Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Україна буде єдиною і нероздільною.

Секретар Ради національної безпеки та оборони України виключила можливість повторення косівського сценарію в Україні. Богатирьова підкреслила, що Українська держава володіє всім необхідними для захисту своїх інтересів.

Таку думку вона висловила сьогодні на брифінгу в РНБО.

«Не зважаючи на всі політичні кризи, загострення, суперечності політичних партій, ми можемо констатувати, що українська політична нація відбулася. І обов`язком політичної нації є забезпечити територіальну цілісність і суверенітет країни», – сказала Богатирьова.

На її думку, в Україні не можуть виникнути такі підстави та обставини, при яких можна було б «навіть умовно обговорювати виникнення такого сценарію».

Богатирьова підкреслила, що Українська держава володіє всіма необхідними інструментами для захисту своїх інтересів та інтересів своїх громадян.

«Україна буде єдиною і нероздільною. Наші аналітичні інститути, наші прогнози і наші можливості дозволяють попередити розвиток подій у такому напрямку», – повідомила секретар РНБО.

Богатирьова також вважає, що сучасна політична історія не дозволить «розіграти таку карту ні всередині, ні за межами України».

Парламент Косова 17 лютого в односторонньому порядку проголосив незалежність краю від Сербії. Багато країн Євросоюзу й США заявили про визнання незалежності Косова. Росія й Сербія називають незаконним односторонній крок Пріштини, указуючи, що він порушує резолюцію РБ ООН 1244, у якій говориться про територіальну цілісність Сербії, і підриває норми міжнародного права.

Експерти вважають, що самопроголошення незалежності Косова може створити прецедент з погляду міжнародного права – вперше після Другої світової війни незалежною стала не союзна республіка, а автономна частина незалежної держави.

Сьогодні Косово визнали Бельгія і Польща.

Україна ще досі не висловила офіційної позиції щодо Косова.

За матерiалами УНІАН

You must be logged in to post a comment.