Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Чому Садовий боїться журналістів?

На носі друга річниця перебування Андрія Івановича Садового на посаді міського голови Львова. Може, виглядає дрібно, але основна інтрига майбутньої дати – чи врешті-решт відважиться міський голова відкрито вийти до людей.

За посередництвом журналістів. Сиріч провести велику прес-конференцію, бо так довго від глобального спілкування з представниками засобів масової інформації не втікав жоден мер. Так що там мер – жоден президент.

Ні, Андрій Іванович, звичайно, може поговорити з журналістами. Або у сесійній залі, коли утекти від мікрофонів просто немає як. Або один на один, коли легше застосувати маніпулятивні технології до свого візаві. Віднедавна в арсеналі міського голови з’явився ще один метод співпраці зі ЗМІ – ресторанні зустрічі у вузькому колі з обраними журналістами. Бога ради, нічого проти цього не маємо, адже прес-ланчі загалом прийнятний метод для налагодження стосунків. Але прес-ланч, погодьтеся, не прес-конференція.

Така ось ситуація змушує замислитися: хто поробив Андрієві Івановичу, що він почав боятися журналістів. Під час виборчої кампанії він був набагато сміливішим: як правдивий вожак самопомічівської зграї першим кидався на горлянки мікрофонів. Джерела у мерії стверджують, що рекомендації не зловживати місцевим телеефіром голові дає його психіатр, а за сумісництвом начальник адміністрації міського голови Олег Березюк. Мовляв, від каверзних питань сторожових псів галицької демократії Андрій Іванович може зденервуватися, зашарітися і наніц втратити респектабельність.

Щоправда, з думкою «Погляду» зовсім не погоджується керівник прес-служби мерії Наталя Міхнова: «Мер Львова Андрій Садовий має на місяць два телеефіри, два-три радіоефіри, щотижня він дає коментарі представникам ЗМІ, окрім того дає два інтерв’ю в тиждень, коментарі під час виконкому та під час сесії, тематичні брифінги. Мабуть, комусь просто вигідно створювати міф, що міський голова закритий до преси».

Істина, кажуть мудрі люди, посередині. Отож, співпрацею міського голови з журналістами, передовсім телевізійниками, ми поцікавилися у своїх колег і безпосередньо в Андрія Івановича. Автор і ведучий програми «Прямим текстом» (12-й канал) Остап Дроздов стверджує таке: «Міський голова справді обіцяв, що відкрито спілкуватиметься з журналістами. Проте сьогодні ситуація дещо інша. Один раз він справді брав участь у передачі „Прямим текстом”. І це було вперше, коли Андрій Садовий говорив без прес-служби та без заготовлених відповідей на питання. Проте це був й останній на сьогодні раз. Минулого тижня ми його знову запрошували на ефір з нагоди підготовки до Євро-2012. Але мені пояснили, що його немає у місті, хоча у нас була інша інформація. Зрештою, прийшов пан Засадний (керівник департаменту з ЄВРО, – Ред.). Насправді нашим мером дуже опікується його команда, вони його сильно бережуть і не виставляють на проблемні ефіри. Коли потрібно дати гроші чи відкрити сиротинець, тоді мер присутній, а от відповідати на каверзні запитання йому невигідно. Чому? Тому що Андрій Іванович – людина, яка дуже дбає про свій імідж, має великі плани у політиці на майбутнє, а тому він узалежнений від думки збоку. Для чого йому ставити себе під удар і відповідати на каверзні запитання, якщо можна послати Засадного і він за все віддуватиметься, а мер буде ні при чому. З погляду піару – це правильна технологічна позиція. От тільки з погляду журналістів це виглядає не дуже.

Практично солідарна з Остапом Дроздовим і його колега, ведуча авторської програми «Чому так?» Оксана Колодрубець. «Ми неодноразово запрошували Андрія Садового на передачу „Чому так”, проте жодного разу нам так і не вдалося з ним зустрітися. Ми запрошували його і після того, як Львів отримав право приймати у себе матчі Євро-2012. Проте він не з’являвся. Натомість приходили його заступники. Коли в нас була передача про вибух на Костюшка, люди із сусіднього будинку, які були присутні, теж хотіли поговорити з мером. Але він прислав своїх заступників. Хочу сказати лише одне – у міській раді дуже добре працює прес-служба. Тоді як виконавча влада діє дуже непрозоро. Річ у тому, що існує таке поняття, як напівправда. І це якраз та ситуація. Коли Андрій Іванович очолював „Самопоміч” – це було одне. А тут він уже відповідальний перед громадськістю. Із „Самопомочі” він мав з чим йти до людей, а як міський голова, очевидно, не має», -констатує пані Оксана.

Сам же Андрій Іванович, природно, не погоджується із закидами щодо його закритості. «Ви не знайдете жодного журналіста, який би не зміг зі мною поспілкуватися. Я маю регулярні і систематичні ефіри на обласному радіо, на обласному телебаченні. Але я мушу працювати, а на це потрібен час. Тому не можу постійно бути в ефірі. Якби я ходив на всі передачі, на які мене запрошують, то мав би проводити час у студії з ранку до вечора. Бо мене справді часто запрошують. Але ж мені потрібно працювати. До того ж у міській раді є чіткий розподіл обов’язків і це добре, якщо завжди є відповідальна людина за те чи інше питання. Згідно з усіма дослідженнями, Львівська міська рада є найвідкритішою до ЗМІ в усій Україні. Ще раз повторюю, ви не знайдете жодного журналіста, який би не зміг зі мною поспілкуватися. Я відкритий до ЗМІ», – чітко пояснив свою позицію міський голова в коментарі «Погляду».

Фактично повторює слова свого шефа і начальник організаційно-інформаційного управління міськради Остап Процик: «Річ у тому, що Андрія Івановича запрошують на чимало передач, і він не може бути всюди». Пан Остап, очевидно, має рацію. Врешті, міський голова – не дівка за викликом, аби гнати на перше ж запрошення. Але всі ці декларовані проблеми з часом викликають одне запитання: чому на «Свободу Савіка Шустера» в Андрія Садового вистачає часу, а на львівських телевізійників – обмаль. Відповідь, як на нас, очевидна. Савік Шустер не питатиме про шоу Гофа, про ремонт на Словацького, про грибок на львівських фонтанах, про відсутність реальних інвестицій в місто тощо.

До речі, Остап Процик (колись, між іншим, хороший журналіст) сказав у коментарі «Погляду» й таке, від чого у декого з наших журналістів волосся дибки стало. «Для того й існує у міській раді розподіл обов’язків, щоб відповідальні люди відповідали на ті чи інші запити представників ЗМІ. Окрім того, міський голова щомісяця проводить чи то великі прес-конференції, чи то брифінги». «Можливо, ви просто про це не знаєте?» – поцікавився пан Процик. Нам стало соромно за свою необізнаність і ми вирішили зателефонувати до колег. Однак жоден із них так і не зміг пригадати жодної «великої прес-конференції» міського голови. Можливо, пан Остап не все знає?

Якби там не було, до мерського екватора Андрієві Садовому залишається якихось три тижні. Пасувало би запросити журналістів не в ресторан, а в Ратушу і відповісти на всі запитання. А їх за два роки зібралося чимало.

You must be logged in to post a comment.