Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Законність затримання проти законності розтрати майна.

РудьковськийРудьковський подає до суду на СБУ.

Захист екс-міністра транспорту Миколи Рудьковського сьогодні подасть у Шевченківський районний суд м.Києва цивільний позов до Служби безпеки України про захист честі та гідності і спростування недостовірної інформації.

Як повідомили у прес-службі СПУ, зокрема, захист вимагатиме спростування недостовірної інформації про те, що «затримання Рудьковського спецпідрозділом СБУ відбулося за постановою суду, постановою слідчого і на підставі норм Кримінально-процесуального кодексу України, де нібито і суд, і слідчий зобов’язали СБУ здійснити привід обвинуваченого».

Адвокати наголошують, що дана інформація, яка поширювалася речником СБУ, не відповідає дійсності, а за своєю суттю – і чинному законодавству, оскільки, ст.136 Кримінально-процесуального кодексу передбачає, що привід обвинуваченого здійснюється органами внутрішніх справ за мотивованою постановою слідчого. У постанові суду жодним пунктом, жодним словом не згадано СБУ, а постанови слідчого з цих підстав в матеріалах кримінальної справи немає, зазначається у повіломленні.

Як нагадали в СПУ, адвокати Рудьковського ще минулого тижня направили до генерального прокурора заяву про злочин, вчинений службовими особами СБУ, з вимогою провести службове розслідування у зв’язку із порушенням законодавства України. Незважаючи на це, йдеться у повідомленні «СБУ надалі поширює неправдиві відомості щодо законності затримання Миколи Рудьковського її співробітниками».

Як повідомлялося, 11 лютого, суддя Печерського районного суду Києва прийняв рішення про утримання під вартою Рудьковського. Проти Рудьковського порушено кримінальну справу за розтрату майна в особливо великих розмірах під час здійснення приватної поїздки за маршрутом Київ-Париж-Київ.

Сам екс-міністр транспорту і зв’язку Микола Рудьковський заявив, що кримінальну справу проти нього замовив Секретаріат Президента

Прокуратура Києва пояснила, що екс-міністра транспорту було затримано законно на проспекті Бажана в Києві 9 лютого.

14 лютого Генпрокуратура розпочала перевірку законності дій співробітників СБУ під час затримання колишнього міністра транспорту і зв’язку Миколи Рудьковського.

У столичній приватній клініці, куди 15 лютого привезли екс-міністра транспорту Миколу Рудьковського, сталася бійка між депутатами Партії регіонів і співробітниками СБУ.

За попередніми даними, в ній брали участь співробітники служби виконання покарань, які конвоювали Рудьковського, і депутати від Партії регіонів Нестор Шуфрич, Володимир Сівкович і Владислав Лук’янов.

Партія регіонів заявила, що має намір ініціювати створення парламентської слідчої комісії за фактом нападу на народних депутатів і нанесення тілесних ушкоджень Нестору Шуфричу з боку спецпідрозділу Департаменту виконання покарань.

За матерiалами УНІАН

You must be logged in to post a comment.