Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

До саміту у Бухаресті залишився місяць, а рішення по Україні досі не прийнято.

Яап де Хооп Схеффер.Країнам НАТО не вдалося дійти згоди по Україні.

Міністри закордонних справ країн-членів НАТО на сьогоднішній зустрічі у Брюсселі обговорили лист керівництва Української держави щодо приєднання України до ПДЧ, однак спільного рішення їм так і не вдалося прийняти.

Про це Генеральний секретар НАТО повідомив на прес-конференції в штаб-квартирі Північноатлантичного союзу в Брюсселі.

«Листа, якого нам надіслали за підписом Президента, Прем’єр-міністра та спікера Верховної Ради, ми обговорили, але жодного рішення не було ухвалено», – заявив Яап де Хооп Схеффер.

”Дискусія з цього питання буде продовжена”, – сказав він.
Генсек Альянсу також зазначив, що двері НАТО залишаються відкритими для нових членів, і лише країни-члени Альянсу прийматимуть рішення щодо того, “хто увійде у ці двері”.

Яап де Хооп Схеффер зауважив, що країни-члени визнають прагнення і України, і Грузії приєднатися до ПДЧ, і високо цінують співпрацю з цими країнами в рамках Інтенсифікованого партнерства.

Як повідомлялося, сьогоднішня нарада міністрів закордонних справ країн НАТО є останньою перед самітом Північноатлантичного союзу в Бухаресті 2–4 квітня.

Нагадаємо, 15 січня 2008 року Президент України Віктор Ющенко, Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко та голова Верховної Ради Арсеній Яценюк звернулися із листом до генерального секретаря НАТО Яаапа де Хооп Схеффера про бажання України приєднатися до Плану дій щодо набуття членства в Північноатлантичному альянсі під час квітневого саміту НАТО у Бухаресті (Румунія). Бухарестський саміт НАТО має відбутися у квітні 2008 р.

За матерiалами УНІАН

You must be logged in to post a comment.