Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Домовленості Ющенка й Путіна суперечать національним інтересам.

КабмінКабмін не має наміру виконувати домовленості Ющенка й Путіна.

Кабінет Міністрів не має наміру виконувати домовленості президентів України й Росії Віктора Ющенка й Володимира Путіна від 12 лютого, згідно з якими Україна повинна закупити в 1 кварталі 2008 року (січні-березні) природний газ російського походження за ціною 315,6 доларів за тис. куб. м.

Про це сказано в листі прем’єр-міністра Юлії Тимошенко на адресу Ющенка про ситуацію в газовій сфері.

Тимошенко повідомляє Президентові, що буде виконувати його домовленості з Путіним тільки в тій частині, які стосуються доцільності термінової нормалізації відносин між Україною й Росією в газовій сфері.

Водночас, як сказано в листі, Кабінет Міністрів не може погодитися з деякими умовами цих домовленостей.

Це закупівля в першому кварталі 2008 року російського природного газу за ціною 315,6 доларів за тис. куб. м з передоплатою; заміна одного посередника іншим шляхом створення спільного підприємства (СП-2) для реалізації всього імпортованого й газу власного видобутку на внутрішньому ринку України; відсторонення “Нафтогазу України” від можливості розподіляти газ усередині країни шляхом укладення угод і поставок палива двом новим СП.

У листі зазначається, що реалізація цих умов приведе до збереження корупційних схем і зловживань, банкрутству НАК й суперечитиме національним інтересам.

“З огляду на це, уряд пропонує низку додаткових заходів, які дадуть нам змогу захистити інтереси України, ліквідувати передумови для корупції на газовому ринку й урахувати логічні, прозорі й законні інтереси російського “Газпрому”, – сказано в листі.

Тимошенко інформує Ющенка, що уряд доручив “Нафтогазу України” провести переговори щодо укладення прямих договорів про поставки газу з компанією “Газпром експорт” без створення будь-яких додаткових спільних підприємств.

“НАК “Нафтогаз України” на сьогодні готовий самостійно реалізовувати газ на внутрішньому ринку України без будь-яких посередників”, – підкреслюється в документі.

Домовленості Ющенка й Путіна про закупівлю російського газу в січні-березні по 315,6 доларів за тис. куб. м озвучуються ким-небудь зі сторін уперше.

Як повідомляло агентство, 12 лютого Україна й Росія домовилися створити два СП на паритетних засадах між “Нафтогазом України” й “Газпромом” замість “РосУкрЕнерго” й “Укргаз-Енерго”.

Тимошенко заявила, що не допустить створення будь-яких СП як для поставок газу в Україну, так і для реалізації газу на внутрішньому ринку.

Кабінет Міністрів готовий надати дочірньому підприємству російського “Газпрому” “Газпром експорт” право реалізації 1,25 млрд. куб. м газу на рік споживачам України на внутрішньому ринку.

You must be logged in to post a comment.