Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

«Укргаз-Енерго» настав кінець.

Кабінет міністрів України відмінив своє розпорядження №27 від 24 січня 2006 року, яким погодився з пропозицією Міністерства палива і енергетики створити спільне підприємство (СП) ЗАТ «УкрГазЕнерго».

Таке рішення закріплено розпорядженням уряду №260-р від 6 лютого 2008 року, – передає «Інтерфакс-Україна».

Цим же документом Кабмін доручив НАК «Нафтогаз України», якому належить 50% акцій «УкрГазЕнерго», спільно з Міністерством юстиції вжити заходи для припинення СП в установленому порядку.

Як раніше повідомляв ForUm, уряд принципово хоче позбутися посередники в газовій сфері. Про це заявив перший віце-прем’єр міністр України Олександр Турчинов, – передає кореспондент ForUm’у.

Звільнення від посередників Турчинов назвав «стратегічним питанням». За його словами, подібна урядова ініціатива вже отримала позитивний відгук Москви. «Що нам дуже приємно», – сказав він.

Турчинов додав, що цей процес повинен проводитися поступово. «Перший етап – це УкрГазЕнерго, другий – РосУкрЕнерго. Це дуже серйозний крок і ми вважаємо, що розуміння між українською і російською сторонами носить саме стратегічний характер», – підкреслив він.

Перший віце-прем’єр-міністр вважає, що посередники на газовому ринку Україні тільки заважають, тому позбутися їх «є принциповим для уряду, щоб побудувати прозорий і чесний енергоринок».

You must be logged in to post a comment.