Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Скорочення об’ємів постачань газу від «Газпрому».

ГазпромРосія продовжує закручувати газовий вентиль.

«Газпром» скоротив постачання газу в Україну ще на 10% – до 46 млн. кубометрів. Про це в понеділок на брифінгу повідомив начальник Управління по зв’язках з громадськістю НАК «Нафтогаз України» Валентин Землянський.

«Сьогодні о 9.35 «Укртрансгаз» отримав офіційну телефонограму щодо скорочення об’ємів постачань газу від «Газпрому» на 25% від щодобових об’ємів, що складає 38 млн. кубометрів. На даний момент отримана ще одна телефонограма із збільшенням обмеження постачань ще на 10% – до 46 млн. кубометрів», – сказав він.

За словами Землянського, не дивлячись на обмеження, на сьогоднішній день газотранспортна система працює в штатному режимі, всі споживачі України забезпечуються газом, а також забезпечується транзит газу. Він виразив упевненість, що незабаром ситуація буде вирішена, – передає «УНІАН».

Як відзначив Землянський, таке обмеження на сьогодні «не критичне», оскільки об’єми споживання газу складають щодоби в середньому 150 млн. кубометрів, а з урахуванням теплої погоди менше.

Як раніше повідомляв ForUm, начальник управління по зв’язках з громадськістю НАК «Нафтогаз України» Валентин Землянський в ексклюзивному інтерв’ю кореспондентові ForUm’у підтвердив інформацію про те, що сьогодні вранці «Газпром» скоротив постачання газу до України.

«На 30 мільйонів кубів обмежені добові постачання газу в Україну», – зокрема сказав він.

За словами Землянського, телефонограма щодо скорочення постачань газу в «Нафтогаз» прийшла сьогодні о 9.34 ранку.

Він відзначив, що така дія вплине на ситуацію в Україні тільки «технологічно». «Тобто, «Укртрансгазу» потрібно буде дві години на переведення системи в новий режим роботи. І все, більше це ніяк не вплине», – підкреслив начальник управління по зв’язках з громадськістю НАК «Нафтогазу».

Нагадаємо, офіційний представник «Газпрому» Сергій Купріянов оголосив про скорочення постачань газу до України. За його словами, постачання газу скорочуються на 24 млн. куб. м на добу. При цьому в «Газпромі» підкреслили, що постачання газу європейським споживачам продовжаться в повному об’ємі.

You must be logged in to post a comment.