Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Архів - September, 2010

Біографія Клюєва Андрія Петровича

Monday, September 27th, 2010

200px.jpgНародився 12 серпня 1964 року в м. Донецьку

Віце-прем’єр-міністр України з грудня 2003 року по грудень 2004 року; повторно: з 4 серпня 2006 року й по сьогодні

Андрій Петрович Клюєв.Народився 12 серпня 1964 року в м. Донецьку.

У 1986 році закінчив з відзнакою Донецький політехнічний інститут (Донецький національний технічний університет) за фахом гірський інженер. У 1989 році захистив дисертацію, присвоєно учений ступінь кандидата технічних наук.

У 1983 р. працював підземним гірником на шахті ім. А.Засядька.У 1984-1985 р. – учень гірника очисного вибою, гірський майстер шахти ім.М.Горького. З серпня по грудень 1986 року – заступник начальника ділянки шахтного транспорту шахти «Белореченская» ПТ «Ворошиловградвуголь».1986-1991 р. – аспірант, науковець Донецького політехнічного інституту. З 1991 по 1994 р. – технічний директор об’єднання «Шельф», президент акціонерного товариства «Промкомсервіс», генеральний директор акціонерного товариства «Укрпідшипник».

З 1994 по 2002 р. працював заступником голови Донецької обласної ради, першим заступником Донецького міського голови, заступником голови Донецької облдержадміністрації з питань розвитку територій і зовнішньоекономічних зв’язків, виробництва товарів народного споживання.

Був обраний депутатом Донецької міської ради (1996-2002 р.).

Президент Федерації боксу в Донецькій області (з 03.2000).

З квітня 2002 року – народний депутат України.

10.12.2003-29.12.2004  – віце-прем’єр-міністр України.

У Верховній Раді України IV скликання – голова Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики і ядерної безпеки. Член фракції Партії регіонів «Регіони України».

05.2002-06.2002 – член фракції “Єдина Україна”.

З квітня 2003 року – секретар Політради Партії регіонів.

06.2002-09.2005  – член фракції “Регіони України”.

З 09.2005 р. – член фракції Партії регіонів “Регіони України”.

З 06.2002 р. – глава Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики і ядерної безпеки.

З 04.2006 р. – народний депутат України від Партії регіонів, №14 у списку.

З травня 2005 року – заступник голови фракції Партії регіонів.

З липня 2006 року – член Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики і ядерної безпеки.

З 4 серпня 2006 року – віце-прем’р-міністр України.Нагороджений орденом «За заслуги» III і II ступеня, Почесною Грамотою Верховної Ради України.

Справа щодо отруєння Ющенка знову на слуху

Monday, September 27th, 2010

100927183259_th_255.jpgСлідство довело факт умисного отруєння екс-президента Віктора Ющенка.

Про це в інтерв’ю заявила колишній керівник слідства у справі про отруєння Галина Климович.

“Ми запитували, чи достатньо у справі доказів і наскільки переконливі вони в тому, що мало місце умисне токсичне отруєння. Треба було бачити очі цих учених. Вони заздрили наявності такого колосального матеріалу. Вони говорили, що у справі є фактаж на кілька докторських дисертацій. І ніхто з них не висловив і тіні сумніву в тому, що Ющенко отруєний діоксином “, – додала Климович.

“Ми настільки глибоко копали, що якби щось було не те, воно б обов’язково вистрілила. Та й, зрештою, не можуть же всі навколо бути негідниками і пройдисвітів – лікарі, вчені, експерти! “, – Додала слідчий.

Коментуючи плани заступника генпрокурора Рената Кузьміна з повторного допиту свідків, Климович заявила, що не бачить у цьому необхідності.

“Ну що це, як не дешева самореклама?!” – Заявляє вона, попереджаючи, що підлеглі при такій постановці питання можуть “підставити” і “підставляють” Кузьміна.

Як приклад слідчий назвала гучну заяву про виявлення у справі “в’єтнамського сліду”, що веде до підприємству з виробництва діоксину в Ханої.

