Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Закон Про Кабмін може повернути Ющенку деякі повноваження.

ЮщенкоЗавтра Ющенку можуть збільшити повноваження.

Першим питанням порядку денного засідання ВР у вівторок, 18 березня, буде розгляд законопроекту про Кабінет міністрів, який повертає управлінські функції від уряду до Президента.

Про це повідомив голова Верховної Ради Арсеній Яценюк по завершенню погоджувальної ради. Після цього питання, за його словами, парламентарі мають заслухати звіт Тимчасової слідчої комісії ВР з питань розслідування діяльності керівництва Київської міської державної адміністрації.

Одразу після цього депутати перейдуть до розгляду акту ВР про дострокове припинення повноважень київського міського голови і його переобрання, якщо для цього будуть підстави.

Загалом, Яценюк позитивно оцінив сьогоднішнє засідання погоджувальної ради, зазначивши, що воно було ефективним.

“Депутати України – зговірливі. Таке враження, що тиша перед бурею”, – сказав він.

Як повідомлялося, на початку січня Віктор Ющенко запропонував Раді прийняти новий закон про Кабмін.

Експерти зазначають, що нова редакція закону Про Кабінет Міністрів істотно перерозподілить повноваження уряду у бік Президента.

Зокрема, у президентському законопроекті право на внесення кандидатури прем’єр-міністра залишається виключно за Президентом і прописуються підстави, на яких Президент може відмовити кандидатові, що претендує на посаду прем’єра.

У законопроекті також врегулюється призначення і звільнення міністра оборони і міністра закордонних справ виключно за ініціативою Президента, а не за ініціативою прем’єра.

Законопроектом пропонується відновити право Президента вносити до парламенту питання про відповідальність Кабміну.

За матерiалами РБК-Україна

You must be logged in to post a comment.