Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

День весни і уваги до жінки.

8 БерезняЗ весною, дорогі жінки!

Восьмий день першого весняного місяця відзначається Міжнародним жіночим днем. Окрім цього 8 березня святкують: у Замбії День молоді. У Ліберії – День пам’яті полеглих. У Малайзії – День султана. У Сирія – День революції

8 березня актору Андрію Миронову могло б виповнитися 63 роки.Насправді Миронов народився на день раніше – 7 березня, але доля і веселі батьки самі перевели стрілки годинника і на тему народження сина видали репризу: Андрій – подарунок жінкам у Жіночий день 8 Березня…» А 1946 року Собор української греко-католицької церкви у Львові ухвалив рішення про ліквідацію унії з Ватиканом і про об’єднання з Російською православною церквою. 1956 року вийшов Указ Президії ВР СРСР про скорочення на 2 години (до 6 годин) робочого дня в передвихідні і передсвяткові дні. У 1966 році Міжнародний жіночий день 8 березня став неробочим днем.

Міжнародний жіночий день спочатку був святом політичним. У кінці XIX століття, на першому Засновницькому з’їзді II Інтернаціоналу в 1889 році, член Соціал-Демократичної Партії Німеччини комуністка Клара Цеткін вперше висунула ідею об’єднання жінок всього світу в боротьбі за повну рівноправність з чоловіками.

Вперше Міжнародний жіночий день святкувався 8 березня 1911 року в Німеччині, Австрії, Данії, Швеції. У Росії в 1911 році жінки не могли відзначати свій день, оскільки поліція стежила за кожним кроком революціонерів і лише в 1913 році, в Петербурзі вперше святкували Міжнародний жіночий день. 1 вересня 1985 року уряди 88 країн світу підписали Конвенцію про ліквідацію всіх форм дискримінації жінок.

Сучасне святкування Жіночого дня вже не має мети затвердження рівності, а вважається днем весни і уваги до жінки.

You must be logged in to post a comment.