Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Митниця готується до бартеру.

Валерій ХорошковськийМитниця вимагає прозорості з сусідами.

Країни–члени Організації чорноморського економічного співробітництва погодилися провести з Україною переговори зі створення системи обміну митною інформацією, пише Коммерсант-Україна в статті Митниця готується до бартеру.

Це зробить неможливим заниження вартості товару при імпорті й завищення при експорті, що збільшить бюджетні надходження удвічі, впевнені у Держмитниці. Утім, експерти вважають, що даний проект буде реалізований не раніше ніж через рік, посилаючись на досвід подібних домовленостей з ЄС.

За словами глави Держмитниці Валерія Хорошковського, Україна хоче отримувати від колег дані про код продукції, яка переміщається через кордон, її кількість і реальну вартість.

Поки, за словами Держмитниці, Україна має такі домовленості тільки з Молдавією і Росією: з молдавською митницею йде обмін даними на основі запитів, кількість яких перевищує “десятки тисяч”, а російські митники пообіцяли до квітня 2008 року “відпрацювати спільну можливість використання технічної бази”.

Пропозиція України більше відноситься до інших дев’яти членів ОЧЕС – Азербайджану, Албанії, Вірменії, Болгарії, Греції, Грузії, Румунії, Сербії і Туреччини. “Спільний контроль є дуже складним процесом, оскільки в кожної країни є свої юридичні процедури, тому це питання багато хто вважає краще не обговорювати”, – сказав Хорошковський.

При цьому саме з Росією в України найбільший товарообіг: імпорт до України в 2007 році склав $19,831 млрд., експорт – $19,737 млрд.

При цьому експерти не виключають, що активний обмін інформацією може початися лише через один-два роки. Вони наводять у приклад марні спроби України налагодити обмін статистичним митними даними з Євросоюзом, про що ще минулого року домовлявся з єврочиновниками прем’єр-міністр Віктор Янукович.

Європейська сторона до цих пір не відреагувала на пропозицію України, не дивлячись на те, що документ був переданий ще десять місяців тому.

За матерiалами Коммерсант- Украина

You must be logged in to post a comment.