Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Депутати-коаліціанти пропонують обрати нового мера.

Мер києваУ ВР зареєстрували законопроект про перевибори мера Києва, Президент – за.

Президент України закликав парламент негайно призначити дострокові вибори мера Києва. Члени комітету ВР з місцевого самоврядування НУ-НСівець і екс-мер Києва Олександр Омельченко, Ольга Боднар та Сергій Подгорний із БЮТ зареєстрували відповідний законопроект.

Про необхідність прийняття законопроекту про проведення дострокових виборів Київського міського голови Віктор Ющенко заявив під час традиційної щотижневої зустрічі із головою Верховної Ради та прем’єр-міністром України. За словами Президента, фракції БЮТ та НУ-НС мають виконати положення коаліційної угоди, що містить зобов’язання прийняти серед першочергових законопроект про перевибори міського голови Києва.

Як повідомляється на офіційному сайті ВР, авторами законопроекту про дострокові вибори столичного мера виступили члени Комітету з питань держбудівництва та місцевого самоврядування, а саме Олександр Омельченко, Ольга Боднар та Сергій Подгорний.

Вони пропонують призначити позачергові вибори Київського міського голови на останню неділю сімдесятиденного строку від дня прийняття рішення.

Омельченко, Боднар та Подгорний вважають, що Черновецький не виконав, а також порушив закони України, акти Президента України та Кабміну. Також автори законопроекту обґрунтовують необхідність прийняття законопроекту “його (Черновецького – Ред.) бездіяльністю у вирішенні гострих проблем розвитку м. Києва, наявністю грубих порушень в організації діяльності Київської міської ради, некерованістю з боку Київського міського голови соціально-економічними процесами у місті Києві”.

При цьому Омельченко, Боднар та Подгорний вказують на “наявність рішень судів про визнання розпоряджень Київського міського голови незаконними”.

Відтак, відповідно до законодавства та «враховуючи численні звернення громадських організацій та громадян міста Києва», беручи до уваги результати роботи Робочої групи і звернення Кабміну 12 березня 2008 року, висновки Комітету ВР з питань державного будівництва та місцевого самоврядування від 17 березня 2008 року, народні депутати пропонують ВР ухвалити рішення про призначення позачергових виборів Київського міського голови.

Нагадаємо, 12 березня Кабінет Міністрів України на чолі із прем’єр-міністром Юлією Тимошенко звернувся до Президента з проханням звільнити мера Києва Леоніда Черновецького.

За матерiалами ICTV

You must be logged in to post a comment.