“На всю країну оголошується, що в справі в 2010 році з’явився” в’єтнамського “слід, а цей” слід “у справі був ще в 2005 році! На всю країну оголошується, що в справі в 2010 році з’явився “в’єтнамського” слід, а цей “слід” у справі був ще в 2005 році! І, насправді, він не в’єтнамський, а російський, оскільки мова йде про спільний російсько-в’єтнамський центр, про діяльність якого в’єтнамці без згоди Росії нічого не хочуть повідомляти”, – підкреслила Климович.

Раніше сам Ющенко заявляв, що Москва блокує справу про його отруєння.

Партії «Собор» відкладає своє рішення щодо кандидата на міського голову Львівщини

Monday, September 27th, 2010

8734bf412e5c836646e15348a5e28bca.jpgЛьвівська обласна і Львівська міська організації Української Республіканської Партії «Собор» визначилися зі списками кандидатів по багатомандатному округу на місцевих виборах 31 жовтня. Остаточне рішення щодо кандидата на міського голову наразі відкладається.

Так, список УРП «Собор» на виборах до Львівської міської ради очолить керівник ЛОО УРП «Собор» Степан Середа. Наступними у списку йдуть керівник ЛМО партії Віталій Загайний, Андрій Мирка, Ростислав Влох і Андрій Медвідь. Як пояснив на партійних зборах львівської міської організації Степан Середа, партійний список на вибори до міськради він очолив через те, що основний акцент по багатомандатних округах УРП «Собор» хоче зробити саме на ці вибори.

«За таку п’ятірку нам не буде стидно у міській структурі. Протягом 10 років наша партія комусь підтримувала штани. Тепер ми робимо аванс на майбутнє», – зазначив він.

Список партії на виборах до Львівської обласної ради натомість очолить Мирослав Герцак. Наступними у списку є Юрій Собота, Лев Величко, Галина Папірник і Мирон Бучацький. Водночас на виборах міського голови м. Трускавця від УРП «Собор» балотуватиметься професор Євген Кулик.

Натомість на зборах не відбулося анонсованого на сьогодні висунення кандидата від партії на виборах міського голови м. Львова, оскільки Андрій Садовий попросив перенести розгляд цього питання на 1 жовтня. Втім, відповідаючи на запитання кореспондента, чи пов’язана ця зміна планів із чутками, що чинний міський голова може вже завтра оголосити про свій намір балотуватися на виборах мера Львова, керівник ЛМО партій Віталій Загайний не підтвердив таку інформацію.

«Закон дозволяє будь-якій кількості політичних партій здійснювати висунення одного і того ж кандидата, тому ці речі між собою жодним чином не пов’язані. Навіть якщо таке висунення (якоюсь іншою партією, – ред.) відбудеться до першого жовтня, ми з величезною радістю і приємністю оголосимо про нашу підтримку Андрія Садового на виборах міського голови», – сказав він.

Наприкінці серпня Українська Республіканська Партія «Собор» вирішила підтримати кандидатуру Андрія Садового на виборах міського голови 31 жовтня цього року.

Перший віце-прем’єр Андрій Клюєв у суботу відвідав одразу декілька київських ярмарків

Saturday, September 25th, 2010

372890.jpgПерший віце-прем’єр Андрій Клюєв у суботу відвідав одразу декілька київських ярмарків з продажу сільськогосподарської продукції.

“Андрій Клюєв ознайомився з асортиментом продукції, поцікавився цінами на різні групи товарів. Наприклад, на ярмарку на вулиці Ревуцького в Дарницькому районі столиці картоплю з Черкащини, Чернігівщини та інших областей продавали від 2 до 5 грн за кілограм”, – повідомила прес-служба Кабміну.

Варто зазначити, що в середньому у Києві кілограм картоплі зараз вартує близько 6 гривень.

У Кабміні запевнили, що на подібних ярмарках, організованих столичною владою, покупці зможуть придбати сільгосппродукцію “безпосередньо у виробників за цінами на 10-15% нижче ринкових”.

Такі ярмарки планується проводити щотижня. 25 вересня в Києві працювало 10 виїзних ярмарків у різних районах міста, а також 60 пересувних точок продажу.

Водночас варто нагадати, що візит на ярмарок прем’єра Миколи Азарова обернувся скандалом. “Там і картопля була по 3,5 грн, і гречка – по 8 грн. Жодних черг, усе було чудово”, – розповідав Азаров (у торгових мережах і на ринках Києва вартість гречки і картоплі – на 50-70% вище цієї ціни).

