Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Можливе скорочення попиту на нафту на міжнародних ринках.

зниження світового попиту на нафтуОПЕК прогнозує зниження світового попиту на нафту.

Міністр енергетики та гірської промисловості Алжіру Шакиб Хелліль, головуючий в даний час в Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), припускає, що з початку другого кварталу цього року щоденний попит на нафту на міжнародних ринках знизиться на 1,4 млн барелів. Про це повідомляє “Сіньхуа” з посиланням на повідомлення в ліванських ЗМІ.

Ш.Хелліль також висловив упевненість в тому, що ухвалене ОПЕК рішення про збереження на нинішньому рівні щоденного нафтовидобутку цілком обґрунтоване. Він підкреслив, що організація дійшла вказаного рішення з урахуванням можливого скорочення попиту на нафту на міжнародних ринках наступного кварталу і достатніх запасів палива у основних країн-споживачів нафти.

Нагадаємо, 5 березня ц.р. ОПЕК на засіданні у Відні ухвалила рішення зберегти обсяг видобутку нафти на колишньому рівні. Рішення ОПЕК було обумовлене побоюваннями того, що споживання нафти скоротиться через можливість економічної рецесії в США і традиційного для II кварталу сезонного скорочення попиту на енергоносії. Раніше на засіданні 1 лютого ц.р. ОПЕК вирішила зберегти існуючий обсяг нафтовидобутку до початку II кварталу ц.р. З 1 грудня 2007 р. квота нафтовидобутку для 10 країн картелю, куди не входять Ангола, Ірак та Еквадор, складає 27,253 млн бар./день.

Відзначимо, що рішення ОПЕК вчинило певний вплив на світові ціни на нафту. Так 5 і 6 березня на торгах у Лондоні та Нью-Йорку ціни на нафту виросли в середньому на 6 дол., досягнувши на Intercontinental Exchange Futures – IPE Brent Crude – 102,61 дол./бар, а на New York Mercantile Exchange – Light, Sweet Crude Oil – 105,47 дол./бар. Втім, під час торгів 7 березня нафта на світових ринках подешевшала на 0,4-0,5 дол.

Подорожчала також ціна нафтової “корзини” ОПЕК, досягнувши 6 березня 98,46 дол./бар. У порівнянні з попереднім днем “корзина” подорожчала на 2,51 дол./бар., а позначку 98 дол./бар. її ціна перевищила вперше.

You must be logged in to post a comment.