Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Козуліна не пускають на похорони дружини.

Олександр КозулінОпозиція Білорусі готова до протестів.

Прихильники білоруської опозиції мають намір провести в Мінську акції протесту у зв’язку з тим, що влада не надала відпустку опозиціонерові Олександру Козуліну, що знаходився в колонії, для прощання з дружиною Іриною, яка померла 23 лютого від раку.

Як повідомив РІА Новости колишній адвокат і друг сім’ї Козуліних Ігор Ринкевич, сьогодні вдень дочки Козуліна і він сам оголосили голодування.

За інформацією Ринкевича, о 18:00 за Києвом прихильники білоруської опозиції вийдуть на скорботну церемонію на Жовтневу площу в центрі Мінська, щоб виразити солідарність із сім’єю Козуліна й висловити протест проти того, що влада не відпустила Козуліна на похорони.

Дочки покійної вирішили відмінити церемонію панахиди, яка повинна була відбутися в Червоному костьолі в Мінську, до тих пір, поки Козуліну не буде надана можливість попрощатися з дружиною.

Ринкевич повідомив, що передані звернення до керівництва МВС і прокуратури, а якщо знадобиться, дочки готові звертатися з таким проханням до президента країни Олександра Лукашенка.

Дружина Козуліна Ірина померла в суботу від раку. Козулін оголосив голодування в неділю, 24 лютого, вимагаючи дозволити йому бути присутнім на похоронах дружини, запланованих на 26 число.

Олександр Козулін був кандидатом у президенти Білорусії на виборах навесні 2006 року. Незабаром після виборів, на яких переміг Лукашенко, суд визнав Козуліна винним у хуліганстві й організації масових безладів і засудив його до тюремного ув’язнення на п’ять з половиною років у колонії суворого режиму. Козулін знаходиться в колонії Вітьба-3.

У червні 2007-го президент США Джордж Буш закликав негайно звільнити Олександра Козуліна.

За матеріалами РІА Новости

You must be logged in to post a comment.