Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

«Основи християнської етики» для п’ятикласників.

У Львові презентували підручник для учнів 5-их класів «Основи християнської етики» київського видавництва «Літера».

Голова авторського колективу, який готував підручник, ректор Острозької академії Василь Жуковський розповів, що підручник містить міжконфесійну інформацію, толерантний характер стосовно всіх релігійних конфесій України, біблійні історії переказані в доступній для дітей формі. Підручник має 3 розділи: 1) Біблія про людину. Добро і зло; 2) Моральні цінності Святого письма; 3) Мораль і значення приход у світ Ісуса Христа. Усі посилання взяті з Біблії у перекладі Івана Огієнка. У додатку до підручника є хрестоматія і зошит.

Представники львівського духовенства і вчителі, які були присутні під час презентації, піддали критиці виданий підручник. Представники Церкви заявили, що з Церквою ніхто не радився, через що у підручнику є дуже багато огріхів і помилок. Наприклад, в книжці подана ікона, але підпис не відповідає малюнку. Є також багато словесних неточностей. Зокрема, написано «Таємна вечеря Ісуса Христа», хоч має бути «Тайна вечеря…».

Вчителі християнської етики, озвучивши свої зауваження, теж сказали, що з ними ніхто не радився під час підготовки книги.

Представник МОН Раїса Євтушенко, яка була присутня на представленні, сказала, що ідеальних підручників нема. «Який би підручник не був, він завжди знаходить критику. Через це робляться спеціальні уточнення для вчителів, щоб вони знали, на що звернути увагу, де поправити», – зазначила вона.

Заступник голови Львівської обласної ради Людмила Козак теж виступила в підтримку виданого підручника. За її словами, з 1990 року у школах Львівщини викладається християнська етика, але до цього часу не було підручника з християнської етики. Л. Козак зазначила, що вона, будучи викладачем фізиком у школі, теж чула багато нарікань на підручник фізики. На думку Людмили Козак, попри таку критику в першу чергу важливо, що такий підручник взагалі з’явився. Вона підкреслила, що підручник спонукає духовенства і львівських вчителів в подальшому долучатися до роботи над такими підручниками, оскільки планується аналогічний підручник розробити і для 6-их класів.

Обласне управління освіти закупило підручники для школярів області з розрахунку одне видання на двох учнів. Вартість одного примірника 7 грн. Загальний тираж підручника 10 тисяч промірників.

  1. Один коментар в “«Основи християнської етики» для п’ятикласників.”

  2. Від Guest, дата Feb 11, 2008 | Відповісти

    Було б добре перевіряти інформацію, перш ніж її публікувати. Зокрема Василь Жуковський є не ректором Острозької академії, а екс-проректором Національного університету “Острозька академія”

You must be logged in to post a comment.