Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Держава має жорстко контролювати зобов’язання інвесторів приватизованих підприємств.

Ю.ТимошенкоЮ.Тимошенко: Потрібно жорстко контролювати зобов’язання інвесторів.

Держава має жорстко контролювати зобов’язання інвесторів приватизованих підприємств. Про це заявила прем’єр-міністр Юлія Тимошенко в ході одноденного робочого візиту до Одеської обл.

Прем’єр провела зустріч з трудовим колективом Одеського припортового заводу і активом області, на якій були обговорені прийняті Кабміном документи про приватизацію ОПЗ, в т.ч. умови інвестиційного конкурсу, угода купівлі-продажу.

У результаті конструктивного діалогу було розроблено і запропоновано на розгляд Кабміну низку конкретних пропозицій про подальшу модернізацію підприємства, збереження його конкурентоспроможності на світовому ринку, а також широкий блок питань соціального характеру, які майбутнього власника підприємства зобов’язує чітко дотримувати умови угоди.

“В Україні дуже негативне відношення до приватизації”, – відзначила прем’єр. За її словами, за останні 15 років у результаті безвідповідальності інвесторів багато підприємств було зруйновано, розкрадено. “Виключенням, мабуть, є Криворіжсталь. Я поставила питання: якщо хоч один пункт інвестдоговору не виконується, то договір повинен розриватися без компенсації інвесторові”, – сказала Ю.Тимошенко.

Прем’єр-міністр також запропонувала внести до умов приватизацію Одеського припортового заводу пункт, згідно з яким інвестор зобов’язується забезпечити працівникам підприємства таку зарплату, як на аналогічних підприємствах в Європі. “ОПЗ – багато в чому унікальне підприємство, таких в Європі можна перерахувати по пальцях. У Європі є крупні інвесткорпорації, готові вкласти кошти в це підприємство, проте основа угоди по ОПЗ – природний газ, який займає собівартості продукції до 65%. Через історичні причини в Україні найдешевший в Європі природний газ. Це дуже привабливо для інвесторів, але при цьому необхідно ставити перед ним питання про забезпечення європейського рівня зарплати”, – відзначила вона.

Раніше Кабінет міністрів України раніше затвердив конкурсні умови продажу Одеського припортового заводу (ОПЗ), згідно з якими початкова ціна підприємстві складе 3 млрд грн, крок аукціонних торгів – 30 млн грн. У порівнянні з попереднім варіантом конкурсних умов, цього разу посилений контроль над транзитом аміаку через перевалочний термінал, що входить до складу заводу. Умови приватизації Одеського припортового заводу будуть визначені на черговому засіданні Кабінету міністрів 13 лютого ц.р. 16 січня Кабмін затвердив список об’єктів приватизації на 2008 р., в числі яких були держпакети акцій ОПЗ.

Відзначимо, Ю.Тимошенко ініціювала створення при Кабінеті міністрів консультаційної ради інвесторів. Прем’єр відзначила, що знає про досвід створення таких рад, і що вони були при кожному складі уряду, але завірила, що і “Кабінети міністрів бувають різними”. За її словами, до консультаційної ради інвесторів увійдуть представники всіх країн, у т.ч. – представники України. Нова структура буде органом, що постійно діє, який допомагатиме уряду в роботі.

Нагадаємо, Президент України Віктор Ющенко 20 липня 2007 р. своїм Указом № 659/2007 ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 червня 2007 року “Про хід виконання вирішень Ради національної безпеки і оборони України щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні”. Відзначимо, Україна посіла 18 місце за привабливістю для інвесторів у 2007 р.

You must be logged in to post a comment.