Але потім Азаров таки зізнався, що не зміг оцінити реальну цінову ситуацію на ринку продовольства, відвідавши ярмарок.

“Коли я повернувся до свого кабінету, мені поклали (на стіл – прим. ред.) зовсім іншу довідку – яка реальна ситуація по всіх ярмарках Києва. У підсумку – два керівника департаментів Міністерства аграрної політики були того ж дня звільнені з роботи”, – зазначив прем’єр.

Азаров взяв участь у траурній церемонії на Меморіалі жертвам сталінських репресій

Saturday, September 25th, 2010

originnal_d8a65cdca22e8c346f04131031b35db5.jpgПрем’єр-міністр України Микола Азаров взяв участь у траурній церемонії на Меморіалі жертвам сталінських репресій, де поховано польських офіцерів, громадян.

Як повідомили в Департаменті інформації Секретаріату КМУ, відповідаючи на питання журналістів про свої враження, Микола Азаров заявив, що це, в першу чергу, глибокий смуток з приводу людської трагедії.

«Цей меморіал – чесне і сильне нагадування, що ніхто не вправі віднімати людське життя, віднімати без суду, без слідства, без провини. Подивіться на дати народження цих людей. Це молоді люди, які могли прожити змістовне, корисне життя. Тому ми пам’ятаємо цю трагедію. Влада України зробить все, щоб життя нашого народу було збудоване на принципах свободи й демократії, в мирі і творчій праці», – наголосив Прем’єр-міністр.

Також Микола Азаров зазначив, що всі меморіальні місця в Україні будуть в центрі особливої уваги Уряду і місцевої влади.

Нагадаємо, сьогодні до України прибув Президент Польщі Броніслав Коморовський  для участі у траурних заходах, пов’язаних із вшануванням пам’яті польських офіцерів, які були закатовані в тюрмах і таборах Харкова. У харківському аеропорту його зустрів Микола Азаров.

Прем’єр-міністр України і Президент Польщі поклали квіти до меморіальної дошки, встановленої на місці, де знаходилася внутрішня тюрма НКВС і де відбувалися страти польських офіцерів. Також квіти поклали члени родин закатованих, які приїхали в Україну разом з офіційною делегацією.

Крім того, Микола Азаров та Броніслав Коморовський візьмуть участь у православному молебні і католицькій месі, які відбудуться на території Меморіалу жертвам тоталітарного режиму, де поховано закатованих польських офіцерів, а також українців, росіян, представників інших народів, які стали жертвами сталінських репресій у 30-40 роках минулого століття.

Соцпартія готова висунути Василя Цушка кандидатом в мери Одеси

Saturday, September 25th, 2010

vasilij_cushko_viktor_juschenko_15646_1.jpegПро це заявив 1-й секретар міськкому соціалістів Іван Капталан, пише Сегодня.

За його словами, поки це подається як “ініціатива знизу” – мовляв, рядові члени хочуть бачити Цушка в головному кабінеті на Думській.

Сам же Цушко, за словами Капталана, чекає схвалення зверху.

“Василь Петрович сказав: якщо Янукович підтримає його кандидатуру, то він з радістю буде служити одеситам”, – сказав він.

Капталан також заявив, що “Цушко і є та третя сила, якої дійсно потребує наше місто”.

Крім того соціалісти вирішили створити Одеську громадську ініціативу під назвою “ЦУМ”.

“Ця абревіатура розшифровується як “Цушка у мери”, – сказав він, повідомляє Інтерфакс-Україна.

У рамках даної ініціативи соціалісти звернуться до президента з проханням про підтримку кандидатури Цушка.

Офіційно звернення до президента буде направлено на початку наступного тижня, підкріплене підписами одеситів.

Раніше сам Цушко заявляв, що не виключає своєї участі у виборах мера Одеси.

Як відомо, нинішній мер Одеси Еруард Гурвіц має намір балотуватися на черговий термін від “Фронту змін” Арсенія Яценюка.

Проблема з свободою слова досі актуальна – президент

Thursday, September 23rd, 2010

president.jpgПрезидент України Віктор Янукович (на фото) в інтерв’ю  “The Wall Street Journal” визнав, що в Україні є деякі проблеми зі свободою слова і демократичними правами.

