Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Пан Гі Муна закликають натиснути на Росію.

Леонід НевзлінНевзлін закликає Пан Гі Муна натиснути на Росію.

Колишній співвласник ЮКОСу, що проживає в Ізраїлі Леонід Невзлін звернувся з листом до генерального секретаря ООН Пан Гі Муну, попросивши його втрутитися й урятувати його товаришів, що сидять у російських в’язницях, пише Haaretz.

За словами Невзліна, ООН – остання інстанція, у яку він може звернутися, після того, як провалилися спроби таких організацій, як Amnesty Іnternatіonal і Європейський суд з прав людини.

У листі Невзлін просить Пан Гі Муна натиснути на російську владу з метою поліпшити умови утримання колишніх “юкосівців”, і в першу чергу – колишнього главу юридичного відділу ЮКОСу Василя Алексаняна й начальника охорони ЮКОСу Олександра Пічугіна, стан здоров’я яких викликає серйозні побоювання, а також Михайла Ходорковського, який оголосив в знак солідарності з Алексаняном сухе голодування.

У листі Невзлін стверджує, що, серед іншого, стосовно колишніх керівників ЮКОСу практикуються насильницьке введення наркотичних і психотропних препаратів, відмова від надання необхідних медичних послуг, позбавлення базових прав, утримання в одиночних карцерах і надання жорсткого психологічного тиску.

Як повідомлялося, співробітники УФСВП повідомили Михайлові Ходорковському, що колишній начальник юридичного управління ЮКОСу Василь Алексанян доставлений із СІЗО в онкологічну клініку, однак він голодування поки не припинив.

Ходорковський оголосив голодування 29 січня у зв’язку із судом над колишнім начальником юридичного управління ЮКОСу, який важко хворий. Екс-глава ЮКОСу намагався домогтися, щоб Алексаняна випустили із СІЗО, надавши йому кваліфіковану медичну допомогу в цивільному стаціонарі.

You must be logged in to post a comment.