Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Політичний аспект пропозиції уряду.

Ющенко & ТимошенкоЮщенко зашле Тимошенко за 101 кілометр.

Пропозиція уряду звільнити Леоніда Черновецького з посади голови Київської міської державної адміністрації є безпідставною і неприйнятною. Про це заявив глава Секретаріату Президента Віктор Балога.

Він зазначив, що не має у своєму розпорядженні рішення Кабінету Міністрів з поданням до Глави держави Віктора Ющенка про усунення з посади голови Київської міської державної адміністрації Черновецького.

За його словами, відповідний офіційний документ не надходив, а про рішення уряду стало відомо з повідомлень на Урядовому порталі й у засобах масової інформації. «В той же час юридична недосконалість цієї ініціативи очевидна, як і цілком зрозумілим є її політичний аспект. Маємо черговий приклад, коли кон’юнктура і грубий піар витісняють право і закон на далеку периферію».

На підтвердження своєї оцінки Балога навів норми чинного законодавства, які, за його словами, роблять неможливим правове втілення постанови Кабміну. В першу чергу, зазначив він, Закон «Про державну службу» передбачає, що усунути держслужбовця з посади можна тільки за невиконання ним покладених службових обов’язків, наслідками чого стали людські жертви, значні матеріальні чи моральні збитки громадянинові або державі. Усунути від виконання посадових обов’язків можна тільки у зв’язку і на час проведення службового розслідування фактів протиправних діянь держслужбовця. Проте відносно Черновецького таке розслідування ніколи не призначалося і ніким не проводилося, тому юридично підтверджених підстав для відсторонення київського градоначальника на сьогодні немає, сказав Балога. «Принаймні, Кабінет Міністрів ніяких компрометуючих матеріалів на пана Черновецького не надав, а публікації в Інтернеті, не підкріплені порушеними кримінальними справами, не можуть бути хоч би мінімально серйозним аргументом», – зазначив глава Секретаріату Президента, передає «УНІАН».

Він сказав, що останнім часом за дорученнями членів уряду і державних органів різні контролюючі організації ретельно перевіряли діяльність КМДА. За результатами цих перевірок на адресу Глави держави не надійшло жодної доповіді з обгрунтованим підтвердженням фактів, які можуть стати підставою для відсторонення з посади Черновецького і проведення відносно нього службового розслідування, заявив керівник президентського Секретаріату. «Замість цього прозвучали багато «гучних» викриттів і докорів, які є з правової точки зору беззмістовними», – додав Балога.

Балога також зауважив, що на сьогодні немає ніяких підстав для звільнення Черновецького згідно з Карно-Процесуальним кодексом. Для цього він має бути притягненим до кримінальної відповідальності за посадовий чи інший скоєний злочин, або відносно нього має бути винесена мотивована постанова Генеральної прокуратури, зазначив глава президентського Секретаріату. «В даний час столичний керівник перед законом чистий і, наскільки мені відомо, Генпрокуратура не має до нього претензій», – зазначив Балога.

Глава Секретаріату також указав на особливість здійснення влади в Києві, передбачену Конституцією і законодавством України. У столиці міську адміністрацію може очолювати лише людина, обрана міським головою, яка призначається на посаду голови КМДА Указом Президента. Така специфіка організації влади у Києві підтверджена і рішенням Конституційного Суду, і неодноразовими роз’ясненнями Міністерства юстиції, – зауважив він.

«Можливо, головний служитель Феміди пан Микола Оніщук і утримався при голосуванні за урядову постанову щодо Черновецького, тому що добре бачить її юридичну вразливість», – висловив припущення Балога.

Він наголосив, що рішення Кабінету Міністрів щодо голови КМДА не може бути підтримане Главою держави, оскільки суперечить законодавству.

«Закон один для всіх, і це гасло привело нинішню коаліцію до перемоги на парламентських виборах. Неможливо спонукати Президента порушити закон, як би це комусь не хотілося. Звичайно, багатьом хочеться відправити столичного градоначальника за 101-й кілометр. Але для цього слід керуватися лише законом, а не політичною доцільністю. Інакше може трапитися, що за такою ж доцільністю і за той же кілометраж загримлять ті, хто зараз одягнений у білі кольори, які символізують чистоту і бездоганність. Проте для України це – неприйнятний сценарій», – сказав Балога.

You must be logged in to post a comment.