Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Архів - April, 2008

Фонд держмайна перетворився на інструмент обкрадання країни і народу.

Saturday, April 26th, 2008

Лідер Комуністичної партії Петро Симоненко пропонує довічно «дискваліфікувати» команди Президента і прем’єр-міністра за «спроби захоплення» Фонду державного майна.

Зокрема, Симоненко заявив: «Спроби захоплення Фонду держмайна у черговий раз засвідчили: щоб зупинити «бойові дії» за право контролювати приватизаційні потоки, зупинити обкрадання України «оранжевими» командами Президента і прем’єра, ці команди потрібно терміново дискваліфікувати, причому довічно».

Симоненко вважає не випадковим те, що проект закону про Фонд держмайна, запропонований комуністами, який дає особливий статус цьому державному органу, не був підтриманий в українському парламенті, передає «ЛІГА».

«За роки незалежності Фонд держмайна перетворився на інструмент обкрадання країни і народу, на джерело наживи олігархів і їхнього оточення за рахунок простої людини… Не змінивши владу олігархів на владу народу, припинити свавілля капіталу неможливо», – впевнений він.

Нагадаємо, у п’ятницю прем’єр-міністр представила ФДМ Андрія Портнова як в.о. глави Фонду. Валентина Семенюк-Самсоненко вже звинуватила БЮТ у спробі рейдерскої атаки на ФДМ. За її словами, ця спроба була зроблена «для того, щоб розтягнути майно держави».

Ситуація з розмежуванням Керченської протоки.

Saturday, April 26th, 2008

Україна і Росія домовилися завершити делімітацію ділянки спільного кордону в Азовському морі на черговому засіданні делегацій щодо розмежування Азовського і Чорного морів та Керченської протоки, яке відбудеться у червні 2008 року. Про це повідомив в інтерв’ю тижневику «Дзеркало тижня» міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

«У Москві ми домовилися, що на наступному засіданні делегацій щодо розмежування Азовського і Чорного морів і Керченської протоки, яке буде у червні, ми завершимо переговори з делімітації в Азові. Це буде серйозним результатом», – заявив міністр.

Він висловив сподівання, що домовленості будуть досягнуті, незважаючи на те, що невирішеними залишилися деякі технічні питання.

Ситуація з розмежуванням Керченської протоки, за словами міністра, значно складніша.

«Ми тут взаєморозуміння поки не досягли, а лише обмінялися пропозиціями, які вивчаються. У ході наступного раунду ми спробуємо їх об’єднати. На випадок, якщо цього не відбудеться, у нас запрограмовані заходи, які так чи інакше будуть вжиті», – повідомив Огризко, передає «Інтерфакс-Україна».

У відповідь на запитання, чому досі не відбулося перше засідання комісії з демаркації сухопутної ділянки українсько-російського кордону, глава МЗС України висловив нарікання на затягування процесу з боку Росії.

«На превеликий жаль, іде затягування з російського боку», – зазначив він.

Огризко повідомив, що у ході його візиту до Москви 15 квітня було заплановано підписання угоди про демаркацію.

«Ще два тижні тому нам заявили, що всі документи готові. Але раптом, за день до переговорів, з’явилися якісь нові обставини, які цьому перешкодили. Ми звернули увагу російської сторони на неприпустимість затягування цього процесу. Нам пообіцяли, що найближчим часом усі документи будуть готові», – повідомив міністр.

Наскільки агресивна Росія і на які крайні кроки вона готова піти.

Saturday, April 26th, 2008

ГрузіяГрузія готова захищатися від військової агресії Росії.

Заяву спецпредставника МЗС РФ із питань розвитку відносин з країнами СНД Валерія Кеняйкіна щодо можливої військової відповіді російської сторони на дії Грузії у Тбілісі розцінили як черговий прояв агресії з боку Росії відносно Грузії.

Про це сказав голова парламентського комітету з оборони і безпеки Грузії Гіві Таргамадзе на прес-конференції у п’ятницю, 15 квітня.

“Заява пана Кеняйкіна є прямою військовою загрозою і є продовженням тієї лінії, яку обрало російське керівництво з метою узаконити анексію”, – прокоментував Таргамадзе заяву спецпредставника МЗС РФ.

На думку Таргамадзе, “це у черговий раз доводить, наскільки агресивна Росія”. “Сьогодні найголовніше, щоб міжнародне співтовариство добре проаналізувало, наскільки агресивна Росія і на які крайні кроки вона готова піти”, – заявив він.

