Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

В XXI столітті від тютюну може померти майже мільярд людей.

Хвороби, пов’язані з курінням, забирають життя однієї людини кожні шість секунд, вбиваючи щорічно 5,4 мільйони людей, – мовиться в доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), обнародуваній у четвер в штаб-квартирі ООН.

«Якщо не вжити рішучих заходів, то до 2030 року ця цифра виросте до восьми мільйонів смертей. А всього в XXI столітті від тютюну може померти майже мільярд людей, що не зуміли подолати свою пристрасть до сигарет, нюхального тютюну, кальянів, сигар і курильних трубок», – мовиться в доповіді.

Його автори відзначають, що число жертв тютюнової епідемії перевищує число загиблих від будь-якого інфекційного захворювання, хоча запобігти розповсюдженню шкідливої звички легше, ніж інфекцій і вірусів, – передає «Утро.ру».

ВООЗ повідомила, що жодна країна світу повністю не виконала вимоги Міжнародної конвенції з контролю над тютюном, що набула чинності три роки тому, закликавши нації виконати свої зобов’язання.

Конвенція зобов’язала учасників повністю заборонити рекламу тютюнових виробів, підвищити ціни і податки на їх виробництво і продаж і заборонити куріння в громадських місцях ради захисту некурящих.

You must be logged in to post a comment.