Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Обмеження купівлі квартир у кредит.

Дешеві кредити на житлоДешеві кредити на житло закінчуються?

Нацбанк обмежить можливості купівлі квартир у кредит? Нацбанк має намір обмежити терміни видачі банками довгострокових позик десятьма роками. Про це в четвер пише газета “Дело”. У першу чергу нововведення торкнеться іпотечних кредитів, що зараз видаються на 20-30 років, відзначає видання.

“Те, що готуються обмеження щодо термінів кредитування, – правда. Але конкретні терміни їхнього введення я назвати не можу”, – сказав голова правління Укрпромбанку Олександр Солтус.

“Зараз це питання досить активно обговорюється. НБУ, швидше за все, готує таку постанову”, – також стверджує голова правління Міжнародного іпотечного банку Юрій Блащук.

Такі дії Центробанку продиктовані постійно зростаючим розривом між термінами пасивів і активів банків.

Наприклад, депозити населення, як правило, банки залучають на один рік, єврооблігації і синдиковані позики приносять фінансистам 3-5-річні ресурси. А кредити фіну станови видають на 20-30 років.

Обмеження термінів кредитування прямо приведе до збільшення щомісячного платежу для позичальника.

Таким чином, як підрахувало видання, якщо взяти 100 тисяч доларів під 12% річних на 20 років, то в перший місяць (при стандартній схемі) доведеться заплатити 1417 доларів.

Аналогічний кредит, але на 10 років, зобов’яже клієнта в перший місяць внести 1833 долара.

Якщо врахувати вимоги банків, а саме те, що кредит може одержати тільки той клієнт, у якого коефіцієнт PTI (співвідношення місячного платежу по кредиту до щомісячного доходу) складає 0,4-0,6, виходить, що потрібно буде “показати” зарплату як мінімум у 3 тисячі доларів.

You must be logged in to post a comment.