Він повідомив, що заява спецпредставника МЗС РФ буде направлена представникам усіх країн, з якими Грузія підтримує дружні відносини. “Ми сподіваємося на принципову оцінку даної заяви”, – підкреслив Таргамадзе.

Депутат заявив, що “Грузія готова захистити себе від будь-якої агресії з боку Росії, включаючи військову”.

При цьому він зазначив, що Грузія продовжуватиме просувати свої мирні ініціативи з урегулювання конфлікту в Абхазії, які, за його словами, були схвалені міжнародним співтовариством.

Нагадаємо, 25 квітня Валерій Кеняйкін заявив, що літак-розвідник, який був збитий у Абхазії 20 квітня, може використовуватися для різних цілей, зокрема для коректування артилерійського й іншого вогню.

“Інакше кажучи, для військової діяльності, а на всяку незаконну військову діяльність дається військова відповідь”, – сказав Кеняйкін.

За матерiалами Інтерфакс-Україна

За результатами незалежного рейтингу Львівський Національний лісотехнічний університет у 10-ці найкращих ВНЗ України.

Saturday, April 26th, 2008

Львівський Національний лісотехнічний університет посів 9 місце у рейтингу найкращих ВНЗ України, складеному в рамках проекту «Топ-200 Україна» кафедрою ЮНЕСКО «Вища технічна освіта, прикладний системний аналіз й інформатика» (Україна). Про це повідомила газета «Дзеркало тижня».

До рейтингу потрапили ще 6 львівських ВНЗ: Львівський банківський інститут НБУ (21 місце), НУ «Львівська політехніка» (26 місце), ЛНУ ім.. Івана Франка (41 місце), Львівська національна медична академія ім. Данила Галицького (42 місце), Львівська національна музична академія ім.. М.Лисенка (62 місце) та Львівська національна академія мистецтв (90 місце).

Очолили рейтинг київські ВНЗ: Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Київський національний університет ім. Т.Шевченка та Національний медичний університет ім.. О.Богомольця.

Зовнішнє оцінювання проекту «Топ-200 Україна» здійснюється міжнародною наглядовою радою, до якої входять: Ян Садлак (ЮНЕСКО – голова наглядової ради), Дженс Петер Гаул (директор стратегічного планування Німецького дослідницького фонду, Німеччина), Вальдемар Сівінськи (президент освітнього фонду «Перспективи», Польща), Фердинанд Девінський (голова комітету Народної ради Словацької Республіки з питань молоді, культури, спорту й інформації, Словаччина).

Для участі в проекті запрошено всі вищі навчальні заклади України III, IV рівнів акредитації. З метою його практичної реалізації було розроблено анкету, показники якої містили відомості, що характеризують науково-педагогічний потенціал вузу, дані про його міжнародну діяльність і якість підготовки студентів. Відповіді на запитання анкети приймали тільки за наявності особистого підпису ректора вузу. Окрім цього, було використано інформацію з веб-сайтів міжнародних асоціацій університетів, із довідника Міністерства освіти й науки України, а також бази даних інформаційно-виробничої системи «Освiта».

Відповідно до Берлінських принципів («ДТ», № 28, 2006 р.) проект виконувався незалежною міжнародною організацією, якою є кафедра ЮНЕСКО. Для максимальної об’єктивності визначення рейтингів вузів застосовувалися лише показники, що мають однозначне трактування, можуть бути легко перевірені представниками громадськості, а також використовуючи які можна порівнювати університети, що належать до різних груп

Роковини Чорнобильської трагедії.

Saturday, April 26th, 2008

Чорнобильська трагедіяСьогодні 22 роковини Чорнобильської трагедії.

Сьогодні в 22 роковини Чорнобильської трагедії світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф.

Президент України Віктор Ющенко взяв участь у поминальному молебні та церемонії покладання квітів до Меморіального кургану “Героям Чорнобиля”. У поминальних заходах взяли участь голова Верховної Ради Арсеній Яценюк, секретар РНБОУ Раїса Богатирьова, голова Секретаріату президента України Віктор Балога, Київський міський голова Леонід Черновецький, голова Київської ОДА Віра Ульянченко, міністр оборони Юрій Єхануров, громадські та політичні діячі, ліквідатори аварії на ЧАЕС, родичі загиблих.

У пам’ять про загиблих митрополит Київський і всієї України Володимир (Сабодан) провів поминальний молебень. Учасники заходу запалили свічки біля Меморіалу.

Під 22 удари дзвонів присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Після цього Президент поставив свічку на спомин про загиблих у Храмі Входу Господнього в Єрусалим (Чорнобильська церква).

