Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Грузія: потрібен діалог між владою і опозицією.

Президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив про готовність вести з опозицією діалог і йти на розумні компроміси.

«Грузинський народ на президентських виборах підтримав нинішній курс країни і дав ясно зрозуміти, що потрібен діалог між владою і опозицією», – сказав Глава держави на брифінгу для регіональних журналістів.

За його словами, під час комплектації нового складу уряду керівництво країни пропонувало лідерам з’єднаної опозиції ввійти до складу кабінету міністрів і працювати в соціальній сфері, сферах економіки і охорони здоров’я, охорони навколишнього середовища, – передає РІА «Новини».

Кажучи про вимоги опозиції до влади, які були сформульовані у відповідному меморандумі, президент відзначив, що по ряду питань, приведених у цьому документі, вже давно досягнутий компроміс.

Саакашвілі додав, що вести діалог з опозицією щодо висунутих вимог буде спікер парламенту Ніно Бурджанадзе.

У прийнятому напередодні меморандумі опозиція висунула 17 вимог до влади, які опозиційні сили рекомендують задовольнити до 15 лютого. В осоружному випадку опозиція обіцяє провести масові акції протесту.

У переліку вимог опозиції значаться перерахунок бюлетенів на ряді виборчих дільниць на президентських виборах 5 січня у присутності представників міжнародних організацій, негайна відставка глави МВС, розслідування факту придушення масового безладдя 7 листопада 2007 року в Тбілісі, створення моніторингової групи по спостереженню за роботою силових структур.

Опозиція також вимагає прийняття поправок до виборчого кодексу, згідно з якими буде заборонена участь президента і інших осіб зі складу уряду в передвиборних кампаніях, а також постачання всіх виборчих дільниць відеокамерами спостереження.

You must be logged in to post a comment.