Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Архів - November, 2010

НАТО не проти розмістити систему ПРО в Україні

Thursday, November 4th, 2010

nato_fl_23_4_10.jpgГенеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен не виключає участі України у створенні системи протиракетної оборони альянсу. Зокрема йдеться про системи попередження щодо ракетного нападу (СПРН) у Севастополі і Мукачево. Про це Генсек НАТО сказав сьогодні на прес-конференції у Москві.

“Я говорив про співпрацю із Росією (у питанні ПРО), але мені здається, що це запрошення має бути відкрите для наших північноатлантичних партнерів. Тобто це запрошення і Україні, якщо Україна цього побажає. Ми не виключаємо цієї можливості”, – сказав А.Расмуссен, слова якого наводить УНІАН.

Генсек НАТО повідомив, що на майбутньому саміті НАТО у Ліссабоні буде прийнято рішення про створення територіального ПРО на основі альянсу.

За словами А.Расмуссена, ПРО, яка призначена для захисту розгорнених військових контингентів, може бути розширена до масштабу територіальної протиракетної оборони, щоб захищати населення усіх країн.

Нагадаємо, українська радіолокаційна станція (РЛС) системи попередження про ракетний напад (СПРН) у Севастополі і Мукачево є власністю України і дає змогу покінчити з пусками ракет на відстані до 1,5 тис. км.

Які кадрові зміни в уряді нас чекають?

Thursday, November 4th, 2010

728356_3.jpgКолишній Генеральний прокурор України Олександр Медведько (на фото) змінить Раїсу Богатирьову на посту Секретаря Ради нацбезпеки і оборони. Про це пише газета  “Коммерсант-Украина” з посиланням на власні джерела в Адміністрації Президента.

За даними видання, рішення про нове призначення О.Медведько вже прийняв, але не оприлюднив, оскільки перед вступом на нову посаду він хоче “трохи відпочити”.

“Медведько стане секретарем Ради безпеки, а Раїса Богатирьова займе пост в уряді”, – повідомило джерело газети в Адміністрації Президента.

Йдеться про посаду Міністра охорони здоров’я, стверджує інший співрозмовник видання – з уряду. За його словами, час для перестановок у Кабміні вибраний дуже вдало. “Міністр охорони здоров’я Зиновій Митник пройшов на мажоритарних виборах в Івано-Франківську облраду (балотувався за виборчим округом N54 у місті Коломії, – ред.), так що перестановка пройде спокійно, і Богатирьова, яка має медичну освіту, займе її місце “, – заявило джерело видання в уряді.

Нагадаємо, Президент Віктор Янукович вчора підписав указ про звільнення О.Медведька з посади Генпрокурора і вніс у парламент подання про призначення новим главою Генпрокуратури Віктора Пшонку.

В країні з’явився новий генпрокурор

Thursday, November 4th, 2010

1288865152190.jpgВерховна Рада України підтримала подання глави держави про призначення Віктора Пшонки на посаду Генерального прокурора. За відповідне рішення проголосували 292 народні депутати.

В.Пшонка народився у селі Сергієвка Слов’янського району Донецької області. У 1980 році закінчив Харківський юридичний інститут. Кандидат юридичних наук.

Після школи і термінової служби в армії працював на одному з підприємств Краматорська.

У 1980-ому почав працювати слідчим, пізніше став помічником прокурора Краматорська.

1983-1986 рр. – заввідділом адміністративних органів Краматорського міськкому КПРС.

З 1986-го – прокурор Краматорська, з 1997-го – перший заступник прокурора Донецької області.

1998-2003 рр. – прокурор Донецької області, член колегії Генеральної прокуратури України.

З листопада 2003 року – заступник тогочасного Генерального прокурора України Геннадія Васильєва. Відповідав за організацію прокурорського нагляду за дотриманням законодавства в органах МВС, СБУ, податковій міліції і спеціальних підрозділах у боротьбі з оргзлочинністю і корупцією, Держмитслужби і Держкордонслужби. У грудні 2004-го звільнився за власним бажанням.

З кінця 2006 року – заступник Генерального прокурора України Олександра Медведька. Очолив нагляд за правоохоронними органами, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, дізнання і досудове слідство. У червні 2010 року був призначений першим замгенпрокурора замість Сергія Вінокурова, що пішов у Конституційний Суд.

Член Вищої ради юстиції України. Державний радник юстиції 1 класу. Заслужений юрист України. Почесний співробітник прокуратури України.

Є син Артем Пшонка (1976 р. р.) – народний депутат України від Партії регіонів V-VI скликань. За повідомленнями ЗМІ, дружний з Президентом України В.Януковичем (відтоді, коли обидва жили і працювали в Донецьку).

Нагадаємо, Президент Віктор Янукович вчора підписав Указ про звільнення Олександра Медведька з посади Генпрокурора і вніс у парламент подання про призначення В.Пшонки новим главою Генпрокуратури.

Біографія Цушко Василя Петровича

Monday, November 1st, 2010

261c3ee4-96fa-49ed-a14a-402db687d083_mw800_s.jpgНародився 1 лютого 1963 р. у с. Надрічкове Одеської обл.

Член комітету з питань фінансів та банківської діяльності з червня 2006 року

Народний депутат України З 1994 р. по 14 грудня 2006 року

Міністр внутрішніх справ України З 1 грудня 2006 р.

Народився 1 лютого 1963 року в с. Надрічкове, Тарутинського району, Одеської області в родині колгоспників.

Освіта вища:

1978-1982 р. — Ізмаїльський технікум механізації та електрифікації сільського господарства, технік-механік.

1982-1983; 1985-1988 р. — Одеський сільськогосподарський інститут, економічний факультет, економіст.

