Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Проконтролювати судову систему ззовні неможливо.

Судова владаРегіонали пропонують контролювати судову владу по-новому.

У ПР вважають, що судова система настільки закрита, що проконтролювати її ззовні неможливо. Народний депутат-регіонал Володимир Стретович пропонує запровадити нові механізми контролю судової влади в Україні.

«На жаль, ситуація у Верховній Раді не дозволяє задіювати законодавчі механізми, нові прийоми контролю за судовою владою, і чим довше це триватиме, тим більші неприємності чекають Україну», – зазначив він сьогодні на прес-конференції.

Як приклад Стретович навів ситуацію в Одесі, коли постраждав майор міліції, який виніс правочинну постанову про незаконне заволодіння майном.

За словами депутата, на початку літа 2007 р. до нього звернулися стосовно майора міліції Юлія Филимонова, засудженого за те, що «правильно розслідував кримінальну справу і довів її до логічного завершення».

Як уточнив депутат, зокрема, Филимонов розслідував справу про незаконне заволодіння майном Емада Мустафи Санжока. В результаті було прийнято кілька незаконних рішень проти самого Санжока, а також постраждала і людина, що розслідувала справу.

На прес-конференції наголошувалося, що Приморський суд Одеси заборонив адвокатам Санжока представляти його інтереси в суді, порушивши тим самим його законне право на захист.

Як сказав Стретович, при ухваленні Конституції 1996 р. він був проти надання суддям права на безстрокове призначення.

«В результаті інша позиція взяла гору, і сьогодні ми так корпоратизували, закрили, сегментували судову систему, що проконтролювати її ззовні дуже складно», – заявив депутат. На його думку, зараз у рамках обговорення змін до Конституції це питання дуже актуальне.

На думку народного депутата трьох скликань Степана Хмари, важко сказати, чи «знайдеться після цього хтось із працівників правоохоронних органів, який візьме на себе сміливість діяти згідно із законом і по-справедливості».

За словами глави Українського юридичного товариства Олега Березюка, ця справа буде доведена до логічного завершення, і винні будуть покарані. Зокрема, зазначив він, на даний момент справа про незаконне заволодіння майном розглядається в апеляційному суді, рішення стосовно майора міліції буде оскаржене в касаційному суді.

За матерiалами УНІАН

You must be logged in to post a comment.