Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Корупційна система державних закупівель.

У коаліції намітився розколУ коаліції намітився розкол.

Блок НУ-НС не дав жодного голосу за «корупційний закон» про держзакупівлі, оскільки наполягає на ліквідації Тендерної палати.

«Ми застерігаємо наших колег по коаліції з Блоку Юлії Тимошенко від подальших голосувань спільно з регіоналами і комуністами за законопроекти, які завдають прямого збитку всій країні», – відзначають у НУ-НС.

Фракція стурбована спробами зберегти корупційну і загрозливу для суспільства систему державних закупівель.

За твердженням «нунсівців», зміни, внесені в 2005-2007 роках у закон «Про державні закупівлі», створили величезні проблеми для мільйонів українців.

«Під прикриттям необхідності суспільного контролю – псевдо-суспільна структура – Тендерна палата – створила тромб у системі державних закупівель і знищила реальну конкуренцію в цій системі», – впевнені у фракції.

«Через Тендерну палату легко проходять сумнівні схеми, але практично неможливо організувати чесні тендери…», – заявляє НУ-НС.

Як сказано в заяві, «малі і середні підприємці втратили можливість брати участь у забезпеченні потреб місцевих общин у життєво необхідних послугах і товарах».

«НУ-НС вважає, що рішення цього питання повинне бути швидким і кардинальним. Саме тому наша парламентська фракція 12 лютого не дала жодного голосу за законопроект, головною метою якого є ціною незначних змін зберегти існуючу корупційну і руйнівну для країни систему державних закупівель», – сказано в заяві.

НУ-НС наполягає на якомога більш швидкій ліквідації Тендерної палати. «Для цього необхідно невідкладно відмінити всі зміни, внесені впродовж 2005-2007 років до закону України «Про державні закупівлі», – передає «Сьогодні» з посиланням на «Українську правду».

«Тим самим ми припинимо узаконений рекет з боку Тендерної палати, а тендери і інформацію про них зробимо прозорими і доступними», – підкреслюють у НУ-НС.

Фракція сподівається, що її позицію підтримають органи місцевого самоврядування, «весь чесний бізнес і все суспільство, яке продовжує страждати від наслідків діяльності Тендерної палати».

Нагадаємо, що 12 лютого Верховна Рада прийняла в першому читанні закон про держзакупівлі, внесений депутатами Романом Зваричем і Андрієм Кожемякіним. За проголосувало 282 депутати: 120 від Партії регіонів, 126 – БЮТ, 20 – КПУ.

Глава Секретаріату Президента Віктор Балога вже різко негативно оцінив його ухвалення і заявив, що Президент не підпише закон про держзакупівлі, який «зберігає і розвиває можливості для корупційних оборудок».

You must be logged in to post a comment.