Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Добова норма постачань газу в Україну.

Україна не перебирає російський газ, заявив в інтерв’ю тижневику «Дзеркало тижня» (9-15 лютого) голова правління НАК «Нафтогаз України» Олег Дубина.

«Коли говорять, що ми перебираємо російський газ, то це не так. На сьогодні добова норма постачань газу в Україну становить 156 млн. кубометрів. Якщо цю норму помножити на кількість днів у січні (з урахуванням температурного графіка), то отримаємо 4,9 млрд. кубометрів – це той об’єм газу, який повинен прийти до України. За попередніми даними, ми взяли за січень 4,7 млрд. кубометрів. Тобто, в межах обумовлених 55 млрд. кубометрів середньоазіатського газу для України», – сказав він.

На думку Дубини, російська сторона «всіма силами намагається загнати «Нафтогаз» і Україну в глухий кут». Він також повідомив, що у нього є повне взаєморозуміння з Президентом України щодо подальшого просування на переговорах з «Газпромом».

Голова правління «Нафтогаза» також спростував заяви екс-глави Міністерства палива і енергетики Юрія Бойка і аналогічні заяви співвласника «Росукренерго» Дмитра Фірташа про те, що з листопада і до цього дня «Нафтогаз України» використовує не законтрактований імпортний газ.

Крім того, за його словами, претензій про недопостачання російського експортного газу в листопаді 2007 року – лютому цього року бути не може. «У листопаді 2007-го «Газпром» заявив про транзит до Європи 9,66 млрд. кубометрів газу. НАК «Нафтогаз» транспортувала 10,44 млрд. Грудень: заявлено на транзит 9,98 млрд. кубометрів, транспортовано 11,73 млрд. Січень: заявлено 9,72 млрд. кубометрів, прокачано 10,55 млрд. Претензій бути не може», – сказав Дубина, додавши, що було транспортовано на 3 млрд. кубометрів газу більше заявленого «Газпромом».

Як раніше повідомляв ForUm, 7 лютого ВАТ «Газпром» заявило, що може з 11 лютого припинити постачання російського газу в України. Згідно з заявою компанії, за станом на 7 лютого в Україні «осіло» 1,5 млрд. кубометрів російського газу.
8 лютого в офісі «Газпрому» відбулися переговори за участю першого заступник голови правління НАК «Нафтогаз України» Ігоря Діденка.

Після зустрічі офіційний представник «Газпрому» Сергій Купріянов заявив, що холдинг у разі неврегулювання ситуації навколо заборгованості за російський газ може припинити його постачання Україні о 10.00 мск вівторка, 12 лютого.

You must be logged in to post a comment.