Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

До сербсько-косівського кордону стягуються війська НАТО.

КосовоНАТО стягує війська до кордону Косова з Сербією.

Війська НАТО, розквартировані на території Косова, стягаються до кордону краю з Сербією, повідомляє 19 лютого агентство Reuters.

За словами представника місії Північноатлантичного альянсу в Косово (KFOR) полковника Бертрана Бонно, мова йде про операцію з наведення порядку в сербських районах, де в останні дні місцеві націоналісти атакували представництва ООН і ОБСЄ, а також пропускні пункти на сербсько-косовському адміністративному кордоні.

Командування НАТО заявляє, що військові вже зараз готові втрутитися в ситуацію. За іншим даними, миротворці вже прибули на місце розташування одного з постів, який був спалений.

За непідтвердженим даними, на півночі Косова наростає напруженість і відбуваються безладдя.

Як повідомили у вівторок, 19 лютого, джерела в Пріштині, зокрема , представники сербських меншин краю влаштовують безладдя й підпалюють адміністративні будинки на півночі Косова в районі населеного пункту Зубен Потік. За деякими даними, ці адміністративні будинки є пунктом митного пропуску для вантажів, що слідують з Сербії до Косово й назад.

В останні дні надходили повідомлення про те, що десятки сербських націоналістів намагаються проникнути в район міста Митровиця, щоб перешкодити відділенню Косова й населеної сербами частини краю. Поліція Сербії намагалася не допустити цього, однак очевидно, що ситуація виходить з-під контролю.

У даний момент незалежність Косово визнали Афганістан, США, Великобританія, Туреччина, Франція й Австралія. Ще декілька країн заявили, що зроблять це найближчим часом .

Сербія не має наміру розривати дипвідносини із країнами, які визнали або визнають незалежність Косова.

Напередодні, 18 лютого, Скупщина (парламент) Сербії на позачерговому засіданні анулював прийняту напередодні парламентом Косово в односторонньому порядку декларацію про незалежність краю.

Нагадаємо, у неділю 17 лютого парламент Косова одноголосно проголосував за відділення краю від території Сербії.

За матеріалами Интерфакс

You must be logged in to post a comment.