Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Зімбабве б’є рекорди.

Світовий рекорд інфляціїСвітовий рекорд інфляції у Зімбабве перевищив 100000%.

Інфляція в Зімбабве встановила світовий рекорд, перевищивши 100 тисяч відсотків на місяць у річному численні.

Як повідомляє в офіційному комюніке Центральне статистичне управління країни, інфляція в січні 2008 року склала 100 580,2%.

Темпи падіння економіки у Зімбабве ставлять країну на межу повного хаосу: крім інфляції, республіка відчуває нестачу продовольства, палива та іноземної валюти. Офіційний рівень безробіття в країні складає близько 80%, а мільйони зімбабвійців вже стали біженцями.

За даними Міжнародного валютного фонду темпи зростання інфляції у Зімбабве є найвищими у світі: в цілому за результатами 2007 року вона перевищила 8000%, а в грудні вона склала 66212% в річному численні і 240% – у місячному.

У січні на тлі гострої економічної і гуманітарної кризи у країні центральний банк Зімбабве випустив купюру вартістю в 10 мільйонів зімбабвійських доларів. За офіційним курсом цю купюру теоретично можна обміняти на 33 долари США, проте фактично на чорному ринку за неї дадуть лише 33 американських цента.

Водночас президент Зімбабве Роберт Мугабе покладає провину за катастрофічний стан економіки на західні країни і планує в черговий раз перемогти на президентських виборах наприкінці березня.

За матеріалами РІА Новости

You must be logged in to post a comment.