Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Єврокомісія занепокоєна повідомленнями про обмеження поставок газу до України.

ЄСЄС закликає Україну та Росію знайти швидке розв’язання конфлікту.

Єврокомісія занепокоєна повідомленнями про обмеження поставок газу до України і закликає обидві сторони знайти швидке розв’язання конфлікту. Про це у вівторок на прес-конференції повідомив представник Єврокомісії Мікеле Керконе.

«Ми занепокоєні повідомленнями про обмеження поставок газу до України. Ми уважно стежитимемо за розвитком ситуації. Єврокомісія сподівається, що незалежно від результатів цього комерційного диспуту (між Росією і Україною – ред.) поставки газу до ЄС не постраждають», – сказав він.

Керконе зауважив, що Єврокомісія отримала повідомлення «Газпрому» про зменшення постачань газу до України у відповідь на відсутність рішення у комерційному питанні про постачання газу між двома країнами, передає «УНІАН».

За словами Керконе, Єврокомісія ще раз закликає обидві сторони знайти швидке і ефективне рішення комерційного питання про постачання газу.

Він також додав, що зараз за ситуацією стежить Європейська інформаційна мережа енергобезпеки. Крім того, Єврокомісія розглядає можливість скликання екстреного засідання газової координаційної групи у разі потреби.

Як сказав Керконе, засідання Газової координаційної групи планується на початок квітня, проте при необхідності може бути скликане раніше.
Він також зазначив, що питання поставок газу є внутрішнім питанням України, а Єврокомісія не може втручатися у комерційний диспут двох іноземних компаній на території третьої країни.

Як раніше повідомляв ForUm, третього березня о 9.34 за київським часом ДК «Укртрансгаз» НАК «Нафтогаз України» отримала телеграму ВАТ «Газпром» з повідомленням про скорочення на 25% поставок газу до України.

Пізніше начальник Управління зі зв’язків з громадськістю НАК «Нафтогаз України» Валентин Землянський повідомив, що «Газпром» скоротив постачання газу до України ще на 10% – до 46 млн. кубометрів.

В той же час у «Нафтогазі» уточнили, що скорочення поставок газу в такому об’ємі не позначиться на українських споживачах.

Сьогодні, 4 березня, «Газпром» повідомив про можливість скоротити постачання газу ще на 25% о 20.00 за московським часом.

You must be logged in to post a comment.