Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Розпочато розгляд питання щодо діяльності київської влади.

«суд» над ЧерновецькимРада почала «суд» над Черновецьким.

Парламент згідно з порядком денним приступив до розгляду питання щодо діяльності київської влади. Про це повідомляє кореспондент ForUm’у.

У ці хвилини голова парламентської слідчої комісії представник БЮТ Микола Томенко доповідає про факти порушення законодавства мером Києва Леонідом Черновецьким і його підлеглими.

Раніше, як повідомляв ForUm, на своїй прес-конференції в неділю прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що БЮТ не братиме участь у роботі Верховної Ради до тих пір, поки не буде прийнято постанову про проведення дострокових виборів мера Києва.

«У вівторок наша дуже жорстка вимога – або постанова про дострокові вибори мера Києва і міськради, або наша команда участь у роботі не бере», – підкреслила Тимошенко.

Вона нагадала, що в одному з пунктів коаліційної угоди демократичних сил мовиться про необхідність прийняття постанови Верховної Ради про термінове оголошення дострокових виборів мера Києва і міськради столиці.

«Дві демократичні команди домовилися про те, що це рішення буде ухвалено одним з перших. І я вірю в те, що наша демократична коаліція ні за яких обставин не порушить свої зобов’язання перед киянами», – підкреслила Тимошенко.

Вона повідомила, що БЮТ вніс до ВР проект постанови про проведення дострокових виборів мера Києва і міськради через 45 днів після прийняття цієї постанови.

«І я зараз хотіла б повідомити, що наша команда в парламенті, яка представлена досить потужною фракцією з 156 народних депутатів, у вівторок не приступить до роботи, поки не буде першим питанням поставлена постанова про дострокові вибори мера Києва і міськради Києва», – відзначила Тимошенко.

Лідер БЮТ також підкреслила, що оголошення дострокових виборів мера Києва і міськради є конституційною нормою, яка не вимагає «ніяких роз’яснень, ніяких додаткових дій».

Тимошенко також повідомила, що вівторок стане «моментом істини» для всіх депутатів і буде видно, хто, яким чином віднесеться до прийняття даної постанови.

Вона не виключила, що депутати «прикриватимуться будь-якими приводами».

«Вони прикриватимуться або порушенням регламенту, або тим, що це можливо невчасно, або розповідатимуть, який мер Черновецький ефективний. Я думаю, що ми, починаючи з вівторка, весь цей цирк побачимо», – припустила лідер БЮТ.

You must be logged in to post a comment.