Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Діалог двох Президентів.

Ющенко_ПутінЗавтра Ющенко обговорить із Путіним газову проблему.

Президент України Віктор Ющенко під час завтрашнього візиту до Росії має намір обговорити із Президеном РФ газові проблеми між офіційними Києвом і Москвою.

Про це Глава держави заявив сьогодні під час щотижневої зустрічі із головою Верховної ради України та Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко, повідомляє прес-служба Президента.

Зокрема повідомляється, що під час зустрічі Президент виніс на обговорення коло питань, що стануть предметом переговорів під час його візиту до Російської Федерації. За словами Віктора Ющенка, важливим питанням українсько-російських переговорів стануть взаємовідносини у газовій сфері.

«Це питання неодмінно постане в діалозі двох Президентів», – сказав Глава держави.

Керівництво держави також проаналізувало стан виконання рішень, ухвалених у результаті попередньої зустрічі двох президентів.

У зустрічі також взяли участь Секретар Ради національної безпеки і оборони України Раїса Богатирьова, міністри фінансів Віктор Пинзеник, палива та енергетики Юрій Продан, Кабінету міністрів України Петро Крупко, голови депутатських фракцій блоків Юлії Тимошенко та «Наша Україна – Народна Самооборона» Іван Кириленко та В’ячеслав Кириленко, Глава Секретаріату Президента Віктор Балога та його перший заступник – Представник Президента України у Кабінеті Міністрів Олександр Шлапак.

Нагадаємо, що раніше Газпром переніс термін припинення поставок газу в Україну з 9:00 ранку на 18:00 вечора 12 лютого 2008. Також перенесено переговори Нафтогазу України з Газпромом із технічних питань поставок природного газу в Україну та його транзиту до європейських країн.

Крім того, Газпром готовий обговорювати перехід на прямі поставки газу з Україною тільки після погашення боргів країни та у разі збереження прибутковості ситуації для холдингу.

Як повідомлялося, 11 лютого, Юлія Тимошенко підтвердила наявність боргу НАК Нафтогаз України перед RоsUkrEnergo за поставлений газ у розмірі 1,072 млрд. дол. За її словами, на переговорах із російською стороною Україна домагатиметься реструктуризації заборгованості НАК Нафтогаз України перед RosUkrEnergo за поставлений газ, а виконувати умови RosUkrEnergo Кабмін не має наміру.

8 лютого, Газпром поставив Україні газовий ультиматум, заявивши, що може припинити поставки газу в Україну у вівторок, 12 лютого, о 9 ранку.

За матеріалами Корреспондент.net

You must be logged in to post a comment.