Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

У Сербії оголошено про розпуск уряду.

У Сербії оголошено про розпуск уряду. Виконуючий обов’язки прем’єр-міністра Воїслав Коштуніца звернувся з проханням до президента Бориса Тадіча провести дострокові вибори в травні, повідомляє Бі-бі-сі.

Своє рішення В.Коштуніца обґрунтував відсутністю в коаліції єдності з питання блокування зближення Сербії з Євросоюзом на знак протесту проти рішення більшості членів Євросоюзу визнати незалежність Косово.

Розпуск був оголошений на спеціальному засіданні уряду, на якому він також звернувся до президента країни з проханням розпустити парламент та оголосити про проведення дострокових виборів.

У свою чергу міністр закордонних справ головуючої в ЄС Словенії Дімітрі Рупел висловив сьогодні надію на те, що на майбутніх позачергових виборах у Сербії отримають перемогу політичні партії, що виступають за інтеграцію Белграда до європейського співтовариства. Він відзначив, що в даний час є всі ознаки того, що радикали можуть отримати меншість в парламенті, повідомляє Associated Press. “Чесно кажучи, я не думаю, що для наших сербських друзів є інші варіанти, окрім ЄС”, – відзначив він.

Нагадаємо, 8 березня прем’єр-міністр Сербії В.Коштуніца оголосив про свою відставку і розпуск очолюваного ним уряду. Причиною такого кроку В.Коштуніца назвав нерозв’язні розбіжності у складі правлячої коаліції. Він звинуватив рнизку міністрів у прозахідній позиції з питання незалежності Косово, яка перешкоджає зусиллям прем’єра зберегти край у складі Сербії.

You must be logged in to post a comment.