Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

«Україна, НАК «Нафтогаз» не має жодних прямих стосунків з «Газпромом».

Будь-які «різкі заяви» керівництва «Газпрому» Секретаріат Президента України розцінює, як певний тиск. Про це, як передає кореспондент ForUm’у, на брифінгу в понеділок повідомив перший заступник глави Секретаріату, представник Президента України в Кабінеті Міністрів Олександр Шлапак.

«Україна, НАК «Нафтогаз» не має жодних прямих стосунків з «Газпромом», – пояснив він.

Шлапак нагадав, що українська сторона неодноразово робила акценти на тому, що необхідно повернутися до міждержавних відносин у газовому питанні. «Суть яких могла б полягати в одному: Україна гарантує «Газпрому» транзит як мінімум 110 млрд. газу через територію України за певними правилами, «Газпром» гарантує відповідний об’єм газу для збалансування газового балансу нашої країни. Прямі відносини, пряма арифметика. Сьогодні, коли у відносинах НАК «Нафтогаз» і «Газпром» є ще два посередники, у нас виникає дуже багато непорозумінь», – додав заступник Балоги.

За його словами, НАК і «УкрГазЕнерго» не можуть домовитися про об’єми і ціну на газ, «який відбирався в листопаді-грудні минулого року». «Уряд сьогодні шукає можливість для того, щоб акумулювати на своїх рахунках кошти для допомоги «Нафтогазу» знайти ресурс… щоб на рахунках «Нафтогазу» була сконцентрована вся необхідна сума для розрахунку з нашими імпортерами газу, як тільки ми досягнемо угоди про об’єми і цінові параметри», – підкреслив Шлапак.

You must be logged in to post a comment.