Цю скорботну дату відзначають і в інших країнах. Зокрема, сьогодні в м. Енгельсі (Саратовська обл. РФ) відкриють пам’ятник ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС. Пам’ятник буде відкритий за ініціативою Саратовського обласного відділення Всеросійської громадської організації ветеранів “Бойове братерство”.

Нагадаємо, 26 квітня 1986 р. в 1 година 23 хвилини на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС в результаті вибуху відбувся могутній викид радіоактивних речовин. Аварія призвела до забруднення більш ніж 145 тис. кв. км. території України, Республіки Білорусь і Російської Федерації. У результаті Чорнобильської катастрофи постраждало майже 5 мільйонів людей, забруднено радіоактивними нуклідами близько 5 тисяч населених пунктів. З них в Україні – 2293 населених пунктів з населенням приблизно 2,6 млн. людей.

“Краще жити в кредит”.

Saturday, April 26th, 2008

Зберігайте гроші в... кредитахЗберігайте гроші в… кредитах.

“Краще жити в кредит”, – така порада на перший погляд може здатися абсурдною. Проте для українців при нинішніх темпах інфляції вигідніше влізти в борги, ніж збирати на потім.

Адже сьогодні жоден фінансовий інструмент не може гарантувати повного збереження коштів. Депозит у найкращому разі дозволить не втратити – ставки по банківських вкладах зараз саме урівень із прогнозним рівнем інфляції.

Інвестфонди в останні місяці пішли “у мінус” і, судячи з обвалу, що зараз спостерігається на українському ринку акцій, отямляться ще не швидко. Хвалені раніше як гарний об’єкт для інвестицій нерухомість і золото і без того переоцінені. Так що, якщо ці активи і виростуть у ціні, то не настільки, щоб перекрити високу інфляцію.

От і виходить, що найвигідніше позичати – і дозволити собі можна більше (наприклад, розширити житлоплощу або купити автомобіль кращий), і голова не болить про те, як уберегти від інфляції свої кровно зароблені.

Банкіри не радять відкладати

Найкраще “зберігати” гроші в іпотеці та автокредитах, позики на споживчі потреби не підійдуть – по них ефективні ставки не нижче 40% річних. А от середня вартість кредитів у доларах на покупку авто становить 14,2%, на покупку нерухомості – 13,3%. Якщо врахувати, що інфляція за підсумками року складе 17,2% (прогноз Світового банку), виходить, то реальна ставка по доларових автокредитах складе мінус 3%, по іпотеці – мінус 3,9%.

Про те, що зараз краще жити в кредит, говорять і самі фінансисти. “При інфляції 24-25%, як було торік по багатьох товарах, нема рації одержувати навіть 18% річних за депозитами. Набагато вигідніше взяти кредит на покупку авто, поліпшити житлові умови”, – стверджує заступник голови правління банку “Контракт” Павло Крапівін.

З ним згодний заступник голови правління банку “Фінанси та Кредит” Ігор Львов. “Банки сьогодні пропонують у середньому 14-15% по іпотечних кредитах. Навіть із урахуванням того, що ставки можуть піднятися ще на 1-2%, однаково виходить, що сьогодні вигідніше оформити позику, ніж відкладати”, – говорить він.

Одна з найпривабливіших пропозицій по автокредитах в Індекс-Банку: реальна ставка на п’ятирічну позику становить 12,5% річних у доларах, 15,7% – у гривні, 12,9% – у євро. Трохи дорожче обійдеться позичальникові позика в банку “Форум”: 16,2% – у гривні, 12,6% – у доларах, хоча в євро тут ставка нижча, ніж в Індекс-Банку – 12%. По іпотечних кредитах гарні умови в Ерсте Банку. Тут клієнт може розраховувати на оформлення 10-річної позики з реальною ставкою від 12,2% у доларах, 11,7% – у євро і 14,2% – у гривні. Вигідні умови пропонує Сведбанк: 12,1% – у доларах, 14,1% – у гривні та 11,2% – у євро.

Правда, ці ставки не враховують витрати на страховку, оплату послуг нотаріуса та інших платежів, які є обов’язковими при оформленні кредиту – такі комісії, як правило, піднімають ставку ще на 1-2% річних. Однак навіть із таким урахуванням більшість кредитних програм не дотягують до прогнозованого за підсумками 2008 року рівня інфляції.

Що краще: гривня, долар чи євро

Оптимальною валютою для позичальників залишається долар. Це найбільш слабкий на сьогоднішній день платіжний засіб, адже саме американська валюта на даний момент більше за інших піддана ризику девальвації в нашій країні (та й на світових ринках теж).