1983-85 р. — служба в лавах Радянської армії.

1987-1988 р. — економіст радгоспу ім. С.Лазо, с. Надрічкове.

1988-1989 р.— заступник директора радгоспу Прогрес, с. Вознесенка-II Тарутинського району.

1989-1994 р. — директор радгоспу-заводу ім. С.Лазо, с. Надрічкове.

1994–1998 р. — депутат Верховної ради України II скликання від Тарутинського виборчого округу № 315 Одеської області. Член Комітету з питань фінансів і банківської діяльності. Член фракції СПУ і СелПУ.

1997 рік — нагороджений орденом За заслуги ІІІ ступеня.

Березень 1998 року — кандидат у народні депутати України від виборчого блоку СПУ-СелПУ. Член фракції Соціалістичної партії і Селянской партії України (Лівий центр).

1998-2002 р. — депутат Верховної ради України III скликання від виборчого округу № 140 Одеської області.

Квітень 2002 року — депутат Верховної ради України IV скликання від СПУ.

З липня 2005 року — член Координаційної ради з питань  державної служби при Президенті України.

2005-2006 р. — голова Одеської обласної державної адміністрації.

З 25 травня  2006 року — депутат Верховної ради України V скликання, заступник голови фракції Соціалістичної партії України.

З липня 2006 року — член Комітету з питань фінансів і банківської діяльності.

З 1 грудня 2006 року – призначений на посаду міністра внутрішніх справ України

Одружений: дружина — Людмила Іванівна медсестра за освітою; виховує двох дітей — сина Вадима і доньку Аліну.

Так буде чи не буде безвізового режиму між Україною та ЄС?

Monday, November 1st, 2010

ukr_es_256x256.jpgНа саміті Україна-ЄС, який відбудеться у Брюсселі 22 листопада, буде затверджено План дій з підготовки діалогу про процес переходу до безвізового режиму. Про це йдеться у проекті підсумкової заяви Європейської ради (саміту ЄС), яка буде підписана у п’ятницю.

Підсумкова заява Європейської ради підтвердила, що ЄС і Україна не готові до підписання угоди з цієї проблеми.

“Саміт України-ЄС буде спрямований на надання імпульсу перемовинам щодо угоди про асоціацію, приділяючи особливу увагу створенню глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі”, – йдеться у документі.

Також повідомляється, що європейські лідери збираються “надати особливого значення процесу реформ в Україні, особливо у плані розвитку демократії, забезпечення макроекономічної стабільності, поліпшення клімату для бізнесу і реформ в енергетичному секторі”.

Нагадаємо, українська влада від майбутнього саміту Україна-ЄС чекає отримання Плану дій з впровадження ЄС безвізового режиму для громадян України. До того ж,Європейський Союз заявляє про те, що автоматизму при скасуванні короткострокових віз для громадян України не буде, навіть після прийняття Плану дій з лібералізації візового режиму.

Рада Європи висловила свою думку щодо недоліків під час проведення місцевих виборів в Україні

Monday, November 1st, 2010

sovet_evropi_logo.jpgМіжнародні спостерігачі виявили під час місцевих виборів 31 жовтня ряд проблем, які пов’язують з прийнятим напередодні виборів новим виборчим законом. Про це сьогодні на прес-конференції повідомила глава делегації Конгресу регіональних органів влади Ради Європи Гудрун Мослер-Тернстрем.

Г.Мослер-Тернстрем звернула увагу на такі недоліки, як дисбаланс представників провладних та інших політичних сил у виборчих комісіях, зняття кандидатів з виборів в останній момент, затягнута процедура підрахунку голосів, а також переповнені виборчі дільниці, що часто ставило під загрозу таємну процедуру голосування.

“Ми впевнені, що в області виборчого законодавства в України є можливість багато чого поліпшити. Україна вже показувала, що вона може домагатися найкращих результатів, наприклад, під час проведення президентських виборів на початку цього року. Ми сподіваємося, що українські органи влади будуть над цим працювати разом із експертами Ради Європи, Конгресу і Венеціанської комісії для того, щоб якнайшвидше створити виборчий кодекс з тим, щоб країна могла – особливо беручи до уваги наступні парламентські вибори 2011-2012 років – провести по-теперішньому часу демократичні вибори, які будуть повністю відповідати європейським нормам проведення чесних і вільних виборів”, – сказала вона.

Ще один член делегації Конгресу регіональних органів влади Ради Європи Найджел Мермаген зазначив, що загалом вибори до місцевих органів влади в Україні пройшли в мирній і спокійній атмосфері, незважаючи на окремі інциденти.

Г.Мослер-Тернстрем уточнила, що це тільки перші враження делегації від проведення виборів, і після повернення у Страсбург, почнеться підготовка докладного звіту, який буде представлений на засіданні Конгресу в березні 2011 року.

Вона також повідомила, що до складу делегації Конгресу регіональних органів влади Ради Європи увійшли 23 представники, які в день голосування відвідали Київську область, Крим, міста Черкаси, Чернігів, Одесу, Львів, Харків, Чернівці.

Нагадаємо, раніше гендиректор Місії CIS-EMO Олексій Кочетков заявив, що порушення, зафіксовані під час місцевих виборів в Україні, мають несистемний характер і не можуть надати вирішального впливу на остаточний результат волевиявлення громадян.

Місія спостерігачів міжпарламентської асамблеї СНД заявила, що вибори були організовані добре. Правда, деяких її представників збентежив той факт, що “зараз всі бюлетені надруковані українською мовою”.

Спостерігачі за місцевими виборами в Україні від Сербії також відзначили високу якість виборчого процесу.