаменту Євро-2012 Олег Засадний, для УЄФА одним із пріоритетів є стан громадського транспорту, тому таке рішення Міністерства із питань житлово-комунального господарства було вкрай необхідним для Львова.

Нагадаємо, відповідну галузеву програму Львова щодо підготовки до Євро-2012 також погодило Міністерство охорони здоров’я.

Чергове звернення президента до прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

Wednesday, February 27th, 2008

ЮщенкоЮщенко знову вилаяв Тимошенко. Тепер через гроші.

Президент Віктор Ющенко вимагає від уряду реалізації невідкладних заходів для відновлення реєстрації вкладників знецінених заощаджень.
У листі до прем’єр-міністра Юлії Тимошенко Ющенко наголошує, що змушений звернути її увагу на незадовільний стан виконання урядового рішення про виплати в 2008 році знецінених вкладів у зв’язку з чисельними зверненнями громадян, повідомляє прес-служба президента.

Президент нагадав, що станом на 22 лютого до відповідного реєстру внесено 4 млн. 678 тис. вкладників та виплачено понад 2,7 млрд. грн. – ще близько 1 мільйона громадян очікують реєстрації, а прогнозована кількість вкладників може перевищити 20 млн. осіб.

У той же час, відзначає Ющенко, керівництво ВАТ “Державний ощадний банк України” прийняло рішення про призупинення реєстрації власників знецінених заощаджень.

“Це спричиняє соціальну напругу та занепокоєння людей, особливо тих, які повірили урядовцям та відклали свої візити до установ банку на більш пізній термін”, – відзначає президент.

“Вимагаю вжити невідкладних заходів щодо відновлення реєстрації вкладників, недопущення у подальшому обмеження законних прав громадян”, – наголошує Ющенко.

На його вимогу, у триденний термін уряд також має затвердити календарний план-графік реєстрації вкладників та виплат компенсацій громадянам, виходячи із загальної (прогнозованої) кількості вкладників.

Одночасно президент звернув увагу прем’єра на необхідність поліпшення організації цієї роботи в цілому, особливо в контексті уваги до малозабезпечених людей, пенсіонерів, громадян з обмеженими фізичними можливостями тощо.

Іншим листом президент зобов’язав Голову Ради міністрів Криму, голів ОДА, Київської та Севастопольської міськдержадміністрацій невідкладно провести наради з керівниками регіональних управлінь Ощадбанку з питань відновлення реєстрації вкладників.

Місцеві керівники також мають встановити щоденний моніторинг за виконанням постанови Кабміну від 9.01.08 року № 1, забезпечити безперебійну реєстрацію та виплати установами Ощадбанку знецінених заощаджень.

Інформації про реалізацію зазначених кроків президент очікує 3 березня, а у подальшому – щопонеділка.

Газпром погрожує Україні новими відключеннями.

Wednesday, February 27th, 2008

ТимошенкоЮлія Тимошенко не хоче платити за Віктора Ющенка.

Причиною нової напруги газових відносин Москви і Києва стала затримка з виплатою боргу України і її небажання виконувати досягнуті президентами двох країн домовленостей про нову схему постачань, пише газета Коммерсантъ.

Прем’єр України Юлія Тимошенко відмовляється допускати Газпром на внутрішній ринок країни. Учора увечері уряд України оголосив про повну виплату боргу за 2007 рік. Проте структури Газпрому підтверджують отримання всього $280 млн.

Вчора заступник голови департаменту з інформаційної політики Газпрому Сергій Купріянов заявив, що з 10.00 3 березня монополія може скоротити постачання газу споживачам України на 25%. Офіційно в Газпромі необхідність обмежень пояснюють порушенням домовленостей, досягнутих 12 лютого Володимиром Путіном і президентом України Віктором Ющенком. Йдеться про затримку виплати заборгованості України перед Газпромом і підписання нової угоди монополії з Нафтогазом України (з початку року газ Україні поставляється без контракту). Як пояснив пан Купріянов, ще 14 лютого в Україну був направлений повний комплект відповідних документів. “Досі офіційної відповіді немає, документи не підписані, – говорить представник Газпрому. – Тим часом в Україні осіло вже 1,9 млрд кубометрів російського газу, не оформленого договором купівлі-продажу. Далі так продовжуватися не може”.

Віктор Ющенко за минулі два тижні неодноразово вимагав від прем’єра Юлії Тимошенко прискорити виплату боргу. Вчора президент надіслав їй телеграму, в якій зобов’язав “прийняти невідкладні вичерпні заходи” з погашення боргу за газ і підписанню угод. Про виконання Юлія Тимошенко повинна особисто доповісти Віктору Ющенку сьогодні о 9.00. Загроза Газпрому викликала швидку реакцію – вчора пізно увечері перший віце-прем’єр України Олександр Турчинов заявив, що борг за 2007 рік повністю погашено. У Нафтогазі пояснили, що перераховано $280 млн. У УкрГаз-Енерго (саме перед ним формується борг, потім гроші повинні бути перераховані Rosukrenergo, а тоді – Газпрому) підтвердили отримання цієї суми двома траншами. Чому український уряд вважає борг повністю погашеним, в структурах Газпрому пояснити не змогли.

Втім, джерело “Ъ” в департаменті нафтової, газової і нафтопереробної промисловості мінпаленерго України переконане, що суть проблеми не в борзі. Зі слів співрозмовника “Ъ”, ультиматум Газпрому з’явився після того, як уряд Юлії Тимошенко в черговий раз відмовився від СП з монополією з продажу газу на внутрішньому ринку України. “В п’ятницю була заява Олександра Турчинова, а в понеділок Газпром зажадав пояснень. Йому сказали, що Україна проти створення такого СП”, – розповіли “Ъ”.

Минулої п’ятниці перший віце-прем’єр України Олександр Турчинов заявив, що уряд країни затвердив план заходів з усунення посередників з газового ринку. Згідно з планом Нафтогаз України отримує право реалізовувати до 30 млрд кубометрів газу промисловим споживачам, тобто за найвищими цінами. Цього права позбавляються як ЗАТ УкрГаз-Енерго, так і майбутнє СП Газпрому і Нафтогаза, яке передбачалося створити до 14 лютого. “Ми вважаємо, що немає необхідності створювати СП, щоб допомагати працювати на внутрішньому газовому ринку. Нафтогаз здатний самостійно все зробити”, – сказав пан Турчинов. Боротьба між Газпромом і Юлією Тимошенко розвернулася за $150-200 млн чистого прибутку в рік, який офіційно отримувало ЗАТ УкрГаз-Енерго.

Директор центру прикладних політичних досліджень Пента Володимир Фесенко вважає, що Юлія Тимошенко буде вимушена підписати угоду про створення нового СП. “Російську монополію повністю влаштовують досягнуті Віктором Ющенком і Володимиром Путіном угоди, і пані Тимошенко грає відразу на два фронти – проти Росії і Ющенка”, – зазначає гендиректор Об’єднаної газової групи Данило Шевельов, який вважає, що у прем’єра “Немає шансів на перемогу”.