“Як і більшість з пострадянських країн, Україна має певні хвороби”, – сказав глава держави. До того ж він наголосив, що вони не є системними. За його словами, були просто окремі випадки, коли права і свободи порушувалися.

Нагадаємо, згідно з результатами всеукраїнського опитування, проведеного “Українським демократичним колом” на замовлення Інституту політики 15 вересня 2010 року, 37,1% респондентів вважають, що ситуація зі свободою слова в країні погіршилася і відроджується цензура.

Сергій Тєрьохін звільнений з посади

Thursday, September 23rd, 2010

39.jpgВерховна Рада звільнила бютівця Сергія Тєрьохіна (на фото) з посади глави Комітету ВР з питань податкової і митної політики.
За відповідну постанову N7158 проголосували 253 народні депутати: 170 регіоналів, 2 бютівця, 10 нашеукраїнців, 27 комуністів, 19 депутатів від Блоку Литвина і 25 позафракційних депутатів.

Другий пункт проекту N7158 передбачає обрання на посаду глави Комітету регіонала Віталія Хомутинника.

До того ж посаду першого заступника глави комітету нардепи закріпили за квотою фракції БЮТ.

Раніше сьогодні Верховна Рада України вилучила з порядку денного проекти постанов про об’єднання двох парламентських комітетів – Комітету з питань фінансів і банківської діяльності з Комітетом з питань податкової і митної політики.

Рада погодилася виділити додаткові кошти на місцеві вибори

Thursday, September 23rd, 2010

61.jpgВерховна Рада виділила Центральній виборчій комісії України ще 8,5 млн. грн., яких не вистачало для організації і проведення місцевих виборів. За відповідні зміни до Закону “Про Державний бюджет України на 2010 рік” (щодо фінансування чергових місцевих виборів) N7142 проголосували 248 народних депутатів.

Прийнятий Верховною Радою закон передбачає збільшення бюджетних призначень за бюджетною програмою “Керівництво і управління у сфері проведення виборів і референдумів” на 8 млн. 531 тис. грн.

Нагадаємо, ініціатором збільшення фінансування місцевих виборів-2010 виступив Кабінет Міністрів Миколи Азарова.

Загалом місцеві вибори коштуватимуть державі 1 млрд. 321 млн. 305 тис. грн. До того ж, за інформацією Мінфіну, в Держбюджеті під бюджетну програму “Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів” закладені витрати у 1 млрд. 40 млн. 500 тис.

Питання об’єднання податкового і банківського комітетів Верховної Ради планують розглянути на цьому тижні

Wednesday, September 22nd, 2010

23e22dffb212605337a94dea2db8c4e7af041e89.jpgПитання об’єднання податкового і банківського комітетів Верховної Ради може бути поставлене на розгляд вже на цьому тижні. Про це у коментарі журналістам повідомив лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

О.Єфремов уточнив: “Я не виключаю такого варіанту, що ці питання можуть розглядатися на цьому тижні”.

За його словами, це питання сьогодні буде обговорюватися на засіданні регламентного комітету. “Пропонується об’єднати два комітети, які раніше були штучно розділені – це комітет з податкової політики і комітет з фінансів і банківської діяльності”, – сказав він.

Відповідаючи на питання, на базі якого комітету планується це об’єднання, О. Єфремов сказав: “Немає бази. Є два комітети, вони автоматично сполучаються і все”. До того ж регіонал додав, що об’єднання не вплине на терміни розгляду проекту Податкового кодексу.

Коментуючи на прохання журналістів заяву опозиції про те, що об’єднання пов’язане зі спробою відчужити керівника Комітету з питань податкової і митної політики Сергія Тєрьохіна від роботи над проектом Податкового кодексу, О.Єфремов зазначив: “Наші опоненти тоді повинні були б сказати про те, що комітет відповідний, де працює колега, про якого ви говорили, прийняв рішення з приводу того, що його треба усунути із обійманої посади. Це рішення не Верховної Ради, не якихось груп, це рішення комітету, більшості. Ми не йдемо цим шляхом і хотіли б більш коректно вчинити щодо наших колег”.