Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Богатирьова: «щоб питання про наведення ракет навіть не виникало».

БогатирьоваБогатирьова називає заяву Путіна “емоційною реакцією”.

Заява президента Російської Федерації Володимира Путіна щодо направлення проти України ракет є емоційною реакцією.

Таку думку висловила на брифінгу для преси секретар Ради національної безпеки і оборони України Раїса Богатирьова.

Зокрема, коментуючи заяву Путіна, вона зауважила, що емоційна реакція, яку ми часто бачимо у політиків, коли мова йде про плани України інтегруватись у євроатлантичний простір, говорить про те, що для них ця тема є чутливою і хворобливою.

Водночас, Богатирьова нагадала відповідь Президента України Віктора Ющенка, який наголошував, що Конституція України не передбачає розміщення військових баз на території України.

Вона підтвердила готовність України зміцнити ці гарантії, в тому числі, і на законодавчому рівні, «щоб питання про наведення ракет навіть не виникало».

Богатирьова висловила переконання, що шляхом переговорів вдасться знайти компроміс і порозуміння, і відносини між двома стратегічними партнерами залишаться добросусідськими.

Нагадаємо, 12 лютого у Москві на спільній з Президентом України Віктором Ющенком прес-конференції Президент РФ Путін підтвердив побоювання Росії з приводу можливого вступу України до НАТО, хоча й визнав, що це є суверенним правом України.

На думку Путіна, вступ України в НАТО може призвести до певних наслідків, зокрема, розміщення на її території іноземних військових баз. Тому Росія може буде вимушена направити свої ракети у бік України.
У свою чергу, Президент України підкреслив, що будь-які дії нашої країни у відносинах з НАТО не направлені проти інших країн і, в першу чергу, Росії. Він висловив зацікавленість у діалозі з Росією із цього приводу.

За матеріалами УНІАН

You must be logged in to post a comment.