Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Росія приєдналася до вимоги Сербії терміново скликати Раду Безпеки ООН.

Радбез ООНРосія і Сербія терміново скликають Радбез ООН.

Росія приєдналася до вимоги Сербії терміново скликати Раду Безпеки ООН у зв’язку з можливим проголошенням незалежності Косова найближчими днями.

Очікується, що Радбез ООН збереться завтра, 14 лютого.

Белград “закликає провести термінове засідання РБ ООН у зв’язку з надзвичайно загрозливою ситуацією, що складається в провінціях Косово і Метохія, у яких ми бачимо останні підготування до незаконного проголошення декларації про незалежність тимчасовим самопроголошеним урядом, що буде принциповим порушенням резолюції 1244 РБ ООН і поставить під загрозу міжнародний мир і безпеку”, говориться в листі постійного представника Сербії в ООН Павле Джеремовича.

За даними косовських ЗМІ, проголошення незалежності може відбутися 17 або 18 лютого, однак офіційних підтверджень цьому поки немає. Тим часом, як повідомляють журналісти, у косовському уряді вже затверджений сценарій торжеств, що пройдуть за проголошенням незалежності краю.

Нагадаємо, як повідомило напередодні інформагентство Reuters із посиланням на джерела в уряді, Рада безпеки Сербії затвердила 12 лютого секретний план дій різних міністерств і відомств країни на випадок однобічного проголошення владою Косова незалежності краю.

“План дій для нашого міністерства не включає такі радикальні кроки, як розрив дипломатичних відносин із країнами, що визнають Косово”, – повідомило джерело в сербському міністерстві закордонних справ.

Міноборони Сербії зі свого боку виключило можливість військового вторгнення в Косово, а міністерство енергетики заявило, що не буде позбавляти край подачі електроенергії.

Планується, що в четвер сербський прем’єр Воїслав Коштуніца проведе засідання уряду, на якому, як очікується, буде прийнята резолюція про незгоду Сербії з однобічним відділенням Косова, а також невизнання тимчасових урядових органів цього краю. Потім документ буде переданий на розгляд у парламент, де він, цілком імовірно, буде прийнятий.

Росія вважає неприйнятним визначення статусу краю без урахування позиції Сербії. Москва наполягає на продовженні переговорів між Приштіною і Белградом та виробленні “дорожньої карти”. Косово знаходиться під управлінням ООН з 1999 року.

Росія не може перешкодити проголошенню незалежності, однак блокує її визнання ООН, тому що є постійним членом Ради безпеки і має право вето. США і більшість країн ЄС готові визнати незалежність Косова, у тому числі проголошену в однобічному порядку.

За матеріалами РІА Новости

You must be logged in to post a comment.