Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Більшість киян не підтримують Главу держави Віктора Ющенка.

Секретаріат Президента України, підтримуючи Київського міського голову Леоніда Черновецького, створив ситуацію, коли більшість киян не підтримують Главу держави Віктора Ющенка, вважає народний депутат Микола Томенко.

Як повідомили в прес-службі Томенка, на думку глави Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування обставин порушення Конституції і законів України, ухвалення протиправних рішень посадовими особами Київської міської ради і його виконавського органу, «коли мова йде про небажання деяких представників «Нашої України» або Секретаріату Президента навести порядок у Києві і забезпечити дотримання законності в столиці, це можна пояснити сімейними або бізнес-інтересами. Але трагедія полягає в тому, що Секретаріат Президента, виступаючи в ролі своєрідного «адвоката» Леоніда Черновецького, призвів до серйозної втрати довіри до Віктора Ющенка в столиці України».

Коментуючи створення ще однієї комісії для вивчення діяльності голови КМДА Черновецького, про яку повідомив учора глава Секретаріату Президента Віктор Балога, Томенко назвав це черговою помилкою оточення Президента. Він зазначив, що до цієї комісії увійшли прихильники Черновецького з уряду і підлеглі Балоги.

Що стосується народних депутатів у складі цієї комісії, то Томенко висловив здивування з приводу порушення елементарної політичної етики, коли без згоди фракцій нібито від їхнього імені до складу цієї комісії включаються народних депутатів, передає «УНІАН».

Ще більше здивування, за словами голови ВСК Верховної Ради, викликає те, що сьогодні, під час ради коаліції, керівництво фракцій БЮТ і «Нашої України – Народної самооборони» поінформувало, що ці фракції не делегували своїх представників в комісію, створену за ініціативою Секретаріату Президента.

На думку Томенка, також незрозумілими є принципи діяльності Секретаріату Президента в подібних ситуаціях, нагадуючи подвійні стандарти.

Він навів приклад, коли недавно у випадку з головою Фонду держмайна України уряд ініціював відсторонення Валентини Семенюк для проведення службового розслідування, а Секретаріат Президента зробив заяву, що це в принципі неможливо. Тепер, для того, щоб захистити Київського міського голову, навпаки, він символічно відсторонений на 15 днів, і за ініціативою Президента створена ще одна спеціальна комісія, зазначив Томенко.

Як повідомлялося, 12 березня уряд звернувся до Президента з проханням звільнити Черновецького з посади голови КМДА.

Крім того, Кабмін звернувся у Верховну Раду з пропозицією невідкладно розглянути питання про проведення дострокових виборів мера Києва і Київради.

13 березня Черновецький звернувся з листом до Президента з проханням усунути його від виконання обов’язків голови КМДА на 10 днів.

Того ж дня Президент Ющенко своїм указом усунув Черновецького від виконання обов’язків голови КМДА строком на 15 днів.

Президент доручив провести в цей термін службове розслідування невиконання Черновецьким своїх службових обов’язків, порушення ним Конституції і законів, невиконання актів Президента України, Кабінету Міністрів, вказані Кабміном як підстава для внесення ним подання про звільнення Черновецького з посади голови КМДА.

З цією метою Ющенко створив комісію для проведення службового розслідування і призначив її головою віце-прем’єр-міністра Івана Васюника.

You must be logged in to post a comment.