Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Прокуратура Києва ускладнює розслідування кримінальних справ.

Розслідування кримінальних справ, пов’язаних з діяльністю Київської міської державної адміністрації, ускладнює прокуратура Києва. Про це в інтерв’ю «ДТ» заявив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.

Він категорично відкинув думку про те, що поява кримінальних справ стала реакцією на бійку Луценка з мером Києва Леонідом Черновецьким.

«Кримінальні справи порушували і до інциденту на засіданні Радбезу. Міліція активно розслідувала діяння міського керівництва і знайшла достатню кількість матеріалів про можливі зловживання. Я доручив столичній міліції перевірити діяльність мера відразу після призначення на пост глави МВС, оскільки для цього були підстави», — заявив міністр, наголосивши, що «йдеться вже про десятки кримінальних справ, порушених міліцією і прокуратурою, до і після згаданого вами інциденту».

«Головна проблема в тім, що кримінальні справи, порушені міліцією, перебувають у нас від 3 до 5 днів, після чого їх бере собі прокуратура, оскільки посадові злочини — її компетенція», — додав він.

В якості прикладу Луценко навів справу про жовтневе голосування у Київраді, коли близько 2000 гектарів столичної землі було передано нібито студентам київських вузів.

«На початок лютого ми опитали 118 студентів (усього їх, за нашими даними, 450), у котрих просто викуповували (за ціною від 50 до 200 гривень) документи — копію паспорта й ідентифікаційного коду і нотаріально засвідчену заяву, — повідомив він. — 25 січня МВС порушило кримінальні справи за своєю підслідністю, тобто за фактом фінансового шахрайства. Але прокуратура відразу перекваліфікувала їх на зловживання службовим становищем і зажадала собі».

Міністр також повідомив, що органи внутрішніх справ встановили і затримали організатора скупки документів, проте прокуратура його відпустила: «Ми привезли його з Одеси, але прокуратура з невідомих причин даною особою не зацікавилася й відмовилася застосовувати до неї будь-які санкції, навіть підписку про невиїзд».

У свою чергу міліція, затримавши цю людину за підозрою в інших злочинах, за словами Луценка, потрапила під тиск: «До прокуратури викликали начальника столичного головкому Ярему і стали погрожувати порушенням проти нього кримінальної справи за перевищення службових повноважень».

На думку голови МВС, ситуацію в столиці необхідно вирішувати за прикладом Кіровоградської області, де прокуратура діяла більш рішучо.

«Потрібно, щоб при виявленні явно незаконних рішень сесій прокуратура не просто подавала протест (очевидно, що його автоматично відхилять), а моментально порушувала кримінальну справу, накладала арешт на землю, разом із міліцією в ході розслідування встановлювала підозрюваних посадовців і усувала їх від займаної посади до завершення розслідування», — наголосив Юрій Луценко.

За матеріалами Дзеркало тижня

You must be logged in to post a comment.