Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Негативні явища в американській економіці приведуть до кризи у всьому світі.

Економіка Сполучених Штатів все ще може уникнути рецесії, вважають експерти американського Інституту з вивчення економічних циклів (ECRI).

Щотижневий індекс майбутнього економічного зростання (Weekly Leading Index, WLI), дані про яке публікує інститут, минулого тижня знизився, а темпи його зниження в річному численні досягли рівнів, характерних для періодів рецесії, проте економіка США ще не вичерпала всіх можливостей уникнути рецесії, передає Reuters з посиланням на матеріали ECRI.

Індекс WLI знизився до 132,3 пункту за тиждень, який завершився 15 лютого, з переглянутого значення в 133,1 тижнем раніше. При цьому темпи зростання індексу в річному численні знизились з мінус 9,2% до мінус 10,2%, досягнувши мінімального рівня з тижня, що завершився 26 жовтня 2001 р.

Зниження індексу обумовлене зростанням процентних ставок та кризою, що продовжується, на ринку житла, хоча ці чинники частково компенсувалися зростанням грошової маси та зміцненням фондових ринків, вказує ECRI.

“Беручи до уваги, що темпи зростання індексу WLI знаходяться глибоко в мінусі, головним чином через проблеми у фінансовому та будівельному секторах, економіка США стоїть на межі рецесії. Проте, враховуючи незвичайні чинники, що впливають на реальний сектор, все ще можливо, що термінові стимули запобіжать рецесії”, – відзначають аналітики інституту.

Нагадаємо, що криза, що вибухнула в 2007 р., на іпотечному ринку США, пов’язана з хвилею неповернень кредитів, викликала низку банкрутств у фінансовому секторі, масовий вихід інвесторів з забезпечених заставами боргових зобов’язань та дефіцит коштів на кредитному ринку. Для запобігання катастрофічним наслідкам для економіки ФРС була змушена знизити облікову ставку до 3%, що стало однією з причин падіння долара до основних світових валют.

За ситуацією в Сполучених Штатах уважно стежать в інших країнах побоюючись, що негативні явища в американській економіці приведуть до кризи у всьому світі.

You must be logged in to post a comment.