Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Запропонований спосіб голосування по НАТО.

НАТО«Регіонали» вимагають по НАТО голосувати піднятими руками.

Член фракції Партії регіонів Василь Кисельов вимагає, щоб народні депутати голосували шляхом підняття рук при ухваленні постанови про підтримку листа трьох керівників держави про готовність України приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО.

Відповідний проект ухвали «Про визначення виду і способу голосування при розгляді проекту ухвали № 1386 Д «Про підтримку звернення Президента України Віктора Ющенка, прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, голови Верховної Ради України Арсенія Яценюка до Генерального секретаря НАТО про готовність України до приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО» зареєстрований у Верховній Раді 7 лютого.

Проектом ухвали передбачається, що кожен народний депутат, який зареєстрований і бажає взяти участь у голосуванні, перебуває на своєму робочому місці. При цьому голова ВР в алфавітному порядку зачитує прізвище кожного народного депутата. Кожен народний депутат України, чиє прізвище оголошене, в тому випадку, якщо він голосує «за», піднімає руку і голосує «за» і говорить «за»; якщо він голосує «проти» або «утримався», то, не піднімаючи руки, сидячи на своєму місці, оголошує про власне рішення. При оголошенні рішення депутата включається його мікрофон і здійснюється відеозапис кожного народного депутата. Процедура голосування контролюється Рахунковою комісією. Результати голосування оформляються протоколом Рахункової комісії.
У записці пояснення до проекту ухвали Кисельов назвав «зухвалими і цинічними дії голови Верховної Ради України, коли він, озвучивши відсутніх народних депутатів на пленарному засіданні, не дав розпорядження заблокувати картки відсутніх і проводив голосування», передає «УНІАН».

Депутат зазначив, що коли йде глобальне порушення Конституції і законів України, «громадяни повинні знати в обличчя тих, хто при розгляді питань про відносини УКРАЇНА-НАТО на пленарному засіданні Верховної Ради голосуватиме за приєднання до Плану дій щодо членства України в НАТО». «Переконаний, що саме запропонований спосіб голосування з цих питань сприятиме посиленню відповідальності як окремого народного депутата, так і Верховної Ради України в цілому», – сказав Кисельов.

Як раніше повідомляв ForUm, 15 січня Президент, прем’єр-міністр і голова Верховної Ради звернулися з листом до Генсекретаря НАТО Яапу де Хооп Схефферу, в якому заявили, що Україна розраховує на приєднання до ПДЧ в НАТО під час наступного саміту УКРАЇНА-НАТО в Бухаресті в квітні 2008 року.

You must be logged in to post a comment.