Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Все більш помітні явища розколу в партії Наша Україна.

Партія Ющенка Наша УкраїнаБоротьба Ющенка на всіх фронтах.

Партія Ющенка Наша Україна після виходу з неї видних осіб опинилася в критичному становищі. Успіхи як і раніше популярної Юлії Тимошенко, очевидно, нервують його, пише InoPressa.

Успіх Юлії Тимошенко на останніх українських виборах не тільки вразив Партію регіонів, колишнього прем’єр-міністра Віктора Януковича, але і сильно засмутив численні політичні угрупування навколо президента Віктора Ющенка. Блок, що складається з десяти партій, Наша Україна – Народна самооборона виступив набагато слабкіше, ніж Блок Юлії Тимошенко, завдяки чому честолюбна колишня бізнесвумен узяла в свої руки керівництво помаранчевим табором. Ющенко, очевидно, було важко погодитися з цим.

Втеча з корабля, який тоне?

Немає нічого дивного в ситуації, що склалася в Народному союзі Наша Україна, лідируючій організації в блоці Наша Україна – Народна самооборона, наростають симптоми кризи. В середині тижня відразу шестеро членів Народного союзу оголосили про свій вихід із партії: п’ятеро депутатів, а також заступник голови прес-служби президента Роман Безсмертний. У заяві зрадники обґрунтували своє рішення тим, що партія недостатньо підтримує лінію Ющенка і в ній спостерігається дефіцит внутріпартійної демократії. Далі йшлося, що дехто з партійного керівництва веде власну гру з особистими цілями, і це не має нічого спільного з демократичними нормами. Ще 15 лютого партію покинув Віктор Балога, голова президентської прес-служби, – це найочевидніша ознака серйозних розбіжностей усередині партії.

Як це стосується Ющенка, наразі не дуже зрозуміло – президент, у якого безліч інших проблем, як завжди в таких випадках, проявляє стриманість. Проте йому доведеться визначитися, оскільки розбіжності в його таборі стають все лютішими. Так, в четвер партійне керівництво назвало оголошені причини виходу з партії шести відступників абсурдними і надуманими. Бунтівники збираються взяти участь в дискусії про створення нової партії. Вони поки залишаться членами парламентської фракції Наша Україна – Народна самооборона, в якій вони, як наголошує Народний союз, виконують волю народу, принципи коаліційної угоди і завдання, що стоять перед фракцією, але, можливо, їм доведеться піти у відставку і скласти свої депутатські повноваження.

Прем’єр-міністр на коні.

Багато помаранчевих, очевидно, побоюються, що відхід групи на чолі з Безсмертним може стати початком розпаду урядової фракції і, можливо, навіть переходу консерваторів на сторону Партії регіонів. У помаранчевому таборі ще добре пам’ятають оди, які Ющенко співав великій коаліції. Проте дуже впевненими супротивники Тимошенко себе, звичайно, теж не відчувають. Однак, вони можуть – наприклад, шляхом відставки 150 парламентарів – організувати дострокові вибори. Але перемогу на них, швидше за все, отримає Тимошенко, і ця обставина може на якийсь час пом’якшити прагнення її помаранчевих супротивників із табору Ющенка розколоти коаліцію.

Досі, зі свого боку, голова уряду діє майстерно. У Москві, де в середу вона зустрічалася з президентом Путіном і прем’єр-міністром Зубковим, Тимошенко недвозначно схвалила недавню українсько-російську газову угоду, проте не це було центральним питанням. Вона помітно прагнула розсіяти російську заклопотаність. Тимошенко у жодному разі не перешкоджатиме вступу Росії до СОТ, заявила український прем’єр-міністр, а свої газові борги Київ повертатиме відповідно до досягнутої домовленості. Майже забавна рихлість її виступу стала в Москві сенсацією, і вона помітно контрастує із злобними і, зрештою, контрпродуктивними випадами Ющенка в адресу голови свого уряду, які не знаходять масового відгуку серед виборців.

You must be logged in to post a comment.