Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Стосунки між владою і бізнесом щодо податків.

ЮщенкоЗниження податкової ставки допоможе в боротьбі з тіньовою економікою.

Президент України Віктор Ющенко сьогодні на Всеукраїнському форумі ” Влада і бізнес – партнери” в Українському будинку висловив думку, що зниження податкової ставки допоможе в боротьбі з тіньовою економікою.

Президент закликав учасників форуму розглянути питання стосунків між владою і бізнесом щодо податків, щоб ініціювали діалог довіри в цьому питанні. “Детенізація повинна стати одним з найголовніших результатів цього року. Я переконаний, що вихід з цього питання можливий за умови зниження податкової ставки та розширення системи. Хочу, щоб 2008 р. став останнім роком, коли ми працюємо в діючому Податковому кодексі. Нам потрібно домовитися про те, щоб в діалогах між політиками та бізнесом був виписаний такий текст Податкового кодексу, який можна було провести в парламенті”, – відзначив глава держави. При цьому глава держави підкреслив, що проблема податкової системи раніше глибоко не аналізувалася через відсутність довіри між владою та бізнесом.

Виступаючи на форумі В.Ющенко також виразив стурбованість політизацією у відшкодуванні ПДВ з держкоштів. У 2007 р. зокрема, в Донецькій обл. відшкодовано більше 93,3%, в Київській обл. – 50%, Львівською обл. – 56%. “Ми готуємо засідання Ради національної безпеки та оборони з цього питання. І врегулюємо це питання”, – відзначив В.Ющенко.

У свою чергу голова Державної податкової адміністрації України Сергій Буряк у кулуарах Українського дому повідомив, що із загального обсягу відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) 35-40% має сумнівний характер. “2,5 млрд грн – це той обсяг ПДВ, який не вертається протягом 60 і більше днів і в ДПА будуть робити все, щоб в першу чергу повернути його”, – зазначив С.Буряк. За його словами, проблема повернення ПДВ вирішується “елементарною двоходовкою – введення електронного реєстру і шляхом законодавчих змін, а саме – введення інституту звичайної ціни”. “Тоді проблема ПДВ взагалі відпаде, вона вирішуватиметься в автоматичному режимі”, – вважає голова ДПА.

Крім того президент назвав неефективною систему державних перевірок та державного нагляду. Зокрема, він назвав “програшною політикою” те, що органами Державної податкової адміністрації перевіряється велика кількість підприємств. “Податки повинні платитися, а не стягуватися. У нас заведена “російська рулетка. Ми не зробили механізм заохочення”, – сказав В.Ющенко.

Президент також вважає незадовільним стан приведення Кабміном нормативної бази у відповідність до закону “Про основні принципи держнагляду у сфері госпдіяльності”, який нещодавно набув чинності.

При цьому глава держави піддав критиці дозвільну систему в сільському господарстві, разом з тим відзначивши, що сьогодні є “всі можливості, щоб ця система працювала. “На мою думку, ми близькі до цього. Але на сьогодні працюють 20% регіональних дозвільних центрів, решта працюють формально”, – відзначив він.

You must be logged in to post a comment.