Гривневі кредити не користуються популярністю через високі ставки, а більш дешеві – у швейцарських франках та євро – позичальникам не дуже вигідні. Незважаючи на невисокі ставки по таких позиках, велику роль тут грають курсові ризики. Приміром, за останній рік курс євро до гривні збільшився на 17,1%, франка – на 19,6%. Відповідно, на стільки ж виросли і витрати позичальників на обслуговування кредитів у цих валютах. Так що доларовий кредит – саме те, що треба.

Сергій Щербина, голова правління Інвест-Кредит Банку

До кінця року банки будуть піднімати ставки по довгострокових кредитах, але не більше ніж на 2%. Основна причина – дефіцит гривневих ресурсів. Багато банків розраховували на одержання коштів з міжбанківського ринку, але він сьогодні перетворився з постачальника ресурсів у дорогий “бутік”. 45-50% – це та ставка, що сьогодні на міжбанку є робочою, і це тільки по овернайтам. Ніяких тривалих ресурсів нікому не надається, незалежно від банків та імен їхніх керівників.

У той же час, з огляду на високий рівень інфляції, що за підсумками року на 3-5% перевищить ставки по кредитах, позичати сьогодні дешевше, ніж збирати на щось самостійно.

Володимир Боровик, директор департаменту кредитування фізосіб Правекс-Банку

З початку року банки взяли занадто швидкий темп з нарощування кредитних портфелів. У той же час зараз спостерігається дефіцит ресурсів, у зв’язку із чим багато фінустанов змушені або значно обмежувати кредитування, або піднімати ставки. Для залучення коштів банки вже пішли на збільшення ставок по депозитах, я думаю, до кінця року ми побачимо ставки більше 18%. У цій ситуації цілком логічно, що піднімаються ставки і по довгострокових кредитах, які до кінця року виростуть ще на 1-2%.

В’ячеслав Воловик, радник голови правління банку “Порто-Франко”

Збільшення ставок по довгострокових позиках обумовлене декількома факторами. По-перше, висока інфляція – вартість банківської робочої сили виросла, відповідно, збільшилася і собівартість роботи банків. Друга причина – це скорочення кількості людей, які сьогодні можуть взяти кредит, і насамперед іпотеку. Через обмеження термінів кредитування, жорсткість додаткових вимог до платоспроможності клієнтів ринок скоротився. Поряд із цим банки розраховували на істотно більші обсяги кредитування, на що були витрачені додаткові кошти, і тепер це треба якось окупати. Як результат, ставки по довгострокових кредитах виростуть ще на 2-3%.

За матеріалами Діло

Ющенко їде відпочивати до Ахметова.

Saturday, April 26th, 2008

Президент Віктор Ющенко з робочою поїздкою відвідає Донецьк 8 травня. Прилітає Глава держави 7 травня ввечері. Мета поїздки та її програма поки невідомі.

Голова Донецької обласної ради Анатолій Близнюк сказав журналістам: «Я щось знаю, але, може, і неправильно знаю. Я не роблю з цього секрету. Він (Ющенко) буде, швидше за все, на футболі у Харкові, потім приїде сюди сьомого, а потім буде ніч – відпочине людина. Потім буде Саур-Могила 8 числа, десь ще він хоче побувати», – пише «Сьогодні».

7 травня у Харкові відбудеться фінальний матч Кубка України з футболу між ФК «Динамо» і ФК «Шахтар». Президент Ющенко планує бути присутнім на цій грі.

Нагадаємо, Ющенко 17 квітня відвідав Донецьк, де взяв участь у Всеукраїнській нараді «З любов’ю і турботою до дітей», а також ознайомився з ходом будівництва стадіону «Шахтар», де і зустрівся з Ренатом Ахметовим.

Україна стане членом НАТО, і матиме добросусідські відносини з Росією.

Saturday, April 26th, 2008

ОгризкоОгризко: Зближення з НАТО не перешкодить дружбі з РФ.

Зближення України з НАТО не суперечить положенням договору про дружбу та співпрацю України і Росії. Про це сказав міністр закордонних справ України Володимир Огризко в інтерв’ю тижневику «Дзеркало тижня».

За його словами, «базовий договір і вибір кожної зі сторін формули забезпечення своєї безпеки абсолютно між собою не зв’язані. Це абсолютно штучні прив’язки, які під собою не мають ніяких підстав».

«Ми забезпечимо свою безпеку у такий спосіб, який вважаємо доцільним. Разом з тим, як це і записано у законі про основи національної безпеки, ми робитимемо все від нас залежне, щоб відносини з Росією були якнайкращими. І ми від цієї формули не збираємося відмовлятися», – запевнив міністр.

Огризко також зазначив, що ідея забезпечити безпеку України шляхом підвищення статусу Будапештського меморандуму – це спроба відвернути увагу від ключового питання національної безпеки, передає «УНІАН».

«Пригадаємо, що у Будапештському меморандумі прописано: у разі загрози національній безпеці України буде можливість провести консультації з того чи іншого приводу. Якщо це гарантії, тоді їх нам явно замало. Сьогодні ми повинні займатися не консультаціями, а мати чіткі механізми захисту свого суверенітету», – підкреслив Огризко.

«Сьогодні питання не у «будапештських гарантіях», а в тім, щоб приєднатися до НАТО, цей випробуваний механізм, який дозволяє реально, а не примарно, гарантувати безпеку», – вважає керівник зовнішньополітичного відомства України.

Коментуючи думку про погіршення відносин з Росією у разі вступу України до НАТО, Огризко зазначив: «Думаю, ситуація надзвичайно проста: Україна стане членом НАТО, і матиме добросусідські відносини з Росією».

«Ніхто не збирається будувати берлінські стіни, ніхто не збирається створювати бар’єри між людьми. Це якраз приклади старого мислення, мислення минулого, – зауважив керівник МЗС. – Ми ж – дивимося у майбутнє».

Тривале стрімке зростання попиту на енергоносії.

Saturday, April 26th, 2008

Експертна оцінкаЕкспертна оцінка: ціна бареля нафти до 2010 року досягне 150 доларів, а до 2012 – 225 доларів.

Тривале стрімке зростання попиту на енергоносії, насамперед у країнах Азії, може привести до того, що ціна бареля нафти до 2010 року досягне 150 доларів, а до 2012 року – 225 доларів. Такий прогноз міститься в оприлюдненій в четвер доповіді, підготовленій експертами одного з найбільших канадських банків – Canadian imperial bank of commerce.

“Поки ще неясно, чи досягнуто піковий рівень нафтовидобутку в глобальному масштабі, однак стає усе більш очевидним, що прогнози наявності нафти на світових ринках указують на настання періоду безпрецедентної нестачі енергоносіїв”, – відзначив головний економіст банку Джефф Рубін.

Для пересічних канадців це буде означати збільшення витрат на бензин: до літа нинішнього року – до 1,24 канадських долара за літр (1,21 долара США), а до 2012 року ціна літра бензину може досягти 2,25 канадських долари (1,96 долара США за нинішнім курсом), констатує ІТАР-ТАРС.

“Темпи зростання економіки сповільнюються, і в цих умовах збільшення цін на пальне обернеться набагато більш серйозними проблемами, – відзначив у зв’язку з цим член палати громад канадського парламенту від ліберальної партії Ден Мактиж. – Все це завдасть шкоди економіці”.

За матеріалами NEWSru.com

У Львові визначать легендарних осіб, які свторювали місто.

Friday, April 25th, 2008

Легендарний ЛьвівУ Львові складуть рейтинг 33-х легендарних львів’ян.

Наприкінці травня Центр експертних досліджень і комунікацій Тема оголосить результати дослідження 33 легенди. Люди, які створили Львів.

«Наразі ми можемо оприлюднити попередні результати дослідження, – повідомив 15 хвилинам керівник центру Роман Онишкевич. – Гадаю, що суттєвих змін у позиціях не відбудеться».

Очолює рейтинг із 19,94 балами патріарх УГКЦ Андрей Шептицький. На 0,53 бали від нього відстає Іван Франко. Також до першої десятки потрапили король Данило, Соломія Крушельницька, князь Лев, Йосиф Сліпий, Маркіян Шашкевич, Володимир Івасюк, Степан Бандера та Іван Левицький.

Увесь список претендентів складається із 50 осіб. Проте, з них відберуть лише 33 найдостойніші особистості.

За словами Романа Онишкевича, мета проекту – змінити філософію популяризації Львова. «У нас є прекрасні будинки, архітектура тощо, але ми забуваємо про людей, які це все творили», – каже він.

Тож номінантами Тридцяти трьох легенд є люди, які працювали у Львові, створюючи йому реноме політичного, наукового, культурного чи спортивного центру. А найголовніша умова – серед номінантів не може бути людей, котрі дожили до сьогодні.

По завершенню проекту буде видано книжку про цих 33 особистостей, яких визначатимуть експерти.