Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Тотальне здорожчання усіх товарів та послуг на території Львівщини.

ЛукашенкоТотальна інфляція: на Львівщині дорожчає все.

Головне управління статистики у Львівській області констатує тотальне здорожчання усіх товарів та послуг на території Львівщини. Зокрема, протягом лютого зафіксовано значний ріст цін на основні продовольчі товари: овочі, фрукти, м’ясопродукти, жири, хліб, молочні вироби, а також ріст цін у сфері охорони здоров’я, пасажирських перевезень та комунальних платежів. Натомість аналітики прогнозують подальше суттєве подорожчання усіх товарів та послуг.

Зокрема, протягом минулого місяця овочі на Львівщині подорожчали в середньому на 8,7%: на 20% подорожчав буряк, на 16,2% – морква, на 12,1% – капуста, на 11,9% – огірки, на 11,6% – бобові, на 11% – цибуля ріпчаста, на 5,3% – картопля. Фрукти подорожчали в середньому на 6,7%. Суттєво зросли ціни на виноград на 49,5%, цитрусові – на 5,8% та яблука – на 4,6%.

Ціни на м’ясо та м’ясопродукти зросли в середньому на 4,1%. Найбільше зростання цін спостерігалось на м’ясо птиці – на 3,2%. Яловичина подорожчала на 2,5%, свинина – на 1,5%. Суттєво зросли ціни на субпродукти яловичі (на 15,4%) і свинячі (на 7,1%). На 6,8% подорожчав фарш м’ясний. У межах 1,8% – 6,8% зросли ціни на ковбасні вироби та вироби з м’яса.

На олію та жири ціни порівняно з січнем підвищилися на 7,7% за рахунок подорожчання олії соняшникової на 12,2% та маргарину – на 5,2%.

Ціни на хліб та хлібопродукти підвищилися на 3,5%. Так, ціни на хліб зросли загалом на 2,9%, а саме: на 4,2% подорожчав хліб пшеничний з борошна першого ґатунку, на 3,2% – хліб житній, житньо-пшеничний, на 1,8% – хліб пшеничний з борошна вищого ґатунку, на 3,3% подорожчали булочні вироби, на 3,1% – батон. На 3,9% зросли ціни на борошно, на 3,8% – печиво і вафлі. З круп найбільше подорожчали: рис – на 14,5%, крупи перлові – на 4,2%, пшоно – на 4,1%, пластівці вівсяні, крупи манні – на 3,6%, гречані – на 2,5%.

На 3,2% підвищилися ціни на рибу та рибопродукти, а саме: на 5,6% подорожчала риба жива, на 3,7% – морожена, на 3,8% – консерви рибні в олії, на 3,6% – консерви рибні в томаті.

І далі зростали ціни на молочну продукцію. На 3,5% зросли ціни на молочні суміші для дитячого харчування, на 3,4% – на консервоване молоко, на 2,3% – на сметану, на 1,4% – на твердий сир і кисломолочний сир. Порівняно з попереднім місяцем знизилися ціни на яйця на 10,3%.

У межах 2,2% – 8,7% зросли ціни на карамель, цукор, варення, джем, повидло, шоколад, цукерки шоколадні, мармелад, зефір, халву, жувальну гумку, морозиво.

Що ж стосується цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію та газ, то вони подорожчали загалом на 0,5%, що зумовлено збільшенням плати за гуртожитки на 4,7%, а також подорожчанням послуг з утримання та ремонту житла на 5,5%.

У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 3,4% за рахунок подорожчання фармацевтичних товарів на 3% і амбулаторних послуг на 3,9%.

У транспортній сфері зросли ціни на проїзд у пасажирському автодорожньому транспорті (на 5%), а саме: на 13,8% – у приміському автобусі, на 3,8% – у міському транспорті. На 4,8% подорожчало технічне обслуговування та ремонт автомобілів, на 1,3% – вартість легкових автомобілів.

You must be logged in to post a comment.