Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

“Газпром” і “Нафтогаз України” домовилися про оплату і оформлення газу для України.

Валентин Землянський.“Нафтогаз” обіцяє погасити борг за газ у максимально cтислий термін.

Борг перед “Газпромом” буде погашено у максимально стислий термін, запевнив журналістів начальник управління зі зв’язків із громадськістю компанії “Нафтогаз України” Валентин Землянський.

“На сьогодні договірні відносини з “Газпромом” не були оформлені”, – сказав В.Землянський.

“Нафтогаз” акумулював резерви, за технологією фінансових платежів всі суми відразу не переводять, тобто поетапно борг буде погашено у максимально стислий термін”, – сказав він.

За його словами, Україна використала за два місяці трохи більше 6 млрд. куб м імпортного газу.

В.Землянський зазначив, що сторони домовилися про оплату газу за січень і лютий через компанії “РосУкрЕнерго” і “УкрГаз-Енерго”. “Ця схема визначена від 1 січня до 1 березня, а з 1 березня буде інша схема, от це й стане предметом переговорів у Москві”, – сказав він. “Я думаю, що переговори пройдуть конструктивно й у максимально стислий термін”, – додав представник компанії.

Він також нагадав, що “весь імпортний газ, який заходить на територію Україну для потреб України, оформлятиметься по 179,5 дол.”. За його даними, за 2 місяці 2008 р. Україна використовувала трохи більше 6 млрд куб. м імпортного газу.

Тим часом від початку 2008 р. Україні постачається також російський газ, який йде в країну як компенсація випадних об’ємів середньоазіатської сировини.

Відзначимо, за даними “Газпрому” від 1 січня до 26 лютого 2008 р. в Україні “осіло” 1,9 млрд куб. м російського газу на суму близько 600 млн дол.

У свою чергу Президент України Віктор Ющенко привітав компанії з досягнутими домовленостями. “Я поздоровляю російську сторону – “Газпром”, українську – НАК “Нафтогаз” з тим, що досягнуто взаєморозуміння. Я не прихильник газової війни, я прихильник діалогу. Я переконаний, що зараз нам треба трохи менше використовувати емоції, а слід керуватися саме прагматичними національними інтересами”, – сказав Глава держави.

Нагадаємо, сьогодні “Газпром” зняв обмеження на постачання газу до України. Про це повідомив офіційний представник ВАТ “Газпром” Сергій Купріянов.

Також він додав, що “Газпром” і “Нафтогаз України” домовилися про оплату і оформлення газу для України від 1 січня 2008 р. При цьому під час сьогоднішніх переговорів була досягнута домовленість про постачання газу від початку 2008 р. за схемою, яка діяла на початку 2008 р.

You must be logged in to post a comment.