Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Угода, запропонована спікером.

Угода ЯценюкаУгода Яценюка (Текст проекту документа).

Якщо лідери фракцій не підпишуть угоду, запропоновану спікером, парламент буде розпущено. Месседж, який прозвучав з вуст Яценюка, читається цілком ясно. У розпорядження «Главреда» потрапив проект документа, від долі якого, грубо кажучи, залежить доля Верховної Ради України шостого скликання.

Угода, яка повинна дати вихід з нинішньої парламентської кризи, зовсім не схожа на Універсал національної єдності, який свого часу врятував від розпуску парламент п’ятого скликання.

Підготовлена спікером угода пропонує депутатським фракціям «усвідомити політичну відповідальність і виходити з інтересів виборців».

Якщо вникнути зокрема, то, по-перше, підпис Яценюка під «листом трьох» пропонується вважати «не консолідованою позицією конституційного складу Верховної Ради», по суті, самодіяльністю спікера.

По-друге, спікер просить парламентаріїв визнати правомірність трьох документів, прийнятих парламентами попередніх скликань. Перший з них – це Постанова ВР №158-5 від 19 вересня 2006 року (у якій сказано, зокрема, про те, що Рада підтримує позицію прем’єра Віктора Януковича, озвучену ним незадовго до того в Брюсселі, – про взаємовигідну співпрацю «Україна – НАТО» і наказує Кабміну «послідовно й активно сприяти поширенню об’єктивної інформації щодо ролі НАТО в сучасному світі). Другий – Постанова про проведення в січні 2003 року Дня уряду, присвяченого боротьбі з паводками (в рамках цього заходу Кабмін підготував, зокрема, матеріали щодо реалізації спільного проекту «Україна-НАТО» з готовності реагування на паводки в Карпатському регіоні). Нарешті, спікер нагадує про статтю 8 Закону про основи національної безпеки і оборони – головний козир українських євроатлантистів. У цій статті вступ України в НАТО, нехай і при збереженні добросусідських відносин з Росією і країнами СНД, прямо називається одним з «основних напрямів державної політики з питань національної безпеки України».

Здивування викликає сама формула, запропонована спікером щодо цих документів: «визнати правомірність» – ці постанови і закон прийняті Верховною Радою, а значить і так є правомірними, неважливо, визнають це нинішні парламентарії чи ні.

Нарешті, по-третє, спікер закликає парламентаріїв належним чином організуватися для продуктивної роботи в стінах законодавчого органу – «утриматися від блокування трибуни ВР і відмовитися від блокування президії ВР», а також затвердити порядок денний засідань поточної сесії парламенту.

Нагадаємо, що в своїй нещодавній заяві спікер, якого часто називають особою, наближеною до Президента, погрозив парламенту у разі непідписання цього, загалом, нешкідливого документа розпуском. Судячи з того, що представники вже декількох фракцій ВР відмовилися «ратифікувати» цю угоду, Рада шостого скликання приречена.

 угода Яценюка
угода Яценюка

С.Хоменко, «Главред»

You must be logged in to post a comment.