Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Уряд має вже зараз вирішувати питання умов постачання газу в 2009-10 роках.

постачання газуУрядові час думати про постачання газу 2009-10 років.

Колишній віце-прем`єр-міністр України з питань паливно-енергетичного комплексу, народний депутат Андрій Клюєв вважає, що уряд має вже зараз займатися вирішенням питання про умови постачання газу в 2009-10 роках.

Клюєв назвав «напівзаходом і відстроченням головних проблем» підписану Нафтогазом України і Газпромом угоду про постачання в Україну газу в поточному році.

На думку екс-віце-прем`єра, «в цьому договорі не видно, як ми житимемо далі – 2009-й і 2010-й роки, за якою схемою поставлятиметься газ і за якою ціною». Тут необхідний комплексний підхід, вважає Клюєв.

Він наголошує, що уряд повинен активно працювати над цим вже зараз.

“На тлі заяви керівництва Газпрому про можливість зростання ціни для європейських споживачів до кінця поточного року до 400 доларів, а також заяв керівництва Казахстану, Узбекистану і Туркменістану про те, що й вони незабаром продаватимуть свій газ за европейськими цінами, реальна загроза і для нас одержувати газ теж за європейськими цінами вже в 2009 році”, застерігає Клюєв.

За його словами, це дуже негативно позначиться на економіці – стануть підприємства ряду галузей, зокрема, хімічної, підприємства ЖКГ будуть змушені підняти тарифи у декілька разів.

«А це відіб`ється на платоспроможності нашого населення, будуть втрачені десятки тисяч робочих місць. Фактично, шокова терапія. Ніякого перехідного періоду», – зазначив Клюєв.

Нагадаємо, вчора, 14 березня, глава Газпрому Олексій Міллер не заявив, що ціна на газ в Європі цього року може досягти 400 доларів за тисячу кубометрів, при тому, що раніше цей показник на кінець 2008 року оцінювався в 354 долари.

Раніше,13 березня, Газпром і Нафтогаз України підписали Угоду про розвиток відносин у газовій сфері.

Покупцем газу на кордоні з Україною буде НАК Нафтогаз України.

Постачання середньоазіатського газу в січні-лютому в обсязі 5,2 млрд. куб м будуть повністю оформлені й сплачені за контрактами РосУкрЕнерго і УкрГаз-Енерго.

За матерiалами УНІАН

You must be logged in to post a comment.