Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Порядок надання у 2008 році допомоги при народженні дитини.

При народженні двійнят на першу дитину виплачуватимуть 12 тис. грн., на другу – вже 25 тис. грн. Про це йдеться у прийнятій в п’ятницю Постанові Кабінету Міністрів України «Питання призначення і виплати допомоги сім’ям з дітьми», яка визначає порядок надання у 2008 році допомоги при народженні дитини.

Як повідомили у прес-службі Міністерства праці і соціальної політики України, презентуючи проект постанови засіданні уряду, міністр праці і соціальної політики Людмила Денисова сказала, що допомога при народженні дитини, яка народилася після 31 грудня в 2007 р., надається у розмірі: 12 тис. 240 гривень – на першу дитину, 25 тис. гривень – на другу дитину, 50 тис. гривень – на третю і наступних дітей. Виплата допомоги здійснюється одноразово при народженні першої дитини в сумі 4 тис. 800 гривень, другої дитини – 4 тис. 840 гривень, третьої і наступних дітей – 5 тис. гривень. Сума, що залишилася, на першу дитину виплачується упродовж наступних 12 місяців (по 620 гривень щомісячно), на другу дитину – упродовж 24 місяців (по 840 гривень щомісячно), на третю і наступних дітей – упродовж 36 місяців (по 1250 гривень щомісячно) рівними частинами, передає «УНІАН».

Розмір і термін виплати допомоги, яка призначається одному із батьків дитини, визначається з урахуванням кількості дітей, які до народження дитини були на утриманні особи, якій призначається допомога. У разі народження двійнят або більшої кількості дітей допомога виплачується на кожну дитину, при цьому кожна дитина з їх числа вважається наступною. Тобто, при народженні двійнят на першу дитину виплачуватимуть 12 тис. грн., на другу – вже 25 тис., роз’яснила Денисова.

Допомога при народженні дитини призначається усиновителю, опікунові на кожну усиновлену (взяту під опіку) дитину в розмірі, встановленому при народженні першої дитини.

Якщо допомога при народженні дитини вже була призначена до моменту встановлення опіки, усиновлення, виплата допомоги опікунові, усиновителю продовжується у такому ж розмірі.

You must be logged in